Šta je novo?

Merači krvnog pritiska

Opet je u Prizmi popust na merače pritiska ali ovog puta samo na Omron i to 20% umesto ranijih 32%
 
Koji preporucujete od ovih sto su na popustu?
 
Ja imam ovaj M7, kupio za majku jer ima problema sa pritiskom pa mi znači što ima detekciju atrijalne fibrilacije. Za prosečnog korisnika je verovatno dovoljan i M3, ovde su ga hvalili u temi ranije a jedina razlika u odnosu na M7 je ta afib detekcija i BT konekcija sa telefonom
 
Imaš omron ili neki drugi?😉

Nema teorije da bude takva razlika
Izvini, nisam dugo zalazio u temu...
Imam Omron M3 sa manzetnom (sada) i Omron R6 za zglob.
Ponekad, retko razlika je barem 4-5, uglavnom 8-10 a bude ne bas retko i 10-12 stepeni sa "gornjim" pritiskom, za "donji" su od prilike te razlike nesto manje, recimo u pola manje od ovih za "gornji".
Puno zavisi i od plozaja ruke kod zglobnih meraca.
Majka a i ja najcesce ga koriste tako sto ruku s meracem stavimo na grudi u visini srca a trebalo bi ispred sebe, na sto, s opustenom rukom, saka na kutiju mreaca...
Manja razlika kad mi brat (45 mu godina), meri njime pritisak pa onim sa manzetnom nego majka nam kojoj je 80g.
 
Šta milite o Beurer BM54? Duplo je jeftiniji od OMRON M7 Intelli IT a imaju slične funkcije.

bauer.JPG
 
Imam poluautomatski a&d ua704 i odlican je, ali nema ih vise na nasem trzistu, rasprodato i ko zna da li ce ponovo stizati. Baterija im traje u nedogled i jako su precizni.
 
Koliko vidim, Omron M3 nema bt i aplikaciju za Android?
 
Izgleda da je "Omron Evolv" najtačniji




evo.JPG
Ali je skup:
 
Ja odustao od Microlife BP B3 AFIB.
Previse cesto izaziva bol u ruci, s unutrasnje strane nadlaktice, bole krvni sudovi, imam(o) osecaj da ce eksploditati, pokidati se iznutra.
Saljem u servis preko prodavnice, a već sam kupio Omron M3 Comfort (sa krutom manžetnom) i meri FENOMENALNO.
Nit sta boli, nit je tesko staviti manžetnu, brzo meri, ima izbor za 2 osobe, ima opciju za merenje "gosta" kad dodje u posetu (da se ne mesaju rezultati sa 2 redovne osobe, ne memorise gosta), lako podesavanje vremena...


I Microlife takđe ime modele sa Comfort+ tehnologijom - manje stežu ruku. BP B3 Comfort PC

Confort2.JPG

confort1.JPG

microlife.JPG
 
Poslednja izmena:
Izgleda da je "Omron Evolv" najtačniji

Ali je skup:
Ja sam ga kupio na engleskom amazonu (prosle godine na BF) za 80 funti sto je 10k rsd. Trenutno tamo kosta 92 funte, mozda ce sledeci petak biti jos jeftiniji. Naravno za onog ko ima mogucnost da ga dobije odande.
 
Evolv ne engleskom amazonu 79 funti, na nemackom 110 eura. I mozda jos obore cenu u petak.
 
Dvoumio sam se između "MICROLIFE BP A6 BT" i "OMRON M7 Intelli IT", oba imaju bluetooth povezivanje.



Na kraju je pobedio Vijetnamski "OMRON M7 Intelli IT", baš je glomazan.


omron.JPG
omron2.JPG
omron3.JPG


  • Poseduje Intelli Wrap manžetnu kao i PREMIUM model Omron EVOLV
  • Idealan za korisnike prosečne i krupnije građe
  • Detekcija atrijalne fibrilacije [AFib]
  • Praćenje rezultata na telefonu - Omron Connect aplikacija na srpskom jeziku


Na drugoj strani je bio "MICROLIFE BP A6 BT", on je kompaktniji i jeftiniji:

Aparat za merenje krvnog pritiska Microlife BP A6 BT, detektuje atrijalnu fibrilaciju, faktor rizika za nastanak moždanog udara posredstvom AFIB tehnologije. ADAPTER GRATIS.

  • Merenje krvnog pritiska i pulsa
  • MAM Tehnologija koja omogućava da se vrše automatski tri merenja, a aparat čita srednju vrednost merenja (precizna detekcija aritmije)
  • AFIB (Atrijalna fibrilacija) – detektor treperenja pretkomora, vodećeg faktora rizika za nastanak moždanog udara
  • Klinički ispitan, ocenjen najvišom ocenom za preciznost (A/A), prema BHS protokolu
  • Gentle+ tehnologija omogućava komforno i precizno merenje, optimalnu brzinu i kontrolu pritiska
  • Klinički ispitan, ocenjen najvišom ocenom za preciznost (A/A), prema BHS protokolu
  • Veliki, pregledan ekran (XL veličina)
  • 99 memorijskih mesta
  • Prenos podataka putem Bluetooth konekcije na aplikaciju Microlife Connected Health
  • Torbica za nošenje
 
Poslednja izmena:
U Prizmi od ponoći do 06.01.2023 određeni artikli, među kojima i često pominjani Omron M7 Intelli IT na popustu od 22%.

 
Moji roditelji imaju omron m2, skroz okej za taj novac.
 
U Prizmi od ponoći do 06.01.2023 određeni artikli, među kojima i često pominjani Omron M7 Intelli IT na popustu od 22%.

Nisam obracao paznju,al sad gledam koliko oni ustvari ubijaju sa cenama... Termometar za celo 3510 sa popustom,a identican na Amazonu 24 eura. A Omron Evolv u Prizmi 24000 na Amazonu 137 eura. Kad smo kod ovog meraca pritiska,pitanje,jel mobilna aplikacija neophodna,ili je ona samo za memorisanje i statistiku?
 
Nisam obracao paznju,al sad gledam koliko oni ustvari ubijaju sa cenama... Termometar za celo 3510 sa popustom,a identican na Amazonu 24 eura.
Amazon je najveća virtuelna prodavnica na svetu sa najnižim cenama a prizma lokalni srpski fizički maloprodajni objekat koji plaća radnike i zakup lokala i servisnu podršku.
Ako tako sagledaš prizmina cena je odlična.
 
Amazon je najveća virtuelna prodavnica na svetu sa najnižim cenama a prizma lokalni srpski fizički maloprodajni objekat koji plaća radnike i zakup lokala i servisnu podršku.
Ako tako sagledaš prizmina cena je odlična.
Znaci Amazon ne placa nista.Eto covek se uci dok je ziv. krastavac,nisam gledao tako vec iz ugla prosecnog srpskog kupca,sa prosecnom platom koji takodje mora dosta toga da plati na mesecnom nivou
 
Naravno da plaća ali troškovi fizičkih prodajnih objekata su neuporedivo veći i tako je svuda na svetu.
Jednostavno nije fer poredjenje.
 
Naravno da plaća ali troškovi fizičkih prodajnih objekata su neuporedivo veći i tako je svuda na svetu.
Jednostavno nije fer poredjenje.
Ma znam,uvek se trudim da razumem,eto termometar i ok,al merac pritiska 70+e razlike... ajd realno krastavac
 
I šta piše, kolika je finalna cena sa isporukom za Srbiju?
 
Malo lakši za nošenje (kod putovanja). Inače, aparat ko aparat. Rezultati isti kao sa M3 ili M7. Opcije povezivanja kao M7.
Te ponude sa amazona nisu baš za neka ozbiljna poređenja kod nas.
 
kazu zavisi ko pita :D Nego da ne bude bas off,valja li taj Omron Evolv?Ima li neko iskustva sa njim?
Gde me nađe. :)
Ja ga imam, uzeo ga baš na Amazonu na crni petak za 79 eura.😀
Za sad odličan. Izuzetno precizan. Doduše, ima gomilu funkcija, ali ih nisam isprobao.
Koristim ga samo da izmerim pritisak, krastavac, zato sam ga i kupio.:ROFLMAO:
Ostalo me nije previše zanimalo.;)
 

Huawei Watch D je prvi sat koji uspešno meri krvni pritisak​


 
A da ne otvaram sad novi topic za svaku glupost,iskoristicu priliku (jer je vezano za Prizmu,o kojoj se i najvise pise u ovom topicu) da pitam,koristis li neko ovu spravicu,kakvi su utisci,jel uopste zdravo i pozeljno to koristiti (posto vidim u upustvu da ima brdo zabrana)

 
Ja sam za majku uzeo onaj običan što ne greje. Par puta sam ga koristio; deluje kao masaža i može kratkoročno da ublaži neki bol u mišićima. Bira se jačina, tako da prija tokom procesa masaže.
Prema uputstvu, treba da se poštuje način postavljanja padova. Tačnije, ne smeju da se postave take da jedan bude na leđa a drugi na grudi i sl.
 
Nazad
Vrh Dno