Mac - Kako da...?

ericm

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
26.06.2011
Poena
63
isprobacu i ovo, mada koliko sam skontao meni je najbolji neki bas namenski program za ovo. FileBot je super ali mi se ne placa 50e za licencu. pre cu rucno da rinejmujem :)

Tomiprunet

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
10.04.2020
Poena
63
Pozdrav. Imam jedno pitanje, mozda je vec bilo ali ja ne mogu da nadjem.
Imam macbook pro u Francuskoj i tu sam menjao passwords na neke sajteve. U Srbiji imam iMac da li moze nekako da se sinhronizuju passwords sa macbook na iMac?

-V-O-Y-A-G-E-R-

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
26.09.2004
Poena
48
Pozdrav. Imam jedno pitanje, mozda je vec bilo ali ja ne mogu da nadjem.
Imam macbook pro u Francuskoj i tu sam menjao passwords na neke sajteve. U Srbiji imam iMac da li moze nekako da se sinhronizuju passwords sa macbook na iMac?
Koji browser si koristio?
Ako je Chrome, onda se na oba uloguješ istim nalogom.
Isto važi i za Safari, u čijem slučaju se loguješ na obe mašine istim Apple ID-jem u samom sistemu.

Tomiprunet

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
10.04.2020
Poena
63
Koji browser si koristio?
Ako je Chrome, onda se na oba uloguješ istim nalogom.
Isto važi i za Safari, u čijem slučaju se loguješ na obe mašine istim Apple ID-jem u samom sistemu.
Safari koristim. Isti nalog. Na oba. Znam da sinhronizuje bookmarks ali nisam znao da sinhronizuje i passwords

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk

iOS

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
06.02.2016
Poena
28
Sinhronizuje ako ti je ukljucen keychain i logovan si na isti Apple ID nalog.

Tomiprunet

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
10.04.2020
Poena
63
Nisam imao keychain jer zahteva 2 factor authantication ali sam ipak ukljucio sad keychain.
zanimljivo da mi od kako sam to ukljucio cpu skoro na 100% i com.apple.safari.history pravi problem. ocistio sam history u safariju, obrisao cashe, reboot u safe mode, i restart, sad izgleda ok, dok se ponovo ne pojavi proces :)

Tomiprunet

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
10.04.2020
Poena
63
Sinhronizuje ako ti je ukljucen keychain i logovan si na isti Apple ID nalog.
Stigao kuci. Ukljucio imac i sad mi trazi cod koji je poslat na macbook pro. Naravno macbook pro sam ostavio u francuskoj. Da ga nosim sa sobom ne bi trazio sinhronizaciju passwords. Ssssss

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

mirop

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
18.01.2011
Poena
18
ne postoji opcija da ti posalje 2FA kod na mail? ne koristis iphone?

NAS

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
01.06.2009
Poena
63
Pozdrav,

Do sada sam uvek koristio macOS na računaru kao jedini korisnik.

Od sada će taj računar koristiti još dva člana porodice (kreirao sam još dva korisnička naloga preko Users & Groups).

1. Jedan korisnik želi da koristi Viber dok druga dva ne. Kako da instalira VIber (ili ja moram kao admin) a da drugim članovima ne prikazuje pomenutu aplikaciju u listi aplikacija i kako svaki član da vidi kao i ja kao admin svoju listu aplikacija (jedan član želi da koristi Elmedia za gledanje filmova i ne želi da vidi u app listi VLC koji koristi drugi član)?

2. Imam Google Drive 100GB folder koji želim samo ja da koristim, drugi član ima Dropbox koji samo on koristi, treći član će koristiti iCloud, kako ovo da uredim da svako ima pristip samo svojoj aplikaciji i Home folderu?

Shvatili ste poentu, kao kada tri člana porodice koriste tri računara, sada treba jedan računar ta tri člana da koriste bez bilo kakvog uvida u drugi nalog (svako ima svoj browser sa svojom istorijom pretraživanja, svojim lozinkama, podešavanjima...).

macOS nisam reinstalirao godinama niti planiram. Jedan član porodice je do sada samo koristio Windows pa dok se uhoda u macOS i ako nešto zabrlja da mogu lagano da mu obrišem account i kreiram novi, zato mi je bitno da da svaki user acc bude totalno odvojen.

Unapred hvala ;)

whiskeytango

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
20.11.2020
Poena
3
1. Jedan korisnik želi da koristi Viber dok druga dva ne. Kako da instalira VIber (ili ja moram kao admin) a da drugim članovima ne prikazuje pomenutu aplikaciju u listi aplikacija i kako svaki član da vidi kao i ja kao admin svoju listu aplikacija (jedan član želi da koristi Elmedia za gledanje filmova i ne želi da vidi u app listi VLC koji koristi drugi član)?

2. Imam Google Drive 100GB folder koji želim samo ja da koristim, drugi član ima Dropbox koji samo on koristi, treći član će koristiti iCloud, kako ovo da uredim da svako ima pristip samo svojoj aplikaciji i Home folderu?

načini si folder Applications u tvom home folderu (/Users/username/Applications) i kada instaliravaš aplikacije, odvuci ih u taj folder a ne glavni (/Applications). aplikacija će biti dostupna samo tom korisniku.

van toga, svaka aplikacija ima per-user settings u home folderu korisnika, tako da i da se Google Drive, Dropbox i Viber instaliraju u glavni /Applications, svaki korisnik će imati svoja podešavanja i podatke i neće imati pristup podacima ostalih korisnika. normalno, ako su korisnici Standard User, a ne Administrator.

NAS

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
01.06.2009
Poena
63
Pozdrav,

Pored iCloud mail-a imam tri Google naloga.

Sve je radilo super dok nisam kupio iPhone. Na iPhone-u dodao tri ista Gmail naloga i od tada svaki dan traži da verifikujem na macOS-u naloge.

Kliknem da verifikujem, otvori Safari na laptopu i uspešno odradim verifikaciju za sva tri naloga. Radi nekoliko sati pa opet se pojave tri obaveštenja da opet verifikujem.

Na iPhone-u ne traži verifikaciju, sve radi kako treba, samo macOS traži.

Kako ovo rešiti?

Screenshot 2021-08-16 at 9.31.54 AM.png

bmaxa

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
22.01.2021
Poena
28
to je neki glitch sa googletom, meni povremeno traži samo ignorišem

• Like
Reagovanja: NAS

NAS

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
01.06.2009
Poena
63
Pratim neke YT kanale koji imaju mnogo video klipova i preko Downie mogu da skinem celu plejlistu ali me Downie ne obaveštava kada se na kanalu pojavi novi sadržaj niti preuzme taj novi video. Ima li neka caka na macOS-u (ili iOS-u) da softver:

-preuzme celu plejlistu (na primer 157 klipova)
-kada se pojavi 158. klip da me obavesti da je na tom i tom kanalu postavljen novi sadržaj i da ga automatski preuzme (ili da me pita da li želim da preuzmem)?

petrovicivan

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
25.10.2004
Poena
18
Pozdrav,

Pored iCloud mail-a imam tri Google naloga.

Sve je radilo super dok nisam kupio iPhone. Na iPhone-u dodao tri ista Gmail naloga i od tada svaki dan traži da verifikujem na macOS-u naloge.

Kliknem da verifikujem, otvori Safari na laptopu i uspešno odradim verifikaciju za sva tri naloga. Radi nekoliko sati pa opet se pojave tri obaveštenja da opet verifikujem.

Na iPhone-u ne traži verifikaciju, sve radi kako treba, samo macOS traži.

Kako ovo rešiti?

Pogledajte prilog 314941
Kada koristiš Gmail preko aplikacije koja ne podržava 2FA (Apple Mail) najbolje je da uključiš 2FA na svim nalozima i onda napraviš App Passwords (https://myaccount.google.com/security)
Tako Gmail-u daješ do znanja da ova aplikacije ne podržava 2FA i da je ne analizira na security

• Like
Reagovanja: NAS
Vrh Dno