Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Aluminijuma 1.5mm debljine, veličine 200x1000 mm (mora min 1m širine da bude) - 550rsd
CNC (ali bolje ako nadješ water jet zbog unutrašnjih radiusa) - 15e
Plastifikacija - 10e

Verujem da može i manje ali u tom trenutku kada sam to radio nisam imao vremena da tražim povoljnije.
Mali update za lasersko sečenje. Nasao sam firmu iz Velike Krsne waterjet.rs koja mi je 5 kom plate-a isekla za 60e (1 kom je 20e), u cenu uračunat aluminijum 1.5mm
Oduševljen sam kvalitetom sečenja
 

Prilozi

  • WhatsApp Image 2021-08-09 at 10.45.01.jpeg
    WhatsApp Image 2021-08-09 at 10.45.01.jpeg
    138.7 KB · Pregleda: 62
  • WhatsApp Image 2021-08-09 at 10.44.52.jpeg
    WhatsApp Image 2021-08-09 at 10.44.52.jpeg
    157.7 KB · Pregleda: 62
bwahahahahahahahahaha koji si ti car :D

za tebe je onda topre.
 
taman je izmodovah da se ne cuje i evo moram je prodati...krastavac morao sam probati mehanicku ali nije za mene.
 
Kad si izabrao budžetsku mehaničku sa svičevima koji nisu za tebe
 
Isto ću morati SS Apex 5 da mijenjam, uveče je bukvalno neupotrebljiva (iako u početku mi se činjelo da i nije toliko glasna) uglavnom žena mi poluđe. :) Dajte neki predlog, za neku silent varijantu, imam u ponudi Apex 3 koja se deklariše kao silent, ali je sa red switchevima (linearni, quiet), kakvi su to linearni switchevi, da približi neko feeling ?
 
Say no more, sve mi je jasno... :D
 
e sad ces da je prodas nikad tako upropascenu
brate nervira me sto svaka mehanicka ima ispupcene tastere. svi izasli na gore,kao da ce da odlete u vazduh. znas kako mi je udobno kad stavim ruku na ovu gejmersku membransku,od 2000 dinara. jos onda kad sam gledao video snimke u vezi mehanickih,bas sam se pitao kako ce meni goditi to sto su tasteri ispupceni i imaju veliki hod...


od ove nema jace za mene. :geek:
20210802_154447.jpg20210802_154459.jpg
 
Isto ću morati SS Apex 5 da mijenjam, uveče je bukvalno neupotrebljiva (iako u početku mi se činjelo da i nije toliko glasna) uglavnom žena mi poluđe. :) Dajte neki predlog, za neku silent varijantu, imam u ponudi Apex 3 koja se deklariše kao silent, ali je sa red switchevima (linearni, quiet), kakvi su to linearni switchevi, da približi neko feeling ?
Uzmi membransku, Steel ima dobre i miran si
brate nervira me sto svaka mehanicka ima ispupcene tastere. svi izasli na gore,kao da ce da odlete u vazduh. znas kako mi je udobno kad stavim ruku na ovu gejmersku membransku,od 2000 dinara. jos onda kad sam gledao video snimke u vezi mehanickih,bas sam se pitao kako ce meni goditi to sto su tasteri ispupceni i imaju veliki hod...


od ove nema jace za mene. :geek:
Pogledajte prilog 314623Pogledajte prilog 314624
Sto nisi onda kupio low profile mehanicku?
 
bas to i mene zanima. zasto nije uzeo low profile non clicky? konkretno te su najgore, svi ih mrze, ali eto ima kome to treba. pogotovu mi nije jasno kako neko moze da ne voli da mu je svaki taster isti, uniforman, predvidiv, u tome je cela poenta mehanickih tastatura...

cudno :)
 
a tek ovaj "odmarac" za zglob je uzasan. bukvalno beskorisno i neudobno parce jeftine plastike. cak mi i smeta,skidao sam ga,vracao...ne znam ni sam. treba mi tastatura da mi dlan lepo lezi u njoj,zato sto igram MOBA igru. tasteri moraju biti sto blize jedan do drugog,ne smeju biti ravni kao na Apple,nego udobni. hod tastera mi nije nesto bitan. sve mora biti veoma tiho i sto lakse da se pritisne. ne znam koja mehanicka moze da ispuni moje zahteve? cak bih voleo i gumene kapice,ali ne znam jel to postoji? mislim da bi bile udobnije nego ove plastike...
 
imas low profile cherry mx red tastature koje su takve kakvu si opisao. uvek sam se pitao: kome zaboga ovo treba? kad ono, nadje se jedan evo ga.
 
imas takvu corsair gaming na KP. pogledaj te cene...preskupo za tastaturu. mislim kako god da ukucam cherry mx red,svaka tastatura koja izadje je od 100 evra pa navise...
 
100 evra je prosek za normalnu mehanicku tastaturu.

ljudi ovde sa foruma imaju tastature od 200/300 + evra...

topre su 400 + ako uspes da ih nadjes.

such is life.
 
ja sam prezadovoljan jeftinim kinezom sa aliexpress-a. nisam joj cak nista ni menjao, sva je stock... moralo bi da se ulozi jos malo vremena (i para) da se dotera tip top, ali ne smeta mi - zasad
 
a tek ovaj "odmarac" za zglob je uzasan. bukvalno beskorisno i neudobno parce jeftine plastike. cak mi i smeta,skidao sam ga,vracao...ne znam ni sam. treba mi tastatura da mi dlan lepo lezi u njoj,zato sto igram MOBA igru. tasteri moraju biti sto blize jedan do drugog,ne smeju biti ravni kao na Apple,nego udobni. hod tastera mi nije nesto bitan. sve mora biti veoma tiho i sto lakse da se pritisne. ne znam koja mehanicka moze da ispuni moje zahteve? cak bih voleo i gumene kapice,ali ne znam jel to postoji? mislim da bi bile udobnije nego ove plastike...
Tebi ne treba redovna tastatura vec moba dedicated tastatura. No ni one nisu jeftine
 
gateron brown. ti su tihi, ali taktilni, nisu BAS kao zenska bradavica, nekako izmedju :p
 
pa dobro ti radi kako oces, ja sam uzeo ovu sa brown, i zamenicu ih nekad sa gateron yellow, pa cu da ih podmazem :) dobro je da postoji izbor, za svakog po nesto.
 
Ljudovi, ajde mi recite gde da nadjem keycaps (kapice) WASD,1234 ako moze gumene ili bilo koje druge sa teksturom,da budu udobne??? vidim ima gumene lepe ali samo na stranim sajtovima da se naruci.
 
@BitrAtE
Bas preturam po ormanima trazeci neki kabl i naletim na Mad Catz Strike 3 i HP Omen Steel Series membranske, obe odlicne. Ako si iz Bg ili imas nekog tamo, poslacu ti free HP Omen, uskoro saljem nesto prijatelju pa moze u paketu, samo mi skuplja prasinu...
Jako smo se navikli u kuci na mehanicke pa membranske vise ne koristimo, pa makar zenu da ti usrecimo :)
 
@BitrAtE
Bas preturam po ormanima trazeci neki kabl i naletim na Mad Catz Strike 3 i HP Omen Steel Series membranske, obe odlicne. Ako si iz Bg ili imas nekog tamo, poslacu ti free HP Omen, uskoro saljem nesto prijatelju pa moze u paketu, samo mi skuplja prasinu...
Jako smo se navikli u kuci na mehanicke pa membranske vise ne koristimo, pa makar zenu da ti usrecimo :)
ta madcatz izgleda ludo. crvena,zamalo da je kupim na KP pre nekog vremena...
 
Nisam iz BG ali kao da si me častio! :) Btw, "izvalio" sam šta meni zapravio treba, godinama na poslu koristim Logitech K280e membransku low profile tastaturu i u suštini navikao sam skroz na low profile kucanje, pa vjerovatno zato i ne mogu da se naviknem na klasične mehaničke tastature (uz buku). Ono što nisam znao je da postoje low profile mehaničke tastature i nakon par sati istraživanja izbor je pao na Cooler Master SK630, djeluje mi kao pun pogodak i upravo ono što tražim.
 
Nazad
Vrh Dno