Šta je novo?

memorija, slotovi

louderick

Slavan
Učlanjen(a)
10.04.2008
Poruke
210
Poena
320
na plocu ASUS MB - SOCKET 1150 - SABERTOOTH Z97 MARK 1 su mi stavili 2 ram modula od 8gb HyperX Savage HX318C9SRK2/16, jedan pored drugog u slotove, iako je u uputstvu za plocu preporuceno da budu u neparnim slotovima... da li je to uopste bitno i ima nekog znacaja?? i da li je ovo bas glupo pitanje?
 
da dodam da mi memorija ok radi i da nema nikakvih gresaka...
 
Ti ih onda stavi u slotove iste boje. :) To je samo da bi bio omogucen dual channel, sto nema nekog primetnog uticaja na performanse. Ali sto da ne, kada vec imas dva modula.
 
Poslednja izmena:
Svejedno. Ili u oba crna ili u oba siva slota.
 
Dual channel rad, kad vec imas dva modula. Mada, to je prakticno zanemarljivo i neprimetno.
 
aha.... znaci u sustini se nista i ne dobija..... hvala ti na odgovorima.
 
isto ih ti stavi kako treba,kad vec ne kosta i iziskuje nepun minut posla.nema sta da zeznes,samo polako,vodi racuna da ih pravilno postavis tj gde ide zubac i da lepo nalegne do kraja.
 
ok... ovo je tema da li dual channel memorija ima svrhu i efekta ili ne.....
 
previse polemike i teoretisanja oko posla od nepun minut.
 
ja sam retard.... pri otvaranju kompa primetio sam da su popunjeni samo parni slotovi, tj da stangle nisu jedna pored druge.... ali sudba se pobrinula da sve to ne bude dzaba posao: naime primetih da uz cpu kuler CM Hyper TX3 EVO RR-TX3E-22PK-R1, cu veoma tesko dodati novu ram stanglicu u 1 neparni, slobodan slot. mnogo je tu nesto meni knap situacija..... :(
 
mozes,postoje takozvani low profile RAM stikovi,koji nisu ni 1mm visi od plasticne zabice za zakljucavanje stika u RAM slot.
 
da,ja sam imao ddr2 low profile,ne secam se doduse da je bilo u ddr doba i ranije.najcesce nije skuplja,samo je retka kod nas jer su u modi visoki hladnjaci.ne bi trebalo da bude problema da ih momci koji dobavljaju komponente iz madjarske nabave,ako ih vec nisu izlistali u ponudi.

takodje,koliko se secam ispod svih tih kulera staju standardni do 3cm moduli,treba proveriti,kod burazera su ispod brockena lagano stajali,doduse sve preko nece moci.ti od 3cm imaju preko zabice za zakljucavanje jos nekih 8mm do 1 cm,pa lepo metar ili lenjir u ruke i sam premeri.ja sam odavno na vodenom pa ne vodim o tome racuna.
 
aha..... umart pa ti ces me skroz aktivirati- mene koji se grozi cackanja po hardveru.... znaci mozda knap i udje... videcemo. :) hvala ti na odgovorima! :) btw, dimenzije stanglice su: 133.35mm x 32.8mm...
 
Poslednja izmena:
Staje taj savage ispod svakog coolera komotno. Taj se moze smatrati niskoprofilnim.

Ispod tog TX3 skoro da staju i memorije sa ogromnim hladnjacima kao sto je Geil.
http://www.youtube.com/watch?v=smnKfsSxJCU
 
Da ne otvaram novu temu jedna pomoc.
Moj drug kupio plocu asus sabertooth 1155 S I ne radi mu prvi slot za grafu,ostali rade
Ploca je polovna ne nova,da li je izgoreo slot na sta sumnjam ili je nesto drugo u pitanju,nisam video plocu a brisao je grafu ,stavljao razne I izduvavao slot,svaka pomoc je dobrodosla.
 
Ako razne graficke nece da rade, onda neka reklamira plocu.

Ili neka update-uje BIOS.
 
Vrh Dno