Šta je novo?

Mala zanimljivost (LC-M25-FHD-144)

korisnik2007a

Slavan
Učlanjen(a)
30.06.2007
Poruke
1,068
Poena
375
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7 5800x, NZXT Kraken X73
Matična ploča
Gigabyte Aorus B450 Pro
RAM
64GB Kingston DDR4 @3733MHz
GPU
ASUS RTX 3060Ti
Storage
Kingston 1TB NVMe
Zvuk
Integrisana
PSU
be quiet! 750W
Kućište
GAMDIAS ATHENA M1 ELITE
Monitor
LC Power LC-M25-FHD-144
Miš & tastatura
MS Industrial C720&Keychron M3 Mini 4K
Mobilni telefon
Mi 10 Pro
Pazario sam ovaj monitor pre vise od godinu dana, generalno pristojan, 10-bit panel, mada su uglovi gledanja na samim ivicama ekrana losiji nego ocekivano, generalno sam zadovoljan. Posto nemam nikakve alate za kalibraciju preuzeo sam parametre iz bug-ovog review-a. E sad, sledi zanimljivost - monitor se prodaje kao 144Hz, ali je panel, cini mi se, 240Hz. Do pre par meseci sam ga koristio preko HDMI-a, zbog G-Sync-a sam presao na Display Port. Preko HDMI-a je radio 10-bit na 144Hz, preko Display Port-a nije hteo.

Naleteh na neki random youtube short pre par dana pa rekoh daj da skinem CRU i probam ga na ovom monitoru - i posle nekoliko peripetija (nestrpljivost sa moje strane jer me je mrzelo da citam), namestim da radi na 240Hz i 10-bit modu preko Display Port-a, radi i G-Sync.

Verujem da su retke situacije gde panel podrzava vece frekvencije osvezavanja a prodaje se sa deklarisanim manjim, ali eto, ako jos neko ima ovaj monitor, moze da proba i dobije free "upgrade" (razlika je minorna ali jeste veca fluidnost).

Par slicica za zainteresovane
 

Prilozi

  • 1.png
    1.png
    12.8 KB · Pregleda: 21
  • 2.png
    2.png
    9.8 KB · Pregleda: 20
  • 3.png
    3.png
    29.2 KB · Pregleda: 19
Nazad
Vrh Dno