Šta je novo?

Maksimiziranje kvaliteta zvuka u pokretu (prenosni uredjaji)

nikk18adsl

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
28.07.2007
Poena
36
Jesi kada video nekoga da je vrhunski majstor u recimo trideset zanata?
Moderan telefon je multipraktik uredjaj a mp3 plejeri koje spominješ su usko specijalizovani.
Te ih nema smisla porediti.
Ako ti je neprihvatljiv zvuk na telefonima koristi onda mp3 plejer.

Naravno da su usko specijalizovani, i zato ih je logicno i koristiti za tu namenu, a ne multipraktik igracke za koje ce uskoro neko da napise i aplikaciju da kuvaju kafu i ciste pasulj. Ne vidim problem u tome da neko ako voli fotografiju koristi poseban aparat (kog god ranga bio), ili za muziku poseban player. All in one uvek ima milion kompromisa i nikad nije savrsen a ni blizu kao pojedinacni namenski uredjaj, koju god funkciju obavljao. Ako je pak nekome tesko da nosi sa sobom taj uredjaj (fotoaparat, player, sta god...), onda zakljucujem da mu do toga i nije nesto preterano stalo i lako ce zadovoljiti svoje potrebe bilo cime sto mu industrija podmetne kao lakovernom potrosacu.

@Supreme.50

Koji god telefon da kupis za pretezno namensko slusanje muzike, bacices pare u vetar jer taj mobilni ne da ne mora, nego jednostavno ne moze da ima bolji zvuk nego neki bolji player za slicne ili naravno manje pare. S druge strane, malo mi nije jasan tvoj motiv trazenja sto idealnijeg zvuka na ulici i u guzvi umesto da tu svoju potrebu za kvalitetnim slusanjem muzike preneses na kucni ambijent gde stvarno nesto i mozes da cujes kako treba.

Poolmaker

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
05.04.2013
Poena
113
Ima ih smisla porediti, jer mp3 player koji je bukvalno 10 puta manji i kosta CEO 30 evra (sa displejem, memorijom i alu kucistem) nikako ne sme biti bolji od telefona od 200-1000e.
Ne znam šta bih ti odgovorio osim da i dalje koristiš mp3 plejer.
Budući da te ne zadovoljava nijedan telefon za slušanje muzike a u cenovnom rangu do 1000 evra (dakle može se reći svi) nemoj ih ni koristiti.
Naravno da su usko specijalizovani, i zato ih je logicno i koristiti za tu namenu, a ne multipraktik igracke za koje ce uskoro neko da napise i aplikaciju da kuvaju kafu i ciste pasulj. Ne vidim problem u tome da neko ako voli fotografiju koristi poseban aparat (kog god ranga bio), ili za muziku poseban player. All in one uvek ima milion kompromisa i nikad nije savrsen a ni blizu kao pojedinacni namenski uredjaj, koju god funkciju obavljao. Ako je pak nekome tesko da nosi sa sobom taj uredjaj (fotoaparat, player, sta god...), onda zakljucujem da mu do toga i nije nesto preterano stalo i lako ce zadovoljiti svoje potrebe bilo cime sto mu industrija podmetne kao lakovernom potrosacu.
Ja lično sebe ne smatram lakovernim potrošačem.
Smatraš li ti sebe čudakom?

Poslednja izmena:

Supreme.50

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
07.09.2009
Poena
38

@Supreme.50

Koji god telefon da kupis za pretezno namensko slusanje muzike, bacices pare u vetar jer taj mobilni ne da ne mora, nego jednostavno ne moze da ima bolji zvuk nego neki bolji player za slicne ili naravno manje pare. S druge strane, malo mi nije jasan tvoj motiv trazenja sto idealnijeg zvuka na ulici i u guzvi umesto da tu svoju potrebu za kvalitetnim slusanjem muzike preneses na kucni ambijent gde stvarno nesto i mozes da cujes kako treba.

Vi ljudi kao da ne citate :p. U pitanju nije "neki bolji player" i nije nista blizu slicnim ili manjim parama, nego je cifra 7-8 puta manja (kada bih racunao njegovu cenu u 2007 sto nema smisla jer danas da ga ima kostao bi jos manje). Nisam ocekivao da telefon oduva, nego da ne bude gori od tog jadnog playera i to je to.

Pored toga ponovo ponavljam, nisam zeleo hi-fi zvuk u tramvaju, nego cisto da ne bude los kao da gledam 144p spot na yt (da takav je iz alcatela, ne bih ga koristio ni za call preko sluski). Nije to nikakvo trazenje sto idealnijeg zvuka. I ne idem guzvom i autobusom nego tramvajem i posto slusam relativno glasno, moze se lepo slusati muzika jer tramvaj ne pravi zvuke kao gsp autobusi :p.

Budući da te ne zadovoljava nijedan telefon za slušanje muzike a u cenovnom rangu do 1000 evra (dakle može se reći svi) nemoj ih ni koristiti.

Da li sam ja to rekao negde? Rekao sam da mi ovaj telefon koji imam ne ispunjava ocekivanja, a trebao bi, jer ima kameru, displej, procesor i ram bolji nego bilo koji drugi specijalizovani uredjaj za dat deo do 25e od pre 6 godina. Rekao sam da je glupo da ako hocu da slusam iole normalan kvalitet, da moram da puknem 600-1000e na mobilni telefon. Da dobijem od tebe ili nekog drugog iz teme ko mi je preporucio iphone 5s ili s4 ili htc one, verovatno bi mi bilo dovoljno. Mozda, ne znam, nisam cuo. Ali nisam rekao da mi ne bi odgovaralo.

Na kraju cu to i uraditi, uzecu Sansa Clip+ mozda vec sad odmah.. samo da izvalim gde ih ima u Beogradu. I bilo bi lepo da ga probam ili mi neko kaze kakav je sa jacinom zvuka.. to se plasim da nece biti dovoljno iako je kvalitet odlican..

Poslednja izmena:

kefalo81

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
26.04.2008
Poena
38
Biće ti dovoljna jačina, meni plejer odlično gura i slušalice Denon od 40 oma tako da bubice od 16 ili 32 oma nisu nikakav problem.

Poolmaker

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
05.04.2013
Poena
113
Zašto da ne, tu se slažemo.
Mp3 plejer jeste najbolje rešenje za tebe.

Meni nije bilo jasno zašto komplikuješ celu priču.
Budući da nisi zadovoljan Alcatelom dotičnim, moraš isprobati druge telefone. A trebaš ih lično isprobati budući da..

Ili ih ne moraš isprobavati pa se drži plejera koji je ako sam dobro razumeo i do sada ti vršio taj posao i sa čijim zvukom si zadovoljan.

Ili si možda očekivao da te tešimo što je život zaj**an i što nisi dobio ono što si očekivao od (tog) telefona? :)

Supreme.50

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
07.09.2009
Poena
38
Ne nego sam hteo da dobijem informaciju sta mi je najpametnije da radim, a neki su popovali kako mnogo ocekujem od telefona od 150e (ok njihovo misljenje, moje misljenje je da treba da bude bolji od playera koji je izasao pre 10 godina), neki su me savetovali da uzmem HTC one i S4. Nisam se brecao ni na koga (iako mi ne odgovara da uzmem s4 kao najjeftinije resenje za slusanje muzike i razgovaranja) jer svako ima svoje misljenje i pravo da mi da predlog, ali ti ocigledno ne citas moje postove i nameces mi neka misljenja kao da sam ih ja ispoljio ovde u temi a ocigledno nisam.

Poolmaker

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
05.04.2013
Poena
113
Poslednja rečenica u prethodnom mom komentaru je šala. Sa malom žaokom dakako, ali nije bila namenjena da te uvredi.
Ako sam te uvredio nije mi to bila namera.
Što se tiče ostaloga, stojim iza napisanoga.
"Jeftini" Alcatel te nije zadovoljio, skuplje alternative ne želiš isprobati ni kupovati.
Informacija si dobio i više nego dovoljno, to što ti one ne odgovaraju ne znači i da su netačne.
Toliko od mene, ovaj naš razgovor ide krivim kolosekom, polako ali sigurno.

Supreme.50

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
07.09.2009
Poena
38
Ide jer si upao u temu, nisi procitao ni jedan post verovatno, i dao svoje misljenje koje nema veze sa mojim pitanjima.

Jesi kada video nekoga da je vrhunski majstor u recimo trideset zanata?
Moderan telefon je multipraktik uredjaj a mp3 plejeri koje spominješ su usko specijalizovani.
Te ih nema smisla porediti.

Ovo je tvoj prvi post u temi. Ako sam vec napomenuo da je Alcatel djubre, i pitao koji drugi telefon da uzmem, i rekao da cu uzeti iPhone 4, odakle si izvukao zakljucak da mi je neprihvatljiv zvuk na telefonima. Da mi je neprihatljiv zvuk na telefonima, naravno da bih koristio mp3 i ne bih ni otvarao temu, dobro jutro. Drugi postovi su ti isto prosarani dezinformacijama i vec sam ih navodio i ispravljao ali izgleda da ne vredi. Ta poslednja recenica me je najmanje uvredila, u odnosu na more dezinformacija u tvojim postovima.

"Jeftini" Alcatel te nije zadovoljio, skuplje alternative ne želiš isprobati ni kupovati.
Ovo si isto ti izvukao ko zna odakle, iz mojih postova nisi. Da nisam hteo da kupujem skuplje alternative ne bih ni otvarao temu, ponovo naglasavam. Ako sam pitao koji drugi telefon uzeti, i ako sam rekao da cu uzeti iPhone 4, kako si onda ti zakljucio to sto si napisao? Pod skuplje alternative verovatno mislis na S4.. pa to nije skuplja alternativa, to je suluda alternativa. Skuplje je nesto 25% skuplje, a ne 500% skuplje. To je savet koji naravno necu uzeti u obzir jer ga niko ne bi uzeo u obzir. Ali je takav post naravno dobrodosao, barem sam saznao da novim modelima obracaju paznju i na zvuk.. pa ce mozda kroz koju godinu poslovati kao i Apple danas.

Informacija si dobio i više nego dovoljno, to što ti one ne odgovaraju ne znači i da su netačne.
Informacija sam dobio od svih sem tebe. I informacija ne moze da mi odgovara ili ne odgovara. Ne odgovara mi da kupujem S4 radi slusanja muzike, to nije informacija, to je zdrav razum. Ne bi mi smetalo da je ovo napisao neko ko se ubio da mi pomogne, kao par clanova ovde, ali ti apsolutno nista nisi doprineo temi, nego si dosao na trecoj strani da mi kazes da koristim taj mp3 player koji imam (a nisi procitao da sam ga poklonio kada sam uzeo telefon). Pa zamisli da meni to nije palo na pamet, koji bi ja retard bio.. gee, thanks.

Poolmaker

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
05.04.2013
Poena
113

Zašto da ne, tu se slažemo.
Mp3 plejer jeste najbolje rešenje za tebe.

Na kraju cu to i uraditi, uzecu Sansa Clip+ mozda vec sad odmah.. samo da izvalim gde ih ima u Beogradu. I bilo bi lepo da ga probam ili mi neko kaze kakav je sa jacinom zvuka.. to se plasim da nece biti dovoljno iako je kvalitet odlican..

Mnogo si ti toga naveo u svom poslednjem komentaru, očigledno te jesam uvredio/iznervirao.
Nije mi to bila namera već sam to objasnio i izašao ti u susret koliko god je moguće.
Sa druge strane, nemam ni problem sa tim, nerviraj se slobodno.

Supreme.50

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
07.09.2009
Poena
38
Uzeo sam polovan Clip+ 2GB na kupujemprodajem za 2500, prezadovoljan sam kvalitetom i jacinom. Nisam jos stavio rockbox, hocu malo da se informisem pa da vidim ima li potrebe.. u svakom slucaju ne odustajem od boljeg moba, a ovo ce mi svakako ostati za teretanu i trcanje jer je premali (imao sam utisak da je veci ali ovako bolje). Hvala svima na preporukama, pogotovo kefalu sa kojim sam razmenio par poruka, covek se stvarno potrudio da mi pomogne u izboru playera i sluski :).

NShappy

Super Audio CD
VIP član
Učlanjen(a)
24.05.2004
Poena
83
Drago mi je što je pokretač teme našao rešenje koje ga zadovoljava, ali da ne ostane na kraju da je to jedino rešenja za solidan zvuk u pokretu.

Prvo, lična iskustva, moja:
Pre neki dan sam preko slušalica slušao ženin Asha 302 mobilni telefon, i to je najgore đubre od audio tehnike što sam na uši stavio. Slično je onim Universum vokmenima što su se 80-ih prodavali po komisionima za šaku pasulja. Interesantno da se radio koji takođe ima ugrađen čuje bolje i od najboljeg MP3 fajla, čak i sa našim prekompresovanim i prelaudnosovanim radio stanicama.

Ali, s' druge strane, moja stara Nokia 5800 Express Music se čula jako jako dobro, i ja nisam čuo do sada bolji zvuk u pokretu od te Nokie (doduše, deklarisane kao muzički telefon).

A sada koristim Sony Xperia Sola, koja takođe ima veoma dobar audio player. Od nedavno imam i iPod Touch 2 (kupljen jeftino da stoji na miniliniji sa iPod dock-om) i on se čuje sasvim u rangu sa Sony-jem, eto, možda nijansu bolje. Nokiju odavno ne koristim ali je pamtim kao veoma dobar audio player. Od Ashe su svakako svi oni bolji 100x.

Cela priča je naravno sa istim slušalicama.

E sada, šta je poyenta? Mobilni telefon se može jako lepo čuti i pojedini primerci nisu slika celokupnog tržišta. Neko je na početku ove teme spomenuo da pojedini Samsung modeli (Galaxy S3 npr) imaju poseban Wolfson DAC koji ide i u neke od najelitnijih CD player-a. Uz solidan OP u istom telefonu, zvuk bi morao biti odličan. S' druge strane, pojedini proizvođači totalno zanemare audio deo mobilnog telefona, inžinjeri ne dobiju zadatak da ovome posvete ikakvu pažnju (ili možda dobiju instrukcije da tu štede) te se dobije nešto slično Ashi ili spomenutom Alcatelu. Da poseban audio player svira bolje od mobilnog telefona nema nikakvih tehničkih osnova, sem političko poslovnih kod samog proizvođača. Koliko će audio deo mob. telefona valjati zavisi samo od odluke designing team-a.

Nije problem poneti svoje slušalice u radnje gde se telefoni mogu njakati, BT-om prebaciti malo svoje muzike te probati kako to radi.

Kraken

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
27.04.2003
Poena
36
S3 ima stvarno odlican zvuk. Mozda i glavni razlog zasto sam ga uzeo.

sava1979

Flash Drive
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poena
8
A da pokusas softverski da resis problem? Barem kao neko prolazno resenje. Instaliraj neki drugi plejer, npr. Poweramp.

Mx

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
07.04.2002
Poena
0
Uzeo sam polovan Clip+ 2GB na kupujemprodajem za 2500, prezadovoljan sam kvalitetom i jacinom. Nisam jos stavio rockbox, hocu malo da se informisem pa da vidim ima li potrebe.. u svakom slucaju ne odustajem od boljeg moba, a ovo ce mi svakako ostati za teretanu i trcanje jer je premali (imao sam utisak da je veci ali ovako bolje). Hvala svima na preporukama, pogotovo kefalu sa kojim sam razmenio par poruka, covek se stvarno potrudio da mi pomogne u izboru playera i sluski :).

Bas sam hteo da kazem Clip+ , mada ma koliko hvaljen bio i imao odlican izlaz za slusalice sa malim otporom, npr. slusanje FLAC muzike je lose jer se cuju nekakvi artefakti. Mnogo bolje mi svira Samsung Wave, ali opet on ima problem kao i skoro svi telefoni da kada se utisa zvuk gubi rezoluciju (ne bude vise 16Bit-ni zvuk) jer jacinu zvuka kontrolise digitalno.
Hvaljeni IPhone ima los izlaz koji se odlicno meri bez otpora, ali kada se nakace slusalice vise nije to to. Tako da bi za sada najbolje i najjeftinije resenje za dobar zvuk bio neki telefon sa odlicnim izlazom (pojacan do kraja), na njega nakaceno pojacalo za slusalice sa kontrolom jacine zvuka i naravno par dobrih slusalica.
Naravno, pitanje je da li je sve ovo uopste bitno u pokretu kada je spoljasnja buka velika i kada se uglavnom slusaju mp3 fajlovi koji su ionako losi...
Poz

Supreme.50

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
07.09.2009
Poena
38
Slusam FLAC sa Clip+, 90% vremena u tramvaju i ujutru u teretani kada nema ni ljudi ni muzike, tako da mi je ok sto se tice buke a cak imam earbud model. Ne cujem nikakve artefakte, samo coktanje kada pojacavam i utisavam, veoma tiho i to samo na 70%+ zvuka.

Hteo bih da predjem na over ear headphones ali curi baterija sa Clip+ na sve to vece, tako da cu morati da uzmem neki drugi player ili medju uredjaj, a za to trenutno nemam ni para a ni vremena da jurim..

Mx

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
07.04.2002
Poena
0
Zavisi od kvaliteta sluski i same muzike da li ces cuti te probleme sa flac-om, ali kada ih jednom cujes, nervirace te posle. Mozda je i bolje sto nisi cuo (nisu prejaki ionako).
Nema nikakve razlike izmedju ovih manjih sluski i vecih koje su efikasnije, potrosnja je skoro identicna. Clip ima izuzetno dobro izlazno pojacalo, bolje mnogo od npr. iphone-a ili ipod-a svih (ima na netu detaljni testovi), da nema tih problemcica sa flacom bio bi idealan uredjaj. Bez problema mozes sa njim da vozis klasu naglavnih slusalica do 100e (Grado SR60 ili 80, Sennheiser 400,500 serije) bez dodatnih pojacala.
Savet je samo da izbegnes Sennheiser PX-100II koji je naslednik PX-100 i koga su svi preporucivali za "ulicnu" upotrebu. Naslednik ima mnogo basa koji potpuno brisu kvalitet iz viseg opsega (zvuce mutno dosta). Eventualno za iskljucivo rap/hip-hop ljubitelje mogu da prodju, mada bi se i neki od njih bunili.
Poz

Supreme.50

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
07.09.2009
Poena
38
Ma koji PX 100 xD. Uzeo bih MX 880 jer imaju jeftino da se nadju kod nas, a ne zelim da kupujem nista sto ide u uvo zbog sluha. Inace probao sam Sennheiser 500 seriju i dok je FLAC na Sansi, baterija se trosi nenormalno brzo..

Mx

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
07.04.2002
Poena
0
PX100 su ti preko glave, skapirao sam da takve hoces, ali svejedno ih zaobidji.
MX su odlicne, ja koristim 560 i prezadovoljan sam zvukom, jedino sto hoce da mi ispadnu iz uva ponekad.
Za ove sto se guraju u usi se slazem u potpunosti, ne ispadaju ali je totalno nehigijenski gurati nesto u uvo stalno.
Za potrosnju si me zbunio, nisam nikada primetio razliku u odnosu na velike sluske ili flac, mada opet retko slusam vise od jednog albuma u flacu pa je mozda to razlog.
Inace od kada imam smazung wave, presao sam na njega sa clipa, flac svira bolje a i imam vecu kolekciju na njemu, pa jos sa slikama albuma, milina. :D

kefalo81

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
26.04.2008
Poena
38
Ja imam px 100 I i uopšte nisu loše, imaju bas ali sasvim u granicama, doduše možda na grafikonu više , medjutim nije toliko upadljivo jer su otvorene, mada ga ima.
Probao sam sinoć i px100II i bas jeste malo naglašeniji u odnosu na jedinicu.
Obe testirane sa pojačalom na identičnoj muzici.

Mx

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
07.04.2002
Poena
0
Dvojka je los naslednik keca definitivno, ali dobro, izbacice valjda trojku pa ce srediti te nedostatke.
Generalno slusalice moraju da imaju naglasen taj bas deo spektra zbog oblika usne skoljke i nacina na koje sama skoljka pojacava frekvencije.
Kada se gurnu slusalice u uvo (ili na uvo), skoljka gubi funkciju i sam odziv slusalica mora da se prilagodi zvuku koje uvo ocekuje.

E sad sto neki malo preteraju sa basom i uniste sve ostalo... :smash:

Supreme.50

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
07.09.2009
Poena
38
PX100 su ti preko glave, skapirao sam da takve hoces, ali svejedno ih zaobidji.
MX su odlicne, ja koristim 560 i prezadovoljan sam zvukom, jedino sto hoce da mi ispadnu iz uva ponekad.
Za ove sto se guraju u usi se slazem u potpunosti, ne ispadaju ali je totalno nehigijenski gurati nesto u uvo stalno.
Za potrosnju si me zbunio, nisam nikada primetio razliku u odnosu na velike sluske ili flac, mada opet retko slusam vise od jednog albuma u flacu pa je mozda to razlog.
Inace od kada imam smazung wave, presao sam na njega sa clipa, flac svira bolje a i imam vecu kolekciju na njemu, pa jos sa slikama albuma, milina. :D

Ja procitao CX pa sam tako i odgovarao /facepalm. Svejedno, hteo bih sa vecim driverom i da mi cela usna skoljka upada izmedju velura, i da mi se naslanja celom povrsinom na glavu a ne na uvo. Druga stvar, da imaju sto manje sundjera preko drivera, po mogucstvu samo onu "mrezicu" i nista drugo. Grado entry modeli su mi bas losi zbog toga, jer zvuk prolazi kroz vise od 1cm sundjera da bi dosao do uveta, i to ubija visoke i mulja bas.

Sto se tice potrosnje, naravno da veci driver povlaci vise el. energije, i ako ima veci otpor (a ima) treba pojacati vise da bi dobio istu jacinu zvuka, tako da i tu trosi dodatno. FLAC takodje trosi vise jer ima vise podataka za citanje od lossy npr mp3, ima 5-6 puta veci bitrate od V0.

Mx

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
07.04.2002
Poena
0
Ja procitao CX pa sam tako i odgovarao /facepalm. Svejedno, hteo bih sa vecim driverom i da mi cela usna skoljka upada izmedju velura, i da mi se naslanja celom povrsinom na glavu a ne na uvo. Druga stvar, da imaju sto manje sundjera preko drivera, po mogucstvu samo onu "mrezicu" i nista drugo. Grado entry modeli su mi bas losi zbog toga, jer zvuk prolazi kroz vise od 1cm sundjera da bi dosao do uveta, i to ubija visoke i mulja bas.

Sto se tice potrosnje, naravno da veci driver povlaci vise el. energije, i ako ima veci otpor (a ima) treba pojacati vise da bi dobio istu jacinu zvuka, tako da i tu trosi dodatno. FLAC takodje trosi vise jer ima vise podataka za citanje od lossy npr mp3, ima 5-6 puta veci bitrate od V0.

Posto imam i Grado SR80i, a uz njih sam kupio i zamenske velike sundjere koji idu oko usiju (ne prelaze preko drajvera i izgledaju identicno kao sr225 http://www.diyforums.org/tmp1/SR225-2-1280x960.jpg), mogu da ti kazem da razlika nije velika u zvuku , vise u udobnosti. Veci su prijatniji za nosenje, a sami sundjeri su grubi i nece brzo da se pokvare. (mada sam ih slusao vrlo malo do sada).
Sennheiser HD497 mi se sa druge strane potpuno raspao od stajanja (i to posle vec godinu dana poceo), jer imaju udobne sundjere presvucene nekim jako tankim vestackim materijalom (kao masan papir izgleda) i uz ekstremno malo koriscenje su potpuno neupotrebljivi sundjeri.
Posto je nabavka rezervnih sudnjera za sennheiser kod nas na granici nemoguce misije (samo prodaju nove slusalice po 2x vecoj ceni), kupio sam slusalice za absopciju buke za celih 350 din koje su mi trebale za tu namenu. Kasnije sam ustanovio da su im sundjeri izuzetno udobni i od jako kvalitetnog i debelog materijala, i sto je najbolje odgovaraju velicini mojih sennheiser slusalica. Tako da sam resio udobnost i sa njima...
Jos kada bi slusalice od 100e bile kvalitetnije uradjene od ovih antifona za 350din, gde bi nam kraj bio...

Ova klasa slusalica su 32 Ohm-a, dakle isto kao i bubice. Gledao sam sada na sennheiser sajtu npr. , bubice su efikasnosti 118dB, a ove vece su 115dB (npr. hd202). Dakle potrosnja je za istu jacinu ista.
A enkodovanje zvuka na sansi se radi u hardveru, tako da bitrate nema ulogu u potrosnji zvuka. Jedino ako vise barata sa memorijom pa zato, ali sumnjam da je drasticna razlika.

Supreme.50

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
07.09.2009
Poena
38
Te sluske ako su identicne velicine kao i HD202 (a koliko vidim jesu), onda su manje nego HD500 serija i imaju manji driver i manji otpor (HD500 serija ima 50oma). A btw bubice vecina imaju 16, barem one koje sam ja posedovao i planirao da kupim. Ne razumem se u elektroniku toliko, ali rekao bih da driver 5 puta veci od bubica koji se cuje na 5 puta vecoj razdaljini i trosi vise struje.

Za enkodovanje zvuka ne znam, ali u praksi Clip+ bez Rockboxa sa FLACom radi 6-8 sati, a sa mp3 15+ sati.

Mx

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
07.04.2002
Poena
0
Ne mogu da nadjem za HD500 seriju na sennheiser sajtu nikakve podatke, za 600 seriju znam da ima veliki otpor.
Verovatno je potrebno vise snage da se pokrenu vece slusalice, mada opet zbog razlike otpora ove sa malim otporom sviraju jace od ovih sa velikim, sto ne znaci da trose manje struje dok to rade.
MP3 playeri i telefoni imaju ogranicen napon na izlazu pojacala, i da bi se dobila prividno veca efikasnost, tacnije vise decibela, potrebne su slusalice sa manjim otporom.
A opet, manji otpor je ogroman problem za nejake operacione pojacavace u tim prenosnim uredjajima. Za iphone pogotovo.

Meni je vec baterija na clipu oslabila, tako da ne vredi da poredim brojke, tako da ti verujem na rec. ;)

Supreme.50

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
07.09.2009
Poena
38
Ne mogu da nadjem za HD500 seriju na sennheiser sajtu nikakve podatke, za 600 seriju znam da ima veliki otpor.
Verovatno je potrebno vise snage da se pokrenu vece slusalice, mada opet zbog razlike otpora ove sa malim otporom sviraju jace od ovih sa velikim, sto ne znaci da trose manje struje dok to rade.
MP3 playeri i telefoni imaju ogranicen napon na izlazu pojacala, i da bi se dobila prividno veca efikasnost, tacnije vise decibela, potrebne su slusalice sa manjim otporom.
A opet, manji otpor je ogroman problem za nejake operacione pojacavace u tim prenosnim uredjajima. Za iphone pogotovo.

Meni je vec baterija na clipu oslabila, tako da ne vredi da poredim brojke, tako da ti verujem na rec. ;)

Procitaj ponovo sta si napisao :).

Inace ne moras meni da verujes, imaju poredjenja na sandisk forumu, a pogotovo na RockBox forumu..

Mx

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
07.04.2002
Poena
0
Citam... :D Napisao sam koliko struje trose, ne snage.
Ako je specifikacija za slusalice po naponu kao i za zvucnike, onda sa istim ulaznim naponom, slusalice sa manjim otporom trose vise struje. Ali pise da daju vise decibela sto znaci da sviraju jace, sto je normalno.
E sad poenta je uporediti konkretno decibele u specifikaciji koji btw. fale za vecinu modela, pa onda preracunati na istoj jacini zvuka koliko bi koja slusalica trosila snage (ne struje).
Sad to zahteva pronalazenje brojeva koji fale za vecinu modela, ali razlike nisu drasticne kao sto deluju, vise zavisi od jacine slusanja jer je za malo jaci zvuk je potrebno mnogo vise snage.

Ne koristim Rockbox, mada bih mozda trebao da ga stavim da resim problem sa flacom, ako ga uopste resava...

Vrh Dno