Šta je novo?

Marshall Woburn bt III

Sale83

Slavan
Učlanjen(a)
26.05.2012
Poruke
2,731
Poena
415
Nakon što mi je crkao prdavac zvučnik koji sam kod kuće koristio za fiio plejer(čisto da nešta neobavezno svirka kad sam gajbi), krenuo da tražim nešto slično ali sa aux kablom, pošto plejer samo aux ulaz ima, i gledam ja šta da uzmem, i kako to već obično krene sa potragom, od mini zvučnika, preko manjih maršalčica, bosea i jbla, dogurah do sistema iz naslova, Marshall Woburn bt III. Znači nije više u pitanju običan zvučnik već nešto što bi kao trebalo biti malo ozbiljnija stvar.







Ispostavilo se da ovo nije običan zvučnik, u ssbi ima i soundbar i 2 para zvucnika(2x mid i 2x twitter)
E sad ono interesantno, način povezivanja:
-bluetooth 5.2
-aux
-rca
-hdmi(za povezivanje s tv-om uz neku funkciju night moda, da umanji buku a govor pojača prateći film i dinamiku zvuka, štagod)

U ludosti pomislio da na ovo povežem i plejer aux-om kad mi zatreba, i fon/komp/tablet na blutut, ali i tv na hdmi lao i na kraju gramofonce(tj da povežem s pojačalom preko rc kabla)

Kako je jutro pametnije od večeri, tako mi pade na pamet razumna ideja, uz jutrić kaficu, i na kraju se sve završilo jednostavnom kupovinom rc to aux kabla koji sam vezao za technics pojačalo koje inače koristim za gramofon, tako da se fiio plejer preporodio.Zašto o ovom rešenju nisam razmislio još onda kad sam gradio audio sistem, ostaje za analizu kod psihijatra.

E sad da se vratim na ovog Maršala.
I dalje mi deluje kao neko kompromisno resenje(ne audiofilsko ali dovoljno dobro za većinu i za uštedu u smislu izbegavsnja kupovanja saundbarova, satelita, plejera i sličnih)

Da li je neko možda imao prilike i dodira sa ovim Marshall-om, ili ovakvim sve u jedan rešenjima, da li je ovo samo neki marketing i prosečna sprava za bacanje para ili ipak vredi nečemu?
 
Može li gitara da se priključi?
 
Ja imamo malog Maršala, STOCKWELL II. i to zvuči sasvim pristojno. Za tu zapreminu zvučnika skroz je korektan, naravno ne neko audiofilsko, ali za većinu, svakodnevnu muziku više nego korektno rešenje.
 
Osim mnogo načina povezivanja i malih gabarita ne vidim nikakvu drugu prednost pored standardnog pojačala i para zvučnika?
 
Nema kablova, to je prednost
 
Može li gitara da se priključi?

od ovog bolje nema za kućne probe, a može i sa bubnjem, neozvučenim naravno...
glasan je i čist ton neverovatno, u neku ruku, kao malecna kopija lampaša sa glavom od 100W
1712959355508.png
 
Nazad
Vrh Dno