Šta je novo?

Merači šećera u krvi

Zeha

... ispod radara ...
Učlanjen(a)
01.09.2007
Poruke
12,342
Poena
785
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5 13600K, Deepcool AG620 - CPU hladnjak
Matična ploča
Asus ROG MAXIMUS Z790 HERO
RAM
Kingston DDR5 32GB (2x16GB) Fury Renegade KF564C32RSK2-32
GPU
Asus TUF-RTX3070-O8G-V2-GAMING
Storage
Sasmung NVME 990PRO 1TB, Sasmung NVME 970EVO plus 2TB, Seagate hdd 16TB IronWolf Pro, Seagate Archive HDD 8TB
Zvuk
Sound Blaster Z, Sennheiser HD 599SE, Logitech X-230
PSU
FSP Hydro PTM PRO Platinum 1000W
Kućište
Fractal Design Define 7, 4x Be Quiet SILENT WINGS 4 140mm PWM high-speed
Monitor
Dell Alienware AW2723DF
Miš & tastatura
Logitech MX Master, Logitech Illumimated K800
Ostale periferije
HP LaserJet P1006
Laptop
Lenovo Legion 5 (82JN003EYA)
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S21 Ultra
Pametni uređaji
LG 43UM7600PLB LED
Pristup internetu
  1. Optički internet
Šta znate o meračima nivoa šećera u krvi?

Imali smo jedan merac nivoa secera u krvi, Accu-Chek Active, proizvodja Roche ali je izgleda pokvario se... kao da ne rade neke linije na ekranu, ne vide se delovi brojeva...

Šta je sada valjano da ima kod nas u apotekama da se kupi, sta dobro meri, sta nema skupe trake i iglice, da je jednostavno za upotrebu (bocnes se, gurnes traku u aparat, kad ti izbaci oznaku da naneses krv namazes kap krvi na traku gde treba, sacekas rezultat), da ni sam mearač nije preskup...?
 
Apoteke obično daju aparat džabe ako uzmeš trake. Ja već godinama koristim Contour plus koji sam tako dobio. Za bockanje koristim obične insulinske iglice za špric.
 
Već godinama (nažalost) kosristim Countour plus one.
Često ga ima u apotekama u kompletu uz pakovanje test tračica koje nisu baš povoljne, 25 kom je 1200, a 50kom je 2200 dinara. Mada mogu da se nađu na KP i jeftinije.
Ima dobru bluetooth aplikaciju za mobilni sa kojom mogu da se prate merenja i izvoze u excel.
 
Ne ispunjava sve kriterijume koje si naveo, ali kome treba FreeStyle Libre je dobar izbor.
 
Hvala lepo na odgovorima.
Uzeo merač danas (posle glasanja na izborima) u apoteci (lokalna *i**y) gde me znaju, kaze apotekarka uzmi ovo, trake za testiranje 50komada i dobijes aparat Contour plus ELITE uz njih.
Traka ima uvek, ovaj se merac najmanje prlja i najmanje kvari, a svaki put uz trake mozes da uzmes i merac...
Za stari aparat Accu-Chek Active reče da ga bacim, zaprljao se (nesto u njemu, sta li) i ne moze se popraviti niti ocistiti...
Trake bile uz *i**y karticu oko 2.070din, iglice oko 220 cini mi se.
Ja ko svaki pravi srbin, uzeo da testiram bez citanja uputstva, pa potrošio jednu trakicu uludo.
Onda otisao na YT i pogledao KAKO se testira, sta se, gde i kako prisloni da bi se merilo i uspelo od prve, odnosno od drugog pokusaja, prva trakica je vec bila potrosena uludo...
Hvala jos jednom svima.

p.s. iako imam barem 20kg viska, jos uvek mi je nivo secera ok, ispod je 6, obicno oko 5,4-5,8 a danas pre testiranja i pre rucka bilo samo 4,7
Zato majci redovno nesto malo iznad 6, krece se oko 6,3-6,8 obicno (prema starom meracu).
Videcemo sta ce meriti ovaj novi. ;)
 
Nazad
Vrh Dno