Šta je novo?

MacOS kao virtuelna masina?

SeRPeNT

Slavan
Učlanjen(a)
17.10.2005
Poruke
554
Poena
320
Caos,

Zanima me da li postoji neka varijanta da se MacOS instalira kao virtuelna masina na W7 kao host sistemu?

Hvala.
 
Sa tim je ista stvar kao i sa VMware-om. Zvanično je podržano samo instaliranje na Mac računarima jer program vuče podatke iz TPM čipa i koristi ih za boot OS X-a. Takve instalacije su kao i normalne instalacije na Mac. Na PC-u se moraju raditi hackintosh postupci za instalaciju.
 
Ja bas danas instalirao 10.52 na amd-u pod virtualbox-om. Ne radi zvuk, i ne mogu da dobijem rezoluciju vecu od 1280x1024.

Koristan link:
http://www.taranfx.com/install-snow-leopard-virtualbox
Umesto BSD stavi Mac OS ako ne radi.

Pa naravno da ti ne radi zvuk, s obzirom da ti imaš AMD mašinu, a OS X zvanično ne radi pod AMD-om, tako da je to klasičan hackintosh.
Intel mašina sa odgovarajućim hardverom (ili Apple mašina) i radiće bez problema. Virtual Box je jedina opcija ako npr. neko hoće da instalira OS X pod OS X-om (virtuelni OS za eksperimentisanje ili development). Jako zgodna stvar.
 
Jedan bump, jer sam zainteresovan da se bakćem sa virtualizacijom OS Xa... Da li danas postoji neko bolje rešenje za ovaj posao? Da li se nešto promenilo ili da idem sa ovim uputstvom: http://geeknizer.com/install-snow-leopard-virtualbox/

Svaki predlog dobrodošao. :)
 
Ima po netu gotovih .img fajlova koji rade i na AMD i na Intel (za VMWare). Danas sam pokrenuo Snow Leopard 10.6.6.
 
Da li postoji opcija na ubuntu da image file povlaci preko mreze.
Znaci kad udjem u virtuelboox i kazem da ne pravim novi disk vec hocu da koristim vec napravljeni ne da mi opciju da browsujem mrezu,zna li neko nesto o ovome?
 
Da li postoji opcija na ubuntu da image file povlaci preko mreze.
Znaci kad udjem u virtuelboox i kazem da ne pravim novi disk vec hocu da koristim vec napravljeni ne da mi opciju da browsujem mrezu,zna li neko nesto o ovome?

Ako možeš da ga vidiš pri izboru diska, onda je moguće.

Potvrda da 10.6.3 radi na W7 sa VirtualBox v.4.
 
Nazad
Vrh Dno