Šta je novo?

Mapiranje prepreka za razvoj e-trgovine 2 odn PayPal u Srbiji

vkozomar

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2005
Poruke
3,842
Poena
410
Posto je originalna tema zatvorena otvorio sam novu pa je prebacite gde mislite da treba :)
Naime danas natrcah na tekst

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=07&dd=01&nav_id=522474

gde se ljudi pominju imenim i prezimenom i pretpostavljam da su ovo " zasluzni " za ideju i resenje problematike " prvog koraka ".

Zanima me misljenje gospodina " Smarkovica " koji je otvorio prvu temu pre par meseci i njegovo misljenje kao i sta je uradio sa izvestajem koji je nacinio ako ga je nacinio :eyebrows:

Da ga nije zaturio kod " Dulica " na stolu ;)

Kako sad " odjednom " navedena gospoda nacinila " prvi korak " hahaha
 
Poslednja izmena:
Heh, sad bi napisao kako zapravo funkcioniše ova država ali neću jer nije to tema ovog foruma a verujem da većina razumnih ljudi to već zna. Naravno nerazumnih je mnogo više pa smo tu gde jesmo jer većina vlada.
 
To su jasna Matić, Vesa Jevreosimović i ostatak ekipe sa twittera povukli inicijativu (Torbica, Istok, zaboravljam imena) i bili prvo u jutarnjem programu na pinku (eniac i torbica), pa su išli na taj sastanak sa dulicem (mislim da je njegov nick cistacica :)) i onda je bila i emisija na studiju b.
Mislim da je najbolje da pratite @torbica na twitteru u vezi toga, jer je on sastavljao listu. Čovek radi u centru za razvoj interneta, ili kako se već zove.

Ttalking desire.
 
Ne znam ko je dotični.

Ttalking desire.
 
Predizborni trik i ništa više. Ako procene da će im PP doneti neophodne poene, pustiće ga.
 
Znaš kako, ljudi koji će ovo značiti nisu toliko provodljivi, glupi ili šta već.
Neka i bude to zbog poena, ali to ne znači da ćemo glasati za njih zbog toga.

Ttalking desire.
 
Ne znam ko je dotični.

Ttalking desire.

Znaš kako, ljudi koji će ovo značiti nisu toliko provodljivi, glupi ili šta već.
Neka i bude to zbog poena, ali to ne znači da ćemo glasati za njih zbog toga.

Ttalking desire.

Izvini što moram ovo da ti kažem al ako ne znaš ko je smarkovic onda bolje da ne učestvuješ u ovoj diskusiji. Deluje mi kao da je kozomar ovo otvorio ne da bi mi ovde "mapirali" prepreke nego da bi se pokazalo kako se i dalje laže i kako će nastaviti da lažu ma kako se predstavljali.

Ako želiš da proučiš potrebno gradivo za učestvovanje u jednoj ovakvoj temi onda pretraži forum i postove smarkovica i temu Mapiranje...

Lepo je što ima neiskvarenih mladih ljudi ali nam takvi nisu potrebni kada je obračun sa bagrom u pitanju. Trebaju nam oni koji bagru poznaju jako dobro i koji ne zaboravljaju.
 
Deluje mi kao da je kozomar ovo otvorio ne da bi mi ovde "mapirali" prepreke nego da bi se pokazalo kako se i dalje laže i kako će nastaviti da lažu ma kako se predstavljali.

Upravo
 
evo kako izgleda (MOŽDA) dotično mapiranje (ako istina bude ovako počeću da naručujem vatreno oružje za ove budale ovde): Srpski Paypall
 
Od svih gluposti koje je Njuz objavljivao ovo ima najviše šansi da se ostvari.
 
Zasto povezujete PP sa mogucnoscu placanja rebe i usluga u inostranstvu? Ja pre svega zelim PP da bih mogao da svoje proizvode i usluge ponudim u inostranstvu na bezbolan nacin i kupcima i meni.

Carine i spedicija je jedan od problema koji nije direktno vezan sa PayPal-om. Najveci problem u vezi PP je nakaradni zakon koji zabranjuje drzavljanima Srbije da imaju racune u bankama u inostranstvu i da vrse promet preko tih racuna. To bi se resilo time sto bi PP otvorio ovde svoju poslovnicu. Drugi deo problema je primanje uplate iz inostranstva, gde drzava ocekuje trenutno placanje poreza na tu sumu da bi korisnik raspolagao novcem. Treba izmeniti zakon i uvesti pausalno placanje poreza. Takodje, mnogi koriste PP za prikupljanje donacija za razne akcije (od medicinskih intervencija i lecenja pa do fondova za podrsku raznim organizacijama i placanja advokata u skupiim procesima... geohot vs sony).
Generalno, problem u Srbiji je sto imam pola zakona koji su u skladu sa EU a druga polovina je ostala iz nasledja starog sistema. Te dve grupe zakona su cesto u medjusobnoj koliziji i gradjani zbog toga ispastaju.
Pored sveg toga imamo i uvoznicki lobi kome ne odgovara mogucnost nabavke robe drugim kanalima. Evo jedan primer:
Registrujes preduzece za trgovinu. Iznajmis magacinski prostor negde van Beograda. Narucis robu i naznacis da je posalju u magacin. Kada roba stigne orgnizujes prodaju preko interneta. Kada kupac uplati, posaljes nalog magacinu da robu spakuje i posalje nekim servisom kupcu. Radis posao od kuce i pare kaplju... ali treba platiti poreze i doprinose i penzioni fond... na kraju lanca ce se videti koji su sve zakoni lose uradjeni. Sve ove transakcije bi se mogle obaviti preko PP, brzo i efikasno. Odredjen broj nezaposlenih bi na ovaj nacin mogao da pokrne neki svoj posao.

Drugi primer je npr.. proizvodnja stvari koje bi bile zanimljive kupcima iz inostranstva.. npr.. zlatiborski dzemperi. Napravi se sajt, i kupci iz inostranstva bi preko PP platili za dzemper, a postom bi se to poslalo kupcu. Zamenite dzempere sa web dizajnom, programiranjem, ... i skapiracete o cemu govorim.

PP bi pre svega trebalo da omoguci bezbolno poslovanje fizickim licima sa inostranstvom. A da bi PP to uradio, drzava je na potezu.
 
U pravu je yooyo, nije problem samo plaćanje, već i primanje para.

A tek su problemi sa carinom posebna priča. Ja sam prošle godine slao jednu memorijsku karticu za bugarsku, pa sam morao iz pošte u poštu, dok nisu prihvatili, i dan danas ne znam da li je stigla na odredite.Ma strašno. A platio sam poštarine takse i preglede kao da izvozim šleper. Umesto da roba samo ide, i da uvlači pare u državu ....
 
Poslednja izmena:
Uh ala me ispljuvaste ni krivog ni dužnog. :(
@yoyo
Slažem se u svemu.

Ttalking desire.
 
Generalno, problem u Srbiji je sto imam pola zakona koji su u skladu sa EU a druga polovina je ostala iz nasledja starog sistema. Te dve grupe zakona su cesto u medjusobnoj koliziji i gradjani zbog toga ispastaju.

Nije to problem. Problem je što se sve odvija sporooo. A zašto se odvija sporo? Zato što nikoga nije briga. Zašto nikoga nije briga? Zato što živimo u sistemu kome logika ne treba i kome nikoga ne mora biti briga. Jedina briga je kako ući u parlament grada i republike. Sve ostalo je nebitno.

Ti iznutra ne možeš da uradiš ništa jer postoji mehanizam koji te sprečava da uradiš bilo šta. Naravno pošto je ceo sistem plesnjiv možeš gurati kao konj, raditi iz čistog patriotizma i postići nešto jer ljudi ipak reaguju na pritisak ali i onda ćeš udariti u zid koji se zove interes nekog zeznutog baje koga je briga jer mu se petljaš u biznis. Bilo kako bilo, od toga se hleba nećeš najesti, zato to niko ni ne radi već svi plutaju nizvodno pa kud nas to odvede.

Ljudi žive u strahu od gubitka posla i borbe za egzistenciju i to važi i za pomoćnike poput smarkovica. Samo da znate biti pomoćnik znači da nemate nikakvu moć već ste tu kao ukras, radno mesto, neko vas je postavio tu da budete i slušate a ne da radite. Pomoćnik, zamenik, sve su to prazne titule. Načelnici i direktori se pitaju za mnoge stvari ali su oni nemoćni kada mudo sa vrha što gledamo na TVu naredi. Opet to mudo je ili sam tajkun ili radi po nalogu tajkuna. A tajkun je onaj privrednik čija firma poseduje 15 ćerki firmi od kojih svaka opet ima 15 ćerki, sve registrovane napolju a sve te firmice su u sistemu tj. rade nešto za državu i sisaju pare od građana, poreza, nameta itd. itd.

Dok nam država tako funkcioniše neće biti bolje niti će biti normalnih stvari kakva je PayPal.
 
Samo 26% provizije preko westerna na uplatu paypalu !
Zanima me koliko je soskic dobio od western uniona da ovo progura (verovatno njihova ideja).

Koliki bi bio procenat westerna na primanje para i koliki je procenat na poreze i takse za primljene pare ?
 
@ YOOYO
Da li uspevas da prodajes preko paypala ?
 
Samo 26% provizije preko westerna na uplatu paypalu !
Zanima me koliko je soskic dobio od western uniona da ovo progura (verovatno njihova ideja).

Koliki bi bio procenat westerna na primanje para i koliki je procenat na poreze i takse za primljene pare ?

Jesi li ti čuo za Njuz?
 
Bez obzira sta se objavi na Njuzu, uvek neko poveruje u to.
 
Slucajno znam Soskice, pa mi nije nista cudno.
 
Bez obzira sta se objavi na Njuzu, uvek neko poveruje u to.

Evo ja prvi neću da poverujem, ali mi onda objasni što više ne mogu Intezine kartice da se registruju na PP?
I gori zakoni su prolazili od ove nebuloze, a pošto će ovim putem neko inkasirati ogromne pare, ne bi me čudilo da ovo bude i istina
 
Sta je cudno u tome da vise ne dozvoljava registrovanje kartica iz drzava koje ne podrzava? Nekada su radili i Raiffeisenovi Virtuoni pa su prestali. Cudno je da uopste neka nasa kartica moze da se registruje (ako moze, izgleda da su ih sve onemogucili).
 
^^ Još je čudnije što ti misliš da će u ovoj zemlji nešto biti urađeno u korist građana. Rekao sam ti, po meni ovo deluje ostvarljivo zato što će neko (ili nekolicina) lepo zarađivati. Ne treba meni PP toliko, samo želim da ako nešto kupim, kupim pošteno, ili ako zaradim, da te pare mogu da podignem i potrošim ovde, a ne da plaćam još nekom neki harač zato što dotičnoj personi fali vila ili ferari pa je našao preko mene da je dobije
 
Nazad
Vrh Dno