Šta je novo?

Maticna ploca rad u x8/x8 modu PCIe

PROFILER

Slavan
Učlanjen(a)
28.04.2006
Poruke
1,077
Poena
425
Pozdrav,
da li neko moze da mi kaze sledece. Ova maticna ploca na sebi ima dva PCIe x16 slota, ali me interesuje da li ova dva slota mogu da rade u x8/x8 modu?

 
Pozdrav,
da li neko moze da mi kaze sledece. Ova maticna ploca na sebi ima dva PCIe x16 slota, ali me interesuje da li ova dva slota mogu da rade u x8/x8 modu?

Na zalost ne. Donji slot iako ima plastiku u punoj velicini PCI-E x16 slota, elektricno je popunjen samo do x4 sirine.
 
Pretpostavio sam ali nisam bio siguran. Hvala.
Ako te ne mrzi da samo bacis pogled a ove tri molim te. Ako dobro razumem specifikaciju ove tri ploce imaju tu mogucnost?



 
Pretpostavio sam ali nisam bio siguran. Hvala.
Ako te ne mrzi da samo bacis pogled a ove tri molim te. Ako dobro razumem specifikaciju ove tri ploce imaju tu mogucnost?



Sve 3 imaju x8/x8 mod za gornja dva slota, medjutim obrati paznju.

MSI ploca ne podrzava SLI, takodje to je ploca za AMD procesore.

Asus Prime Z490-A podrzava x8/x8 mod, ali donji slot za graficku deli protok sa jednim od M.2 slotova za SSD, drugim recima, ako se ubaci SSD u taj slot(moras da proveris tacno koji) maticna nece raditi u x8/x8 modu.

Asus Strix Z490f naizlged podrzava sve i nema tu limitaciju, medjutim skupa je ploca do zla boga. Verujem da za te pare ima i vise Z590 ploca da se nadje koje podrzavaju taj mod.

Sta ce ti x8/x8 mod ako smemo da pitamo?
 
Hvala 🙂
Jer na takvoj ploci dve RTX 3060 karte mogu da majnuju sa maksimalnim hashrate-om 😉
 
Nazad
Vrh Dno