Šta je novo?

Menjačnice

Ako je spot sell order i cena raste ne moze da ostane ne ispunjen order.
 
U pitanju je bio limit order.
Realizovana je. Bez obaveštenja bez ičega...samo sam video na wallet stanje i tjt.

Edit: zbunilo me to sto nije bilo 100% executed, vec zaglavilo na 13.40%
Hoće da se zaglupi nekad, samo refrešuješ stranicu i biće ok. Dešavalo se i meni isto X puta.
Post automatically merged:

Pre dva dana sam poslao XLM sa CEX-a na HUOBI, i napravio propust u smislu da nisam popunio MEMO polje. Video sam da treba, ali nekako ovde u kuci je bio haos i jednostavno sam propustio da ga popunim. Cekao da stgne na Huobi i kada sam video da ne stize skontao sam da sam zeznuo stvar. Pisao CEX-u, rekli da ce resiti ubrzo, posle mi javili da oni to ne mogu da rese i da je moja greska sto sam potvrdio transakciju (sto je i istina, potvrdio sam je bez MEMO polja). Pisao HUOBI-ju, oni mi trazili da snimim video o svemu, uradio to, onda javili da video nije dovoljno jasan pa da napravim novi ... Veceras sam im poslao novi veideo. Da li je neko imao iskustva sa XML-om i nepopunjavanjem MEMO polja prilikom transakcije?

Samo da pohvalim podrsku Huobi-ja, sada sam pogledao i resen mi je problem sa XML-om, nisam ranije komunicirao sa njihovom podrskom ali moram da kazem da su zaista bili kooperativni putem live chat-a i dali mi odgovore na sve nedoumice koje sam imao. Nakon sto sam im nocas poslao novi video sve su mi resili!
dobro je :giggle: imao si sreće da naiđeš na nekog normalnog iz podrške, to je retkost.
 
Na hitbtc menjacnici vec danima ne radi povlacenje ETCa trejdovanje radi kao normalno.
Ali kurs smesan...
Lopine za izbegavati.
 
Citam ove teme gledao gomilu videa za crypto ali mi treba mali savet. Hocu da kupim i ostavim na nekom wallet-u. Koja je najbolja opcija za kupovinu bez neke velike provizije, i kasnije bih to povukao na neki hardware wallet kada se nabavi? I da li je za to vreme ok cuvati na Exodus-u na telefonu?
 
Ako sam propustio..pitanje: zasto Binance ne prihvata Intesa internet visa karticu? Pise card in this country is not supported.
 
Zato sto nismo podrzani tamo, Srbija.
 
Uspeo sam da prebacim pare na Poloniex, ali ne vidim da ima exchange opcija kao na Cexu, tj da zamenis valute bez trejdovanja. Hocu npr da prebacim xrp u usdt. Koji je najlaksi nacin?
 
Uspeo sam da prebacim pare na Poloniex, ali ne vidim da ima exchange opcija kao na Cexu, tj da zamenis valute bez trejdovanja. Hocu npr da prebacim xrp u usdt. Koji je najlaksi nacin?
Pa moras kroz trejd par ...ako ne zuris stavi order pa polako dok se ne popuni ako imas mnogo ..ja sinoc prodah etc u usd u brzini i sad em nema dovoljno usdt za konverziju em oko 300$ gubim na toj konvererziji kroz trejd krastavac
Pa moras kroz trejd par ...ako ne zuris stavi order pa polako dok se ne popuni ako imas mnogo ..ja sinoc prodah etc u usd u brzini i sad em nema dovoljno usdt za konverziju em oko 300$ gubim na toj konvererziji kroz trejd krastavac
Ja na bittrex
 
Meni ovaj 0,1% na binancu za trade nije jasan,jel ameri imaju drugaciji neki sistem mnozenja ili sam ja lud,npr ocu 1eth da prebacim u busd to je trenutno 3900busd koliko binance uzima za to 390 ili 39 msm kontam da je 39 ali 3900x0,1% je 390
 
Zar nije 0.1% od 3900 = 3.9 ?
 
Hoće da se zaglupi nekad, samo refrešuješ stranicu i biće ok. Dešavalo se i meni isto X puta.
Post automatically merged:


dobro je :giggle: imao si sreće da naiđeš na nekog normalnog iz podrške, to je retkost.
Jel moze neko da mi pojasni sta se popunjava u MEMO polju?
 
Pijatelju su na CEXu zarobili 6ETHa, tj skinuli mu sa racuna u nekom trenutku je nije bio aktivan na nalogu i vise mu nisu vratili (U to vreme on je kopao na CEX i tamo mu je pristizalo iskopano)
Sad kad je zatrazio sredstva nazad, ladno su ga odbili i porucili da imaju pravo to da urade i da sto se njih tice to je gotova prica, tj da ih vise ne smara.
Jel imao neko slicno oskustvo sa tim olosima, covek ceka da mu se porodi zena i mnogo bi mu znacile neke smernice i iskustva ako neko ima.
Hvala
 

Prilozi

  • bane.JPG
    bane.JPG
    91.4 KB · Pregleda: 98
A jel on prekrsio neka pravila - Terms Of Use ?
I kad se to desilo ?
 
Jel moze neko da mi pojasni sta se popunjava u MEMO polju?
Kako misliš šta se popunjava? Memo ti je broj koji upišeš u memo polje kad šalješ XLM na menjačnicu. Isto imaš i kad šalješ XRP, samo se zove tag valjda. A sad zašto to traže, to već ne znam, nisam istraživao dodatno :) pitaj support
 
Pijatelju su na CEXu zarobili 6ETHa, tj skinuli mu sa racuna u nekom trenutku je nije bio aktivan na nalogu i vise mu nisu vratili (U to vreme on je kopao na CEX i tamo mu je pristizalo iskopano)
Sad kad je zatrazio sredstva nazad, ladno su ga odbili i porucili da imaju pravo to da urade i da sto se njih tice to je gotova prica, tj da ih vise ne smara.
Jel imao neko slicno oskustvo sa tim olosima, covek ceka da mu se porodi zena i mnogo bi mu znacile neke smernice i iskustva ako neko ima.
Hvala
Auf koja glupost jee,slali su mu emailove za neke glupe terms promene za koje je samo morao da se slozi,a on nije ulazio dugo i preskocio je to,horor
 
A jel on prekrsio neka pravila - Terms Of Use ?
I kad se to desilo ?
Naravno da nije prekrsio nikakvo pravilo sem sto nije bio aktivan (ako te to u opste prekrsaj) i sto je kopao direktno na CEX.
To se desilo 20.11.2019
 
Kako misliš šta se popunjava? Memo ti je broj koji upišeš u memo polje kad šalješ XLM na menjačnicu. Isto imaš i kad šalješ XRP, samo se zove tag valjda. A sad zašto to traže, to već ne znam, nisam istraživao dodatno :) pitaj support
Broj cega? Broj coina koji saljem ili neki drugi br ?
 
@DenimK

Neki drugi broj koji ti wallet generiše valjda. Broj coina nema veze sa tim.

Evo ti definicija po google-u:

A memo is a unique 9-digit figure assigned to each Stellar-based cryptocurrency account (e.g. XLM, WLO). It is used to identify the recipient in a transaction. When sending the Stellar-based cryptocurrency, you need to provide the following information: the target account's address. the target account's memo. Memos give you the ability to communicate a message with money. Sometimes memos are crucial. Learn when you need to include one to prevent loss of lumens.
Exchanges must monitor transactions on each account associated with their exchange. If they had one Stellar account for each lumen holder on their platform, this would increase their costs and minimum balances, which would in turn increase their fees and minimum balances for users. By using one or a few accounts and differentiating user’s balances based on unique memos, exchanges can reduce fees and the minimum balance.

Forgetting to include the correct memo in transfers into exchanges can result in a loss of your lumens. Be careful!
 
Kako misliš šta se popunjava? Memo ti je broj koji upišeš u memo polje kad šalješ XLM na menjačnicu. Isto imaš i kad šalješ XRP, samo se zove tag valjda. A sad zašto to traže, to već ne znam, nisam istraživao dodatno :) pitaj support
Broj cega? Broj coina koji saljem ili neki drugi br ?
@DenimK

Neki drugi broj koji ti wallet generiše valjda. Broj coina nema veze sa tim.

Evo ti definicija po google-u:

A memo is a unique 9-digit figure assigned to each Stellar-based cryptocurrency account (e.g. XLM, WLO). It is used to identify the recipient in a transaction. When sending the Stellar-based cryptocurrency, you need to provide the following information: the target account's address. the target account's memo. Memos give you the ability to communicate a message with money. Sometimes memos are crucial. Learn when you need to include one to prevent loss of lumens.
Exchanges must monitor transactions on each account associated with their exchange. If they had one Stellar account for each lumen holder on their platform, this would increase their costs and minimum balances, which would in turn increase their fees and minimum balances for users. By using one or a few accounts and differentiating user’s balances based on unique memos, exchanges can reduce fees and the minimum balance.

Forgetting to include the correct memo in transfers into exchanges can result in a loss of your lumens. Be careful!
Hvala puno 😊
 
Auf koja glupost jee,slali su mu emailove za neke glupe terms promene za koje je samo morao da se slozi,a on nije ulazio dugo i preskocio je to,horor

Koje su to bre gluposti! Znači, ako su ti pare u banci, s vremena na vreme mogu da ti šalju terms poštom, ako ne odgovoriš, uzmu ti pare i nikom ništa?! Mogu prilikom podizanja para ili prilikom depozita da ti daju terms, tj ako se terms promeni u međuvremenu, onda prilikom podizanja para možeš da se složiš i to je to. Šta da je čovek recimo bio u komi 2 godine? Ili na putu oko sveta?
To je bezmalo 20.000 evra, moj savet je da pojuri nekog advokata i da mu da par somića od toga ako uspe da izvuče, svakako vredi pokusati...

Kakvi bre termsi... Stavio je pare kod njih PRE nego sto su promenili terms... Ajde bre! Tačno bih ih izvrnuo na postavu da mi se to desi!

Edit: Jedino ako je prilikom otvaranja naloga na CEX-u u terms pisalo da mogu s vremena na vreme da šalju promenu termsa, pa ako ne klikneš na "yes" u prvih nedelju dana da onda mogu lepo da ti uzmu sve pare i aj zdravo. Ionako svi mi klikćemo samo na next, next, accept, niko ništa ne čita.
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna nestoza TWT sa Binance, delili su, ne znam koji je bio kriterijjum i dobio sam "navodno" 100 komada... stajali su par dana i mogao sam da ih prodam itd... medjutim vise ne, sad stoje u transaction history ali nemam ih vise?
Ko je trejdovao u nekom periodu u decembru na Binanci dobio je 100 twt....Ako ih nisi prebacio na trust wallet do 5 januara oduzeli su ti twt.
 
Obrni okreni smradovi. Kao da je CEO cex-a sa ovih prostora. Ali kada vidim tu recenicu tako je kako je i to je nasa konacna odluka izgorim. Tako su i meni pogasili nalog. Sva sreca bio je prazan. A drugar ima trenutno 160 ETH-a na cex-u i pricam mu vec neko vreme da to prebaci i konacno je odlucio da uzme Ledger. Samo sto ce to prebacivati 80 dana jer mozes sa cex-a max 10k u kriptu dnevno. Ako ga ne blokiraju do tada ili nesto. Pajseri
 
Moze li pomoc drugari?..Dugo nisam podizao pare pa nisam u toku, za vecu sumu novca (100k-150k evra) je povoljniji CEX ili ECD? Da li konacno radi SEPA transfer ili neki drugi koji ima manje provizije nego na VISA karticu, mislim na CEX konkretno? Kupujem nekretninu pa bi mi odgovaralo odjednom da povucem sve.
 
Nazad
Vrh Dno