Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Da li mogu da napravim drugi Viber (dual apps MIUI) uz drugu karticu na istom telefonu a da ga koristim bez kartice? Koje podatke o meni pokazuje taj drugi Viber? Da li će pokazivati gmail sa telefona ili mogu da stavim drugi?
Treba mi samo Viber account za komunikaciju, karticu od drugog broja ne bi koristio i ne treba mi u telefonu. Za taj acc treba mi poslovni e-mail a ne onaj sa telefona.
 
Možeš napraviti još jedan Viber i koristiti ga bez kartice. Možeš staviti mail koji hoćeš, samo moraš da ga verifikujes. Dobićeš valjda link ili neki kod na taj email koji uneses.

IMG_20210820_131232.jpg
 
Šta će vam mail za viber kada može da se verifikuje preko telefona?
 
Zuri mi se malo pa nemam vremena da listam temu... Jel moguce imati 2 vibera na iosu (iphone 12) fizicka kartica i esim? Ukoliko jeste moze li mala pomoc kako
 
Problem sa registracijom what app, radio mi je na svim android uredjajima, i sve bilo ok...presao sam na One Plus i kad sam pokusao da se registujem dodjem do dela gde treba da mi posalju kod i tu generalno zapne...koda nema i pise sacekajte par sati za novu poruku sa kodom ili call me, ali i kada to prodje ponovo isto...

Sta da radim, i do cega je( vise puta instalirao i deinstalirao aplikaciju ,restarova tel i tako dalje)
Ali uvek isto
 
Šta se desi kada klikneš call me?
 
pa nista, odloyi poziv za 3 sata...

ali super, na kraju je poslao posle 6 sati poruku nisam ga iskljucivao...drzao sam ga otvorenim ( tj. nisam deinstalirao aplikaciju ili bilos sta ) sacekao sam i posle 2 dana cimanja pustio mi je poruku i aplikacija radi
 
Kako je moguće da broj ima Viber i može da zove, a kada se taj broj ukuca u drugom telefonu, kaže nema Viber?
 
Juče sam na Viber imao 4 propuštena poziva sa nekih izmišljenih brojeva +7 i +3.
Jedan je čak pokazao da taj što je zvao kuca nešto sa računara. Kada pošaljem poruku, bude isporučena, ali ne i otvorena.
 
Imaš li dolazne pozive iz insotranstva na taj broj?
Da li ti je uključen Viber-In, jer se često ino pozivi preusmeravaju preko Viber ruta.
 
Хвала на помоћи, али не нађох ништа одговарајуће.
Нема Dark Warriorov свакако.
 
Ako tamo ne nadjes od onoliko brdo verzija, ne znam gde ćeš. :)
 
Imam ovaj slucaj sa Viberom za iOS. Pocelo je i na 14 i sad na 15. Stalno radi ono na slici , kad god udjem u Viber. Pocelo pre 3,4 update-a Vibera. Ima li neko taj “problem”?
 

Prilozi

  • 8CA3A8BA-9F5F-45A9-8304-3360F93DB302.jpeg
    8CA3A8BA-9F5F-45A9-8304-3360F93DB302.jpeg
    62.6 KB · Pregleda: 37
Malo rama imas, pa puca aplikacija :D
 
Koristite li XMPP i pod pitanje: da pravimo novu temu vezano za taj protokol jer polako sa svim katastrofama koje isplivavaju na površinu u poslednje vreme - počinje dosta da se priča o XMPP-u?
 
@SuperStarr mnogi mojirazmisljaju o njemu ali nemamo nikog "pismenog" sa te strane da preporuci neku aplikaciju koju je koristio tako da ako imas preporuku za neku za lako koriscriscenje napisi :) pozeljno da je prijateljski nastrojena ;) za krajnjeg koisnika idealno da je za android.
 
@pm.me

Tek sam počeo sa istraživanjem.
Aplikacija za desktop: Gajim
Aplikacija za telefon: n/a
Server: xmpp.brax.live
Dodatna podešavanja: n/a

Primetio sam da tutanota email može da šalje imejl direktno na xmpp adresu ali je potreban "agreed password" a to još uvek ne znam šta je i kako da se podesi.
 
Poslednja izmena:
XMPP/Jabber je stari protokol, ali dobar. Google Talk i Whatsapp su bazirani na njemu, ali su dalje razvijani kao zasebne platforme i ne podržavaju federaciju.
Problem može biti kada neki klijent ili server ne podržava neku ekstenziju. Ali i klijenti i serveri nisu preterano zahtevni (npr. u poređenju sa matrixom, koji se predstavlja kao naslednik), što je dobro za self-hosting. Mogu se naći non-electron programi za PC (naravno i terminal varijante), a to je retkost danas. Ovde su neki popularni, ima ih još
https://xmpp.org/software/clients/
Ljudi se se žalili na iOS klijente, da nijedan nije baš savršen.

Što se E2E enkripcije tiče postoje OTR i OMEMO varijante, pri čemu je ova druga (nezvanično) bolja. A ovde je i spisak klijenata koji ga podržavaju. Nisam siguran, ali mislim da OTR ne podržava više uređaja istovremeno, ili je tako možda bilo ranije.
https://omemo.top/

Što se servera tiče, ima plaćenih i besplatnih. Conversations je verovatno najpopularniji klijent, čiji autor nudi i opciju plaćenog servera. Mada isti autor je napravio i Quicksy (quicksy.im), gde se nalog pravi sa brojem telefona i besplatan je. Što je verovatno najbolja opcija za početnike, pošto je to danas standard kod (skoro) svih IM servisa. Može i da se poveže broj sa drugim nalogom (na drugom serveru, za 5€). Daniel takođe nudi i XMPP hosting, pa možete imati server sa sopstvenim domenom po prihvatljivoj ceni.
Snikket (https://snikket.org/) je nova inicijativa da se napravi servis koji je više prilagođen neupućenim korisnicima. Mada nisam siguran da će uspeti da naprave nešto značajno, ali želim im sreću

Mailbox.org ima svoj server, tako da vlasnici njihovog mejla automatski imaju i XMPP nalog. Disroot takođe, pri čemu su njihovi servisi besplatni. Blabber (blabber.im) nudi registraciju prilikom startovanja aplikacije, isto je besplatan.

Movim je društvena mreža bazirana na XMPP protokolu, može biti zanimljivo nekome :)

Meni lično je XMPP/Jabber najbolji IM protokol, baš zbog većeg broja dobrih klijenata, decentralizacije i manje zahtvenosti. Nije savršen po pitanju privatnosti, anonimnosti i sigurnosti, u poređenju sa nekim drugim servisima. Ali pošto svako može podići svoj server, onda neki od tih nedostataka nemaju veliku važnost.

Ovde je Disroot blog o tome zašto su ugasili matrix u korist xmpp-a
https://disroot.org/en/blog/matrix-closure
Ima i matrix svoje prednosti i mane, nije sve crno-belo. Ja bih lično koristio XMPP kao glavni IM protokol, ali jedva sam ubedio konakte da pređu na Signal. Objašnjavanje ovog protokola, servera, klijenata, pa možda čak i plaćanje... bi bilo previše za većinu :| Ja imam mailbox.org nalog, conversations na telefonu i Gajim sam koristio na računaru.
 
Ovo mi se više sviđa :)


Main reasons why the app isn’t recommended
Telegram
Viber
Facebook Whatsapp

Google Messages
Facebook Messenger
Apple iMessage
Riot / Element
Microsoft Skype
Wickr Me
Session

https://www.securemessagingapps.com/changelog/
 
Poslednja izmena:
Jedino može da se ide sa pretpostavkom da sve što mogu da daju da će dati. Dakle računaš samo na to što ne mogu, a to je sadržaj poruka, ako ima e2e.
WA i Signal završavaju potrebe skoro svima. Signal pored toga što je open source i nema cloud nesiguran bakcup kao WA (mada sada se dodaje opcija da bude i backup enkriptovan).
Tako da WA korisnici, koji imaju loš password za mail (praktično svi), kad neko upadne na nalog može da pokupi i sve poruke ikad razmenjene sa svima, slike i sve ostalo...
 
Velika je razlika u podacima koje prikuplja Signal i koje prikuplja Facebook. Na osnovu metapodataka se može saznati dosta o razogovoru i učesnicima, čak i u slučaju E2EE.
 
Može isto i Singal da radi, samo tvrde da ne rade. Tako da pretpostavljaš da rade jer mogu.
 
Nazad
Vrh Dno