Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Meni nikad nije ovaj popup iskocio. Tek od ovog update mi se javlja:


Imaju neke poruke i unutar vibera, kad ahocu zvatti ili primiti poziv, pita me stalno ko je ta osoba meni, da li poslovna ili privatna i da je dodam i neke grupe. Smori me.

Usluga im je ocajna zadnje 2g. Zasto ljudi koriste viber mi nikad nece biti jasno. Svi na zapadu tjeraju whatsapp.
 
Jedino ako nisi telefonirao nije iskocio....

Ja na telefonu imam neku praistorijsku verziju vibera pa i na njemu ima ta reklama, zato i kazem da to postoji od kad pamtim, to je i bila jedina reklama.
Viber bar ne forsira apdjet kao druge aplikacije pa se moze koristiti stara verzija aplikacije

"poruke" koje pominjes su folderi za organizaciju poruka, to je novo i opet nesto sto niko drugi nema.
Mozes da koristis ili potpuno ignorises i koristis kao da ih nema.
Na viberu bar sve moze da se iskljuci, sto kod ostalih kao sto rekoh nema biranja.

Zasto ljudi koriste viber mi nikad nece biti jasno. Svi na zapadu tjeraju whatsapp.
Svi koji imaju viber sigurno imaju i WA tako da slobodno koristi njega i ignorisi viber.

@Glenn
Sad ponovo gledam one SS sa tvoje prethodne strane, ono je slika google dialera a ne vibera
"was this a business" je pitanje od gugla vezano za caller ID biznis funkciju.
 
Poslednja izmena:
Jeste gogole dialer jer viber nisma ni koristio, ali je viber skenirao broj i ponudio da ga snimim ili blokiram. Znaci viberov je popup:

image.png


Zadnji telefoni koje sam koristio su mi note 10 lite, 11T, A40, J6, A53 i sada 12T, ni jedan nije imao ovaj viber popup ni kada zovem nepoznati broj ni kada zovem preko google dialera.

I gledaj kako nudi recimo Radial, da ga zovem ponovo. Ali preko vibera. Meni je to scum cisti.
 
Hvala. Ja gledao pod notifikacijama i security.
 
Ја на WA не могу да пошаљем поруку особама које нису у именику.
Морам да их додам, пошаљем поруку, па после избришем из именика.
Срећом па ни није требало много, пар пута.
 
O tome pricam odavno, nikako nije user frendly.
A najpopularniji je on a ne viber kod koga je to najlakse.
I onda kazu kako su nasi ljudi glupi sto koriste viber umesto da se muce sa necim drugim :rolleyes:
 
Rabijen je telefon, izvadjena kartica i ubacena u novi, i sad whats app nece da posalje kod na novi telefon, i ne mogu ga aktivirati. Mozda zato sto on i dalje vidi aktivan whats app na polupanom telefonu. Probao vise puta kod ne dolazi, sta raditi
 
Poslednja izmena:
Obriši pa ponovo instaliraj WA. Ako to neće fabrički restart telefona.
Jel možeš da se izloguješ sa WA na polupanom tel?
 
Polupan ostao upaljen, i je moze se ugasiti posto se i gasi preko ekrana a ne na dugme. Probao sve zivo nije dolazio kod, posle ugasio adsl da se odjavi sa mreze taj izlupan, i onda posle nekoliko sati stigao kod na novom telefonu.
E sad sa li to ima neke veze ili nema, sta se desilo ko zna.
 
Ima li neki fazon kako da se pronadju kanali za pracenje na Telegramu, osim da napamet ukucavam pojmove pa sta izadje?
 
Zna li neko da li na Telegramu moze da se podesi kada se slika ili snima iz aplikacije, da je ne skladisti na telefon?
 
Druze sve imas u osvnovnim podesavanjima aplikacije Telegram istrazi malo.
 
Whatsup i forsirani apdejt nakon čega gubim opcije sa mogu da vidim kada je poruka isporučena i kada je procitana.

Screenshot_2023-02-13-08-41-00-92_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7~2.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna kako se na telegramu zaustavlja automatski download sadrzaja ?
Da objasnim,
Pre desetak dana sam komsinici praznio telefon od nagomilanih slika i video zapisa. Juce mi se zalila da joj je ostalo jos 320 Mb slobodne memorije u telefonu. Ponovo sam ga povezao na laptop i nasao u folderu telegrama preko 3,5Gb fajlova, koje kaze uopste nije skidala. Ja imam na tv boksu neki zaostali telegram i primetio sam da ima takvih fajlova i kod mene, ali ne u tolikom obimu s'obzirom da ga mnogo ne koristim.

Uglavnom nisam uspeo da nadjem opciju da se taj automatski download moze zaustaviti/iskljuciti.
 
@Zuel
settings/data and storage/save to gallery
settings/data and storage/storage usage/auto-remove cached media
settings/data and storage/storage usage/maximum cache size
 
Da li neko zna kako se na telegramu zaustavlja automatski download sadrzaja ?
Da objasnim,
Pre desetak dana sam komsinici praznio telefon od nagomilanih slika i video zapisa. Juce mi se zalila da joj je ostalo jos 320 Mb slobodne memorije u telefonu. Ponovo sam ga povezao na laptop i nasao u folderu telegrama preko 3,5Gb fajlova, koje kaze uopste nije skidala. Ja imam na tv boksu neki zaostali telegram i primetio sam da ima takvih fajlova i kod mene, ali ne u tolikom obimu s'obzirom da ga mnogo ne koristim.

Uglavnom nisam uspeo da nadjem opciju da se taj automatski download moze zaustaviti/iskljuciti.
To sam i ja pitao jer kada slikam iz app cuva fotku na telefonu,ovo je mnogo bolje reseno na Signalu.Sve sto slikam iz app sa Signala nista ne ostaje u telefonu.
 
Pa ne samo slike, nego skida i video, pun folder i korisnicima nenormalno brzo puni memoriju. A kod starijih telefona su memorije po 16 i 32Gb. Sad je ona kupila novi telefon sa 256Gb roma, ali me interesuje jer mi se i sestra zalila na isti problem, pa dok ne kupi novi telefon, bar da vidim da li mogu nesto da joj pomognem. Bas im je glupa fora po defoltu. Ja sam taj telegram odmah deinstalirao cim su navalili da dosadjuju. Koristim skype, whatsapp, viber i line i to sve radi korektno.
 
Poslednja izmena:
Pa ne samo slike, nego skida i video, pun folder i korisnicima nenormalno brxo puni memoriju. A kod starijih telegona su memorije po 16 i 32Gb. Sad je ona kupila novi telefon sa 256Gb roma, ali me interesuje jer mi se i sestra zalila na isti problem, pa dok ne kupi novi telefon, bar da vidim da li mogu nesto da joj pomognem. Bas im je glupa fora po defoltu. Ja sam taj telegram odmah deinstalirao cim su navalili da dosadjuju. Koristim skype, whatsapp, viber i line i to sve radi korektno.
Ja sam skoro instalirao Telegram i bas mi se svideo,ali dve stavri koje sam primetio su ovo sa slikanjem iz app i onda to ostane na telefonu i jos sam primetio da kada nekog zovem,a on nesto radi na telefonu ne mogu da uspostavim poziv. Neke stvari su bolje resene na Telegramu,ali ovo sa skupljanjem djubreta i ostalog bez da ja skinem mi je bezveze, da ne kazem sr**e.
 
Ima neka dobra duša da mi kaže kako da sklonim ovo obaveštenje oko preuzimanja medija na Viberu. Slika mi uredno stigne,i zapamti se u galeriji ali stoji to obaveštenje,kao da se slika preuzima. Restart telefona pomogne. Ili da se sačeka,nekad pola sata,nekad manje,nekad više. Ima li rešenje za to?
 

Prilozi

  • Screenshot_20230219_215015_One UI Home.jpg
    Screenshot_20230219_215015_One UI Home.jpg
    44 KB · Pregleda: 43
Ima, Viber je obično đubre, promeni app tako što ćeš ubediti ostale.
Viber sam koristio samo za neke grupe, ali od skora ni to.
 
Ima neka dobra duša da mi kaže kako da sklonim ovo obaveštenje oko preuzimanja medija na Viberu. Slika mi uredno stigne,i zapamti se u galeriji ali stoji to obaveštenje,kao da se slika preuzima. Restart telefona pomogne. Ili da se sačeka,nekad pola sata,nekad manje,nekad više. Ima li rešenje za to?
Ja sam ugasio notifikaciju za taj download i više nemam tih muka. To se i meni dešavalo.
Svakako, slažem se da je djubre.
 
^ Ako ugasiš notifikaciju za taj download,ostale notifikacije uredno stižu nakon toga?
 
Ima neka dobra duša da mi kaže kako da sklonim ovo obaveštenje oko preuzimanja medija na Viberu. Slika mi uredno stigne,i zapamti se u galeriji ali stoji to obaveštenje,kao da se slika preuzima. Restart telefona pomogne. Ili da se sačeka,nekad pola sata,nekad manje,nekad više. Ima li rešenje za to?
Malo brze resenje od restarta je da se ubije proces. Drzis ikonu vibera, kad se otvori prozorcic klik na "i" gore u cosku, pa onda "force stop".
Nakon toga samo udji nazad u viber da bi se pokrenuo u pozadini.
Trajno resenje mislim da jos uvek nema.
 
Ima neka dobra duša da mi kaže kako da sklonim ovo obaveštenje oko preuzimanja medija na Viberu. Slika mi uredno stigne,i zapamti se u galeriji ali stoji to obaveštenje,kao da se slika preuzima. Restart telefona pomogne. Ili da se sačeka,nekad pola sata,nekad manje,nekad više. Ima li rešenje za to?
Batali ako mozes to djubre i predji na Signal ili Telegram.
 
^ Teško. X grupa na poslu imam na Viberu. Ne želi niko da koristi drugo. X grupa dete preko vrtića ima. Šta ljudi vide u tom Viberu,nisam pametan. Ipak hvala na predlozima. Probaću svaki put kada mi se to pojavi,da ubijem aplikaciju. Ako još neko ima rešenje,bio bih jako zahvalan 😊
 
To se desava meni s vremena na vreme. Ja resavam tako sto obrisem kes aplikacije i posle nekog vremena se samo skloni.
 
Nazad
Vrh Dno