Šta je novo?

Mišljenje o Gigabyte B450 AORUS M i 5600X

tozovac

Čuven
Učlanjen(a)
07.03.2003
Poruke
902
Poena
685
Postavio sam u odgovarajućem podforumu da kupujem dotični procesor, pa ako mi se niko ne javi ovde, kupiću ga od mađara. Ali ono što me zanima je u stvari kako se te dve komponente slažu.
Jel ima neko takvu konfiguraciju? Sad trenutno imam pomenutu ploču i Ryzen 3 2200G, ali hteo bih brži procesor, neki koji ne bih morao da menjam nekoliko godina.
Imam poslednji bios instaliran (F62d) i lepo mi radi. Ne razumem se u VRM, ali kapiram da je bitan za stabilan rad CPUa. Overclock me ne zanima. Ne znam kakav VRM ima ova moja ploča, ali u ovoj excel tabeli su poređane ploče od najbolje do najlošije (ako sam dobro razumeo) i moja se ploča nalazi negde ispod polovine, tačnije u 261. redu.


Da li da kupujem 5600X?

Svako mišljenje je dobrodošlo.
 
Nisam razumeo. Pominje se i protok vazduha, imam Cooler Master Hyper 212, mislim da je ok kuler, ako to ima neke veze.

Jel mere il ne mere? :)
 
 
Prvi put u životu čitam neki ovakav dokument, pola izraza prvi put čuo, radio google translate i koliko sam shvatio, Aorus M može komotno da pogura 5600X, to je onaj izraz maxed out ako ne grešim.
Jel možeš da mi potvrdiš ovo @Djolekg?
 
Jes da nije neka sjajna ploča,ali možeš da koristiš taj cpu.
Vidim koristiš G procesor,verujem da imaš zasebnu kartu jer taj 5600x je nema u sebi.
 
Hvala ti 😊
Da, imam diskretnu grafiku, gt1030, bolja mi ne treba jer ne igram igrice, samo sam birao grafiku da bude pasivna i da ima display port, zbog monitora.
 
i meni je u planu prelazak sa r5 1600 na 5600x. iz prve ruke kazem da ce ti raditi dobro jer je meni nasviran r5 1600 na 1.38v i povuce i po 120w.
 
Nazad
Vrh Dno