Šta je novo?

Mavericks 10.9.3

leksa

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
31.08.2000
Poruke
2,707
Poena
690
Jel' se meni čini ili malo manje efikasno raspolaže resursima nego prethodna iteracija? Nisam radio nikakve testove ali kad je otvoreno dosta prozora, kao da malo sporije radi nego 10.9.2.
 
Ne čini ti se... I meni MBP sada radi nešto lošije nego sa 10.9.2:mad:
Jbga, izgleda da su nešto zeznuli.
 
Можете ли да ми кажете шта радите отприлике, па да пробам и ја? Код мене нема ни трагова успоравања (што опет може да буде и до хардвера који је у мом мбп-у).
 
Safari...
Kad izotvaram više tabova krene da usporava sa brojem tabova, a kad hoću da zatvorim odjednom Safari zna da zabaguje, pa moram da ga "ubijem".
 
Ima dosta detalja koji pokazuju da ne funkcioniše sve glatko. Npr. kad vratim VLC iz full screen u prozor, animacija štuca. Kad se pootvara više tabova, skrolovanje trza i koči, što se na 10.9.2 nije dešavalo bez obzira koliko je prozora/tabova otvoreno, itd... Inače je MBP late 2013 (8/256).
 
Safari...
Kad izotvaram više tabova krene da usporava sa brojem tabova, a kad hoću da zatvorim odjednom Safari zna da zabaguje, pa moram da ga "ubijem".
Koliko više? Ja nikad ispod 5-6 nemam otovoreno i ne vidim nešto specijalno loše. MBP Middle 2010 sa 8GB RAM i SSD.

Mene strašno smara što je skrolovanje, recimo Facebook stranice, UŽAS!!! Mislim na skrolovanje preko tačpeda sa dva prsta (kod mene makar tako) gore-dole!. Kao da je u prethodnoj verziji to malo bolje radilo a sada jednostavno je katastrofa, to secka, kasni, preskače, ne znaš šta sve te snađe... jedino ako nešto na FB nisu radili pa se poklopilo sa ovim ažuriranjem? :)
 
Poslednja izmena:
Izgleda da to vata samo mekane! Na mom hackintoshu sve fercera kako treba, heh! ;)
 
Poslednja izmena:
Safari...
Kad izotvaram više tabova krene da usporava sa brojem tabova, a kad hoću da zatvorim odjednom Safari zna da zabaguje, pa moram da ga "ubijem".

Управо сам пробао то што си навео и ништа... погледај да ти није неки Extension за Сафари отишао у к...

@лекса, ја сам престао да користим VLC јер је умео да ми направи GPU Kernel Panic и сруши систем... то се дешавало приликом GPU-Switching операције, када се пали/гаси нвидија графика.
 
Hmmm... Problem rešen, ali i dalje mi nije jasno šta se desilo. Još jedan restart i problem nestao, kao da ga nije ni bilo. Sve radi bez ikakvih problema, niti brže, niti sporije.
 
Mene strašno smara što je skrolovanje, recimo Facebook stranice, UŽAS!!! Mislim na skrolovanje preko tačpeda sa dva prsta (kod mene makar tako) gore-dole!. Kao da je u prethodnoj verziji to malo bolje radilo a sada jednostavno je katastrofa, to secka, kasni, preskače, ne znaš šta sve te snađe... jedino ako nešto na FB nisu radili pa se poklopilo sa ovim ažuriranjem? :)

A ovo jel vam se javlja?
 
^kod mene touchpad radi svuda najnormalnije. mozda glup savet ali proveri i bateriju ako se to desava samo sa njim...

vlc je umeo da mi zabaguje pri pokretanju u full screen-u na 10.9.2. pojave se samo taskbar kontrole ali bez ikakvog videa pa se ceo player pojavi tek kad ga vratim u windows mod i prikaze se pusteni video. pre par dana sam ga zamenio Movist-om i za sada sam zadovoljan. ne znam da li se to popravilo 10.9.3 apdejtom.

kod safarija sam primetio kao neki povremeni lag kad kliknem na neki od otvorenih tabova. ne prebaci istog trenutka stranicu vec se saceka delic sekunde. isto je na 10.9.2 i 10.9.3. verovatno ima veze i sa sadrzajima otvojenih sajtova i da li su skroz ucitani.
uvek mi je otvoreno izmedju 5 i 10 tabova i nema nikakvog kocenja ili usporavanja u radu vec se desava samo ovo. od ekstenzija imam samo AdBlock.
nisam do sada imao problem ni sa skrolovanjem sta god da je otvoreno, sve radi tecno...

takodje, safari mi je do sada mozda dva puta ,,zakucao'' kad sam hteo odmah da ga ugasim sa gomilom otvorenih tabova ali se sam zatvorio posle nekih 30 sekundi i nisam ga nikada ubijao.

prvo sto sam primetio je da napokon mogu u search baru nastaviti da kucam gde sam stao a ne kao sto je do sada ceo tekst nestajao ako kliknem negde van safarija :)
 
A ovo jel vam se javlja?

Чак ни на убогом Chrome-у немам такав проблем. Сафари ради сасвим нормално... ја то тестирам када читам неки чланак на бенчмарку због обиља слика и реклама са стране, када искључим AdBlock.
 
То је до фејсбука... јер учитава садржај динамички.
 
Nisam se preterano zadubljivao ali primetio sam da je skrolovanje u Safariju kud i kamo glatkije nego u Firefoxu, gde je prilično "jerky", bez obzira na broj tabova ili na sajt. Pada mi na pamet da možda neki od add-onova zeza. U svakom slučaju ovo nije bio slučaj na 10.9.2. Možda bi clean install 10.9.3 rešio i ovo. Animacija vraćanja desktopa posle izlaska VLC-a iz full-screena sad je ok. Inače bug sa startovanjem VLC-a u full-screen gde video ostaje minimizovan, a fokus je na desktopu je ostao i dalje i više mi liči na bug VLC-a nego da ima veze sa mavericksom.
 
Mislim da je problem do adblocka, i mene je jako nerviralo to trzanje, cak sam i obrisao fles i jos sto nekih stvari, i na kraju sam brisao eksetnzije i primetio sam da radi puno bolje bez AdBlock Plusa, ranije mi je YouTube otvarao 5-10 sec, sada ga otvara u sekundi. Koristim AdGuard kao alternativu i sada radi glatko.
 
Mislim da je problem do adblocka, i mene je jako nerviralo to trzanje, cak sam i obrisao fles i jos sto nekih stvari, i na kraju sam brisao eksetnzije i primetio sam da radi puno bolje bez AdBlock Plusa, ranije mi je YouTube otvarao 5-10 sec, sada ga otvara u sekundi. Koristim AdGuard kao alternativu i sada radi glatko.

AdGuard за Сафари?
Да ли си сигуран у то?

Screen_Shot_2014_05_24_at_2_15_10.png


Невезано од тога, пробајте да замените Adblock -> Adblock Plus
Можда је заиста до те екстензије..
 
Poslednja izmena:
Интересантно... одакле си га инсталирао? Пошто је моја слика са extensions.apple.com сајт...

Допуна: Нашао на њиховом сајту, мора ручно да се скине прво па онда инсталира... нема га на Апловом сајту.
Овде: http://adguard.com/en/adblock-adguard-safari.html
 
Poslednja izmena:
ja sam imao taj problem ali mi je 10.9.3. to rešila. Svući ćemo danas i tu novu :)
 
Blizi se uskoro momenat da predjem na 10.9 pa bih iskoristio priliku da se rijesim kojih nedoumica :

1. Da li je iko od vas imao problema sa prelaskom od 10.8.x na 10.9.x(bez clean install) ??
Cini mi se da je Ringe Raja bio jedini kome je sve islo od ruke.

2. Imao sam priliku da radim clean inst. 10.9.(onda kad se pojavio) ali je po zavrsetku inst. tj. pocetku koriscenja odnos boja katasrofalan(drecavo).
Da li se taj problem resio do sada ili gdje da pokupim info o bojama i podesim na 10.9(ako je moguce)?
I naravno, da li je ovako moguce resiti problem pod uslovom ako je i dalje prisutan?

3.Odradio sam backup(10.8.x) sa TM. te mi je plan sa clean inst. 10.9.x(ako gore navedeno ne pije vode),
da li je moguce "vratiti" programe i dokumente koji pripadaju M.L.-u uz pomoc TM-a?
Pitam posto postoji mogucnost da ovaj(10.9) odbije.Radio sam cak i svjezu inst. M.L.(menjao sys ssd) i nije prihvatao TM. ,nego je sve moralo nanovo.
Ali ako pristane...sta biva sa "Little Snitch-om" kao i sam driverima za wi-fi printer?
 
Kao što si i sam napisao...nisam imao problem, a radio sam klasičan update sa 10.8.x na 10.9.0 preko interneta.
Što se tiče boja ne znam kako je bilo, ovo sada je sasvim okay.
Što se tiče TM-a tu ti ne mogu pomoći, pošto nisam imao uživo situaciju da ovo radim. Uvek sam povlačio podatke sa TM-a posle clean install-a, ali aktuelnog OS-a, ne i prethodnog.
Little Snitch registruje svaku promenu, ali ako imaš regularnu verziju nećeš imati nikakvih problema.
 
Što se tiče TM-a tu ti ne mogu pomoći, pošto nisam imao uživo situaciju da ovo radim. Uvek sam povlačio podatke sa TM-a posle clean install-a, ali aktuelnog OS-a, ne i prethodnog.

Sta mislis da li je ovakav nacin moguc kako bih zaobisao naknadno instaliranje:

Prvo odradim direktan upgrade na 10.9. i napravim backup sa TM.
Onda uradim frishku inst. 10.9. i sve ostalo vratim sa TM. ?!

U ovom slucaju hoce li Maverick "povuci" nesto od "upgrade" verzije systema-odnosno ima li ovo smisla?
 
Da li ima smisla ne znam, ali ja sam ovako radio 2x kada sam imao problema (jednom crkao SSD, a drugi put pukla particija) i sve je prošlo kako treba.
 
Sta mislis da li je ovakav nacin moguc kako bih zaobisao naknadno instaliranje:

Prvo odradim direktan upgrade na 10.9. i napravim backup sa TM.
Onda uradim frishku inst. 10.9. i sve ostalo vratim sa TM. ?!

U ovom slucaju hoce li Maverick "povuci" nesto od "upgrade" verzije systema-odnosno ima li ovo smisla?
Ako povlačiš dokumente i nesistemske foldere, već ti je jasno da neće, ako kopiraš/vraćaš folder sa aplikacijama, Library ili Users>[user]>Library kao i slične onda naravno da može svašta da vrati. Ako sam razumeo tvoje pitanje.

Mada sistemski OS X nema "đubreta" kao "prozori", mnogo je to drugačije rešeno. I da imaš po disku svašta to ne zauzima previše mesta i ne smeta pri radu, uglavnom.
 
Poslednja izmena:
Blizi se uskoro momenat da predjem na 10.9 pa bih iskoristio priliku da se rijesim kojih nedoumica :

1. Da li je iko od vas imao problema sa prelaskom od 10.8.x na 10.9.x(bez clean install) ??
Cini mi se da je Ringe Raja bio jedini kome je sve islo od ruke.
ja upgrejdujem system jos od 10.7 ako se dobro secam...



3.Odradio sam backup(10.8.x) sa TM. te mi je plan sa clean inst. 10.9.x(ako gore navedeno ne pije vode),
da li je moguce "vratiti" programe i dokumente koji pripadaju M.L.-u uz pomoc TM-a?
:)
ako napravis TM backup, napravis clean install 10.9 i onda uvezes TM to onda vise nije clean install jer TM vrati sve iz tvog prethodnog Library foldera!
 
btw
do sada nisam video slucaj da je OS X toliko pobrljavio da mora da se radi clean install vec je uvek bilo dovoljno otvoriti novog user-a na postjecem sistemu koji je pravio problem.
 
Nazad
Vrh Dno