Šta je novo?

Mala pomoć oko gramofona

nestolex

Cenjen
Učlanjen(a)
17.08.2010
Poruke
713
Poena
195
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen7 5800X3D + LC Power CC-120
Matična ploča
ASUS TUF B550 Gaming - Plus
RAM
2x16Gb Kingston HyperX 3200Mhz CL16 DDR4
GPU
AMD Radeon Dual RX 6700XT, 12Gb, 192bit
Storage
V-Nand SSD M.2 970 Evo Plus 3.0 250Gb + SSD M.2 Adata Legend 1Tb 1200TBW 4.0 + WD Blue 1Tb + WD Blue 1Tb
Zvuk
SONICGEAR SPACE 3 Maroon 2.1 Bluetooth
PSU
FSP Hammer 600W
Kućište
CoolerMaster MB-511
Monitor
GIGABYTE 32" VA G32QC A-EK, 165Hz, 2560x1440
Miš & tastatura
Miš - Logitech G402 Hyperion Fury + Tastatura - MS Gaming ELITE C330
Ostale periferije
Podrum vina
Mobilni telefon
Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G
Pametni uređaji
Xiaomi Watch S1 Active
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Poštovanje drugari,

Imam gramofon Technics SL-1200MK2 proizveden Avgusta 1987 godine (našao datum proizvodnje po serijskom broju). U odličnom je stanju, juče sam ga proverio. Svi dugmići rade, diže ručicu od igle gore-dole, vrti i na 33 i na 45 bez problema, ne škripi, lampice rade, on/off prekidač takođe ispravan.....ma, jednom rečju sve ok na prvi pogled. Jedino što nemam komplet iglu sa glavom (headshell + stypus needle), te nisam u mogućnosti da ispitam kako radi ton, tj. da nije negde nešto u prekidu.

Elem, da li neko od Vas ima slučajno to što mi treba u rezervi, za prodaju, ili da mi preporučite neku kvalitetnu radnju, majstora, sajt gde bih to mogao da poručim (kupim)?
Gledao sam na Aliexpressu, našao sam nešto ali nemam pojma da li je komplet ili samo headshell, pa rekoh možda je jednostavnije da postavim pitanje ovde.

Da...ono što sam primetio dok sam listao sajtove u potrazi za delovima primetio sam da je gramofon marke Audio Technica AT-LP120X POPTUPNO isti kao ovaj što ja imam!!! 100% kopija....pa, eto, pretpostavljam da bi pasovala glava i od ove marke.

Evo slika od ta dva modela:

technics-sl-1200-silver_orig.jpg

audio technica.jpg

Hvala unapred na odgovorima i savetima!

PS:
NIJE ZA PRODAJU :) pošto u kolekciji imam oko 400 LP-a ;)
 
Glava = zvučnica + igla.
Nadji neku npr AT i namesti.
 
Moraćeš malo da lutaš, ili pozovi 4audio pa uzmi tamo.
 

Prilozi

  • aaaaaa.jpg
    aaaaaa.jpg
    24.4 KB · Pregleda: 23
Pa ne može to tek tako da se skine sa jednog gramofona pa stavi na tvoj. Mora da se podesi overhang, vertical tracking force, tracking angle, antiskating... Čak i ako kupiš komplet glavu kao recimo ovu ne mora da znači da je sve namešteno kako treba. Za sve imaš tutorijale na netu.
 
Nazad
Vrh Dno