Šta je novo?

Mem za MacBook Pro?

nikad_prvi

Slavan
Učlanjen(a)
27.11.2006
Poruke
160
Poena
319
U pitanju je MacBook Pro verzija 2.1 (17",2,33 proc,2Gb, 160GB HD) mislio sam da mu dodam rama tj. da izvadim ova dva modula po 1GB i da dodam 2 puta po 2 Gb.

Trenutno mogu da dodam takeMS memoriju da li je ko probao sa ovom i da li ce raditi ili koju drugu predlažete memoriju. Po forumima sam pronašao da skoro sve rade ali opet da provjerim prije kupovine?

Mozda je tema za drugi dio foruma ali pošto je u pitanju Mac stavih ovdje valjda se modovi nece naljutiti.:wave:
 
Kingston kod mene radi savršeno. Imam 2GB + 1Gb module i nikakvih problema nisam imao već godinu dana.
U njega ide SO-DIMM, PC2-5300, 667MHz, ali mislim da je za tu mašinu plafon 3GB, ustvari nešto preko. Neće ti koristiti 4GB, ali će ih videti.
 
http://support.apple.com/kb/SP24

17-inch MacBook Pro
2.33GHz Intel Core 2 Duo processor, 4MB on-chip shared L2 cache running 1:1 with processor speed
2GB (two SO-DIMMs) of PC2-5300 (667MHz) DDR2 memory; two SO-DIMM slots support up to 3GB
667MHz frontside bus



Jeste, tako kaže i Apple...
 
Poslednja izmena:
Sta predlazete nista ne dirati ili staviti 4 GB s obzirom da je treutno cijena povoljna neka opcija dodati samo dva GB ne ide jer onda raspari sve ode u ....:wall:
 
U redu 2x2Gb ali imali veze koja firma memorije. Šta predlažete trenutno imam na raspolaganju kit 2x2Gb na 800 od takeMS 200 pin za nekih 45 eura...........ili da tražim neku drugu opciju.....
 
Ne može u njega od 800MHz, mora od 667MHz. Napisao sam ti gore koja memorija ide u njega, proizvođač nije bitan. Znači SO DIMM, DDR2 non-ECC unbuffered, 667 MHz, PS2-5300.
 
Može i 800, ali će da radi na 667.
Što se tiče toga koja memorija provereno radi na MacBook-u mogu ti reći da tu u principu nema pravila, trebala bi da radi svaka DDR2, od 667 pa na dalje, s tim da uvek postoji mogućnost izvesne nekompatibilnosti.
Na mojim bivšim i sadašnjim Mekovima su radile memorije raznih proizvođača: Kingston, Kingmax, Nanya, Crucial i Geil. U principu nisam imao problema sa memorijama, sve su manje-više uspešno radile.
Koliko znam u MacBook Pro 2.1 se nalazi Nanya, možda ti ovo bude neki reper, iako mislim da će ti svaka raditi.
 
Ja sam čisto iz radoznalosti probao Kingston na 800 i uopšte nije hteo da se upali...
 
Kao što rekoh, u principu bi svaka od 800 pa na gore trebala, ali...
Uvek je najbolje kupiti onu koju ugrađuje i proizvođač, manja je verovatnoća da se desi da neće da radi.
Ja nisam imao problema sa memorijom, evo sada mi u Mac miniju radi Crucial 2x2 gb ddr3 1066, a bila je Hynix 1 gb ddr3 1066.
Probaj za svaki slučaj ddr2 667, ova bi svaka trebala da radi.
Pozz
 
U principu bi svaka ddr2 sodimm memorija trebalo da radi ali nista nije 100% sigurno i dok ne probas neces znati za sigurno.
 
Vrh Dno