Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Užas. Vidim da je to slučaj čak i kada ti ne dozvoliš pristup imeniku.
Signal bi trebalo da sakrije broj u tom slučaju, ali nisam proveravao. Telegram valjda ima opciju da sakriješ broj u podešavanjima. Za WhatsApp nemam pojma kako je sad.

Sve u svemu, đubre od platforme. Ali i u skladu sa globalnim trendovima
 
Ljudi, od skoro mi ne radi opcija da nemam seen na viberu..
Koristim ga isključivo za posao i jako mi je bitno da može da se isključi seen.. Ali eto random prestala da radi opcija da nemam seen
 
@The PunisheR
isto i kod mene :/
ali ne kod svih kontakata, nego samo kod nekih. čudno.
počelo je na prošloj verziji, a još uvek je prisutno i na ovoj najnovijoj 16.8.0.5
 
Ovo mi je ozbiljan atak na moju privatnost haha
Baš mi sad neprijatno ne znam da opišem, jer mi je svuda offline i bez seen-a status

Da takođe kod nekih, al sve više njih..
 
Isto i kod mene, i to i mobilna i PC verzija. Užasno, osećam se napadnuto.
 
Ma nije zbog prijatelja i porodice, svi već koriste Signal i/ili Threema-u. Nego mnogi koriste Viber i/ili WhatsApp za posao, oglašavanje i sl.

Znači rešenje je kupovina posebne SIM kartice i korišćenje drugog telefona, bez mog imenika (ili korišćenje naloga, ali to je veća patnja).
 
Ma nije zbog prijatelja i porodice, svi već koriste Signal i/ili Threema-u. Nego mnogi koriste Viber i/ili WhatsApp za posao, oglašavanje i sl.

Znači rešenje je kupovina posebne SIM kartice i korišćenje drugog telefona, bez mog imenika (ili korišćenje naloga, ali to je veća patnja).
Jedino tako.
Ja sam tako razdvojio, Threema on private, Viber i ostalo smeće za grupe.
 
Ovo "seen" je do desktop verzije. Kada je upaljena svakome dolazi izvještaj da li sam pogledao poruku. Kada se ugasi desktop verzija, vrati se po mobilnim postavkama da je status sakriven.

Kako je moguce da ovih opcija nema na desktopu.
 
Da li je neko imao problem sa linkovima na forumu?
Da u opciji links stalno stoji link na kome piše viber.com/dl i da piše da je ta osoba poslala svima sa kojima se cuje?
A kad kliknes na show in chat tog linka u chatovima nigde nema niti je ikome stigao ikakav link.
Čak sam i deinstalirao aplikaciju i obrisao profil pa opet napravio i opet se pojavljuju ti linkovi čim dozvolim pristup galeriji u viberu.
 
Како да на Виберу сортирам слике по датуму сликања? Има опција да се тако сортира али се оне не сортирају тако.
Пребацио са и на компјутер и тамо је исто
Да ли је могуће наместити да називи фотографија буду са нормалним именом?
 
Mozda noob pitanje, ali kako da obrisem back up, sto mi je na Google Drive-u?
Menjao sam uredjaj, i sada sam sve vratio, ali mi je tak back up skroz popunio Google Drive, pa bih da o risem, a ne bih da nesto zeznem...
Na Googlu sam nasao sledece:
  1. Open Viber on your Phone.
  2. Tap on More (Android) (iOS)
  3. Tap on Settings.
  4. Tap on Privacy.
  5. Tap on Personal data.
  6. Tap on Delete your data.
  7. Tap on Delete data.
  8. Tap on Delete
Samo me plasi ovo Delete data, da ne obrisem trenutni data, za Viber.
 
jel se može nekako poslati viber konverzaicija sa nekim sa kojim sam pisao nekom drugom da vidi šta smo pisali
 
@Teljan jel si probao da udjes u drive aplikaciju i da u meniju izaberes backups. tu bi trebalo da ti stoji
 
U trenutku mi se zakucao Viber (android) i samo na blic vidim u dnu ekrana pojavila reč block i Viber se isključi. Pokrenem Viber i shavtim da mi je taj poslednji čovek na block listi (sa još 2 imena, koja ne znam da sam tamo stavio). Kliknem unblock, ali ne sačuvam broj telefona. Kada sam se vratio u inbox, nema tog chata i nema tog imena. Em su mi poruke bitne, a nemam više ni taj broj telefona. Da li ima neka fora za restore? Viber se povremeno backupuje, ali je cela ova prepiska od jutros i u međuvremenu nije odradio backup.

Sad čovek očekuje od mene neke odgovore, a ja više nemam način da ga kontaktiram :mad:
Ima li pomoći?
 
@Teljan jel si probao da udjes u drive aplikaciju i da u meniju izaberes backups. tu bi trebalo da ti stoji
Na kraju usao preko racunara. Ima u podesavanjima opcija manage apps, tu se pronadje Viber, i onda delete hidden data, posto se njegov backup ne pokazije u obicnoj listi falova na Drive-u. I to je to.
 
Koja je svrha Telegram X trenutno? Updejt je redak, a cini se da obicna app ima vise feature-a nego X.
 
IM backup & restore

Imao sam priliku da telefon na kom se ekran pokvario (bio izlupan, stavljen novi, novi opet malo izlupan, radio lepo 3 meseca i pobrljavio) bekapujem i prebacim na novi uređaj. Ovako je izgledala migracija IM aplikacija (jedino bitno, sve ostalo je bilo ili već bekapovano ili nebitno). Napomena - opcija Google transfera kompletnog naloga na novi uređaj nije radila, stari uređaj nije uspevao da vidi novi

Viber
1. Backup na Google Drive (ranije urađen, bez foto i video sadržaja, oko 2,5 MB)
2. Restore prilikom aktivacije na novom uređaju je automatski
3. Nalog, kontakti i poruke su dostupni. Sve je ok

WhatsApp
1. Napravljen backup na Google Drive (ranije urađen, manual opcija, WA sada nudi i E2EE bekap)
2. Aktivacija na novom uređaju ne nudi restore
3. WA dokumentacija kaže da mora da bude uključen periodični backup (daily, weekly ili monthly)
4. Vraćanje naloga na stari uređaj. Uključivanje periodičnog backup-a
5. Aktivacija na novom uređaju, opet ne prepoznaje backup
6. Ponovo vraćanje na stari uređaj, pravljenje lokalnog backupa i novog gdrive backupa
7. Aktivacija na novom uređaju, WA kaže da ne može odmah, treba da se sačeka 13h
8. Prošlo 13h, ponovna aktivacija na novom uređaju. I dalje ne vidi ni lokalni (kopiran je gde treba) ni google (gdrive ga prikazuje da je tu) backup, ne nudi restore
9. Aktiviran je WA bez ikakvih poruka (istorije), koristi se od nule (korisnik je i dalje u grupama u kojima je bio)

Signal
1. Postoji opcija "Transfer to new device" (napravljen je i manualni backup, za svaku slučaj)
2. Nalog je prebačen. Novi uređaj je dual-sim. Signal je prebacio nalog na primarni broj, iako je stari nalog bio na drugom broju ?! Sve je ok, samo što je sad promenjen broj na Signal nalogu. Srećom transfer naloga je planiran na novi broj u skorije vreme. Ali bez obzira, nije nešto što bi trebalo da bude automatski

Threema
1. Uključen je Threema Safe na starom nalogu
2. Backup sa Threema Safe vraća nalog i kontakte, ne i poruke
3. Napravljen je lokalni backup na starom, prebačen na novi telefon
4. Obrisan je nalog na novom uređaju
5. Aktiviran je ponovo nalog na novom sa restore opcijom iz lokalnog backupa
6. Sve je ok

Wire
1. Napravljen je lokalni backup (jedina opcija), prebačen na novi telefon
2. Aktiviran je novi uređaj
3. Urađen je restore na novom uređaju, sve je ok

FluffyChat (Matrix)
1. Aktiviran je novi uređaj (username i lozinka)
2. Urađen je restore uz pomoć securty ključa, sve je ok
* Fluffy chat nudi opciju migracije na novi uređaj, ali ne znam kako to izgleda. Ovaj program se i ne koristi, tu je samo zbog mogućnosti hitnog kontaktiranja kada sve ostalo nije opcija.
** Koliko znam, sličan je način migracije i sa Element klijentom, ne znam za ostale.

Pre nego što je migracija urađena, jedini način za komunikaciju je bio sa PC-a

Viber
1. Potrebno je aktivirati nalog pomoću telefona na kom je servis aktivan
2. Ako se na PC-u koristi već jedan, neophodno je korsiti drugi korisnički nalog na PC-u (koji trenutno ne postoji i neće biti napravljen zbog toga).

WhatsApp
1. Potrebno je aktivirati nalog pomoću telefona na kom je servis aktivan (više nije neophodno da telefon bude online, da bi desktop/web verzija radila)
2. Dostupan je u browseru, ali bez opcije za pozive (ne postoji program za linux, na windowsu pozivi rade)

Signal
1. Potrebno je aktivirati nalog pomoću telefona na kom je servis aktivan
2. Ako se na PC-u koristi već jedan, neophodno je korsiti drugi korisnički nalog na PC-u (koji u ovom slučaju nepostoji)

Threema
1. Potrebno je aktivirati nalog pomoću telefona na kom je servis aktivan (I dalje je neophodno da telefon bude aktivan, da bi desktop/web verzija radila. Još uvek rade na novom klijentu gde neće biti potrebno)
2. Pozivi ne rade ni u web ni u desktop (u suštini isto web) verziji

Wire
1. Moguće je ulogovati se u desktop/web verziju bez telefona (mail i lozinka). Desktop verzija nudi korišćenje više naloga. I web verzija nudi opciju poziva

FluffyChat (Matrix)
1. Isto kao Wire, samo sa više mogućnosti (različiti klijenti)

Wire, uz sve svoje prednosti i mane, me opet podseća zbog čega mi je to bio primarni izbor IM/VoIP servisa kada sam ja bio u sličnoj situaciji (ostao bez telefona) pre skoro 5 godina. Ali zbog problema sa dostavljanjem poruka i notifikacija, fokusiranja isključivo na poslovne korisnike (uopšte ne postoji sekcija na sajtu za privatne korisnike, opcija se nudi samo prilikom kreiranja naloga), kao i migracija/registracija firme u USA (iako su svi nalozi registrovani u Evropi na evropskim serverima) teško da se može preporučiti običnim korisnicima i kao alternativa za ostale navedene servise. To je sada u suštini Slack ili Teams alternativa.

Na kraju, sreća je da se stari izlupani telefon još mogao koristi (jedva), pa je bilo moguće uraditi bakup i migraciju. Ali opet da ponovim da backup treba raditi redovno, ako su vam podaci koje imate bitni. I tu se Wire izdvaja, jer čak i ako ostaneš bez jednog uređaja (npr. telefon), sve poruke su dostupne na drugom, ako je bio aktivan. Jedino što je nemoguće uvesti sa telefona na PC i obrnuto, mora da bude isti tip (droid <-> droid, PC <-> PC).

Matrix (Element, FluffyChat) je po pitanju pristupa, migracije, pa i mogućnosti verovatno najbolja opcija danas, uz prednosti i mane koju decentralizovani servisi imaju (i bloat koji matrix server nosi u odnosu na xmpp). Definitivno je najjednostavnije rešenje (ako imaš podatke, u pass manageru verovatno). Jedino nije za ljude koji ne žele čak ni kriptovan backup na tuđem uređaju (serveru). A to je baš, baš specifičan slučaj, takvi verovatni i ne koriste ništa od navedenog.
Ali po svemu sudeći, to je naslednik IRC-a, pa je i korisnička baza takva :d Proguraće se možda u poslovni svet/veće organizacije (kao i xmpp što je), ali kao alternativa za običnu privatnu komunikaciju, to teško.
 
Noćas sam pustio da odradim backup na Đubretu, čitavu noć je pucao transfer multimedije . Napokon je dogurao do 98% i dalje ni makac. U Đubretu sam podesio gmail adresu ka 100GB na Drive-u. Maločas je Đubre opet prekinulo backup,pa je krenulo da radi sve od početka . Međutim na Drive-u mi pokazuje isto zauzeće prostora..što znači da Đubre ne ume da preskenira ono što je prethodno bekapovalo, već sve kreće od početka.
 
Maločas proverim stanje na Drive-u, gabarit se udvostručio jer je Đubre krenulo ponovo da radi update multimedije, od početka. Neverovatno .
 
zašto mi se za neke slike preko vibera prikazuje file not found? od čega to zavisi
ja sam mislio da za stare slike to prikazuje ali pokazuje mi čak i za sliku od juče

zanimljivo što mi neke slike koje nisu dostupne preko telefona, preko pc-a rade
 
To se desi kada neko ko ti je poslao fotografiju obrise iz svoje galerije pre nego sto je ti otvoris i sacuvas.
 
Зашто када на Твитер окачим неки клип он буде зелен?
Неки клипови су нормални, неки зелени.
 
Da li je neko uspeo da promeni zvuk notifikacija Vibera na A 12 MIUI 13 ?
Stara metoda Android/Media/com.viber.voip pa zamena originalnog mp3 fajla sa promenjenim ne vredi posto com.viber.voip ne postoji.
 
Da li je neko uspeo da promeni zvuk notifikacija Vibera na A 12 MIUI 13 ?
Stara metoda Android/Media/com.viber.voip pa zamena originalnog mp3 fajla sa promenjenim ne vredi posto com.viber.voip ne postoji.
Izgleda da sada moze normalno da se menja zvuk notifikacija, samo ne prikaze da je promenjen u settings.
 
Ima li nacina da odradim backup vibera sa iOS-a na android? Vidim da ima opcije samo na iOS...

whatsapp ima to u opcijama.
 
Nazad
Vrh Dno