Šta je novo?

Mišljenje Dell P2422H

lakiist

Poštovan
Učlanjen(a)
18.03.2017
Poruke
39
Poena
60
Dragi forumaši, zanima me mišljenje za monitor Dell P2422H? Kolega sa posla je dao preporuku za kupovinu istih kao monitora u kancelariji. Preteaživajući pronašao sam i noviji model P2423, koji ima veću vrednost osvetljenja i odnos stranica 16:10. Skuplji je od navedenog iznad za 7000din te ne znam da li vredi te novce. Monitori će se koristiti u kancelariji za pretežno MS Office, Adobe, CAD …
 
Lično smatram da je za kancelariju, odnosno za te programe dosta bolje kada je monitor sa odnosom strana 16:10. Radim sa istim programima, i više mi odgovara takav monitor.
 
Moj ti je savijet (ako budžet dozvoljava) da ideš na 2x 27" 16:9, 1440p i sRGB 100% naravno.
Svakodnevno radim sa alatima poput Adobe CC, Office, Figma i sl. i mogu reći da je rad na toj konfiguraciji dosta ugodan 27".
Ja na poslu imam dva Dell-a S2721DS i dobri su.
 
Dragi forumaši, zanima me mišljenje za monitor Dell P2422H? Kolega sa posla je dao preporuku za kupovinu istih kao monitora u kancelariji. Preteaživajući pronašao sam i noviji model P2423, koji ima veću vrednost osvetljenja i odnos stranica 16:10. Skuplji je od navedenog iznad za 7000din te ne znam da li vredi te novce. Monitori će se koristiti u kancelariji za pretežno MS Office, Adobe, CAD …

Da li ih povezujete sa desktop račuanrima ili sa laptopima? Pored Dell P i U serije imaš i Asus ProArt monitore koji su takođe odlični.
 
Poslednja izmena:
Hvala na mišljenjima. Ideja je da se monitori, dva monitora na nosaču, koriste povezani preko Dock Station-a sa laptopom. Ne znam koliko bi Laptopovi mogli da poguraju dva 1440p jer su konfiguracije Ryzen 7 5825U sa integrisanim grafičkim čipovima i 16 GB rama.
 
Ja sam svoj Lenovo (R5 5600H / 16GB-Ram / GTX1650 4G) kačio na konfiguraciju 4 LCD TVa (spojena kao jedna screen) i držo prezentacije, ali jako rijetko imam potrebu da ga kačim na monitor i radim. Kod tebe je još integrisana grafika.

Mislio sam da uzimaš monitore za PC.
 
Nazad
Vrh Dno