Šta je novo?

Mašine za sušenje veša

Moja će sad u januaru punih 5. Još sve radi kako treba. Koliko unutra ima prašine, ko zna...
Sad osetljiv veš sušim odvlaživačem.
 
Sad mi zena rece da je ovu narucila danas zbog boje, i kapaciteta 8kg, je l ok?
Ovo mi je prva susilica i pitam se sta sam do sada cekao sa kupovinom. Preporodio sam se u ovim hladnim danima. Sam kvalitet masine nije na nekom zavidnom nivou, ali za cenu manju od 300e nisam ni ocekivao nista bolje. Sam proces sušenja vesa je zadovoljavajuci. Nisam ni odusevljen, ni razocaran. Ima dosta modova susenja i jos uvek ih testiram. Postoji recimo baby care program i ukoliko se ubaci deblji pamuk, nece izaci potpuno suv, ili ako je recimo zavrnut rukav, ostace vlazan. U nekom jacem programu, verovatno bi sve izaslo potpuno suvo. Kada bih ponovo kupovao, opet bih se odlucio za ovaj low entry model, sa 5 god. garancije.
 
Što je duze koristiš shvatićete da ti treba samo dva režima rada.

Pamuk suvo za orman i program za osetljivi veš koji se suši na nizoj temperaturi, samo da žena provali malo kako radi veš više neće širiti nikad.
 
Evo kod mene vetrovito i izbacih jutros veš na terasu.
 
Pozdrav ljudi,

Ima li neko preporuku za masinu za susenje. Gledao sam Bosch jer imam vec masinu za ves njihovu a trebalo bi da stoje jedna na drugoj ali dolaze i ostali proizvodjaci u opticaju, budzet je do 80k

Ovu sam nasao https://www.bosch-home.rs/popis-proizvoda/WTH85204BY
Imam sušaru iz te serije WZH852, zadovoljan sam. Ako ćeš da je staviš na postojeću veš mašinu, najbolje je da kupiš i odgovarajući Bosch adapter - šrafi se za gornju ploču veš mašine i ima ukrasnu lajsnu sa prednje strane.
 
Zna li neko postoji li mašina za sušenje veša niža od 70cm?
Znam za standard ali da li ima ovih manjih?
 
Pozdrav ljudi, opet ja. I dalje sam u potrazi za masinom. Poredeći masina sam video da imaju masine sa i bez vodovodne pipe. Nisam uspeo da nadjem u cemu je razlika i koja je uopste prednost jednih u odnosu na druge ako i postoji? Hvala unapred
 
To je odvod kondenzata u kanalizaciju.
Sta ti je marketing...to ima bukvalno svaka masina sa fiokom za kondenzat.
"Vodovodna pipa" je samo nesretan prevod, nema nikakve veze sa vodovodom.

Kondenzovana voda se skuplja u rezervoaru, pa pumpa prebacuje kondenzat u fioku na vrhu masine preko jednog creva,
to crevo se nalazi napolju sa zadnje strane masine i moze da se otkaci da ne ide u posudu nego gde ga prikljucis.
To je realno vrlo zgodno, jer posle nekog vremena smara praznjenje posude, koja je obicno kapaciteta oko 5L

Kod boscha onda gubis funkciju self cleaning jer nema vodu kojom bi cistio kondenzer.
 
Pozdrav,

Molim za mišljenje koja od ova tri modela kombinovane mašine kupiti. Sve tri su povoljne, nemam baš puno para pa u tom cenovnom rangu šta je najbolje i ima opciju sušenja. Ovih hladnih i vlažnih dana žena mi "sedi za vratom" i "kuka" kako joj se veš ne može osušiti, a stan mali pa ako neko ima iskustva? Hvala unapred.

1. Beko Mašina za pranje i sušenje veša HTE 7616 X0

2. BEKO Mašina za pranje i sušenje veša HTV 7736 XSHT

3. GORENJE Mašina za pranje i sušenje veša W3D2A854ADS
 
Pozdrav svima,
Kupio sam mašinu za sušenje veša pre par meseci i informacije koje sam ovde na forumu su mi puno značile.
Pre ove kupovine nisam znao puno toga o ovoj temi forum je mi je pomogao, tako da hvala svima na podeljenim informacijama.
Okačiću ovde par reči, čisto da podelim ponešto i ja, možda nekom pomogne.
Odlučio sam se za mašinu sa toplotnom pumpom, i dimenzije su odlučivale koji ću model izabrati a i mesto mašine: u kuhinji.
U vezi sa toplotnom pumpom glavna tema mi je bila filtriranje vazduha koji kruži i suši veš i koliko se "lint" zadržava na isparivaču.
Od modela koje sam pogledao svi su (bilo skuplji ili jeftiniji) osim Bosch imali isti sistem filtriranja: dva filtera sa gustom mrežicom na preklapanje koji se postavljaju jedan u drugi i stoje u prostoru ispred bubnja u prolazu koji vodi vazduh do isparivača.
Bosch je imao dodatni filter koji izgleda kao "tvrđi sunđer sa krupnijim komorama" ako tako mogu da da opišem, koji se nalazi iza donjih vrata a ispred isparivača.
Meni se učinilo (a možda je greška u pitanju) da po položaju i gustoći tog Bosch sunđera dodatna filtracija sunđerom nije onoliko velika kolika je bila razlika u ceni ove mašine, pa sam se odlučio za drugi proizvod.
Mašina radi odlično ovih par meseci. Usisavamo oba filtera posle svakog sušenja, isto i isparivač, a imam i neku mekanu četku kojom očistim isparivač između rebara koliko može "da se dohvati". Razdvajamo veš po tipu jer se dešavalo, recimo, da majice i peškire moramo dva puta jer peškiri ostanu po malo mokri. Sada idu samo majice npr., ili samo peškiri i to je to. Više / manje koristimo 1-2 programa (žena je upućena u te tajne) tako da ni mašine sa velikim brojem opcija nisu bile neophodan izbor.
Toliko od mene i pozdrav.
 
Drugari,
Da li je neko mozda kupio ili ima inofrmaciju o Daewoo T7HT1W0RS masini, cena je 40k, a jedina je u tom cenovnom rangu sa toplotnom pumpom.
Ima 5 godina garancije, pa je to jedini razlog zbog koga je uzimam u obzir.

 
Molim vas ako neko zna o cemu se radi...
Kupila sam beko masinu za susenje vesa sa kondenzatorom, vec sam je pustala 10ak puta da pere i sve vreme se oseca na neko obgorevanje, ulje, ne znam ni ja tacno na sta...
NIkad ne pustam na najvecu temperaturu ali ovo ubi koliko smrdi.
Muz kaze obgoreva grejac to je normalno za svaki novi uredjaj ali ovo ne prestaje...
 
Zovi servis.
 
Nešto nije u redu, ne sme ništa da smrdi, zovi servis
 
Kupila sam beko masinu za susenje vesa, pisalo je da ima indikator pune posude za kondenzacihu...
Desilo mi se da se prepuni posuda i curi a masina i dalje radi...
Ne znam u cemu je stvar.Da li neko zna??
 
Posuda se obavezno prazni nakon svakog sušenja, isto se i filter čisti nakon svakog sušenja.
Nadam se da to tako radiš

Za indikator zovi servis
 
Cao svima, ima li neko iskustva sa postavljanjem masine za susenje u kuhinju bez prozora?
Zapravo ja bih je cak stavio pod drvene elemente sanka kuhinje, sto je zapravo na parketu.
Ne znam moze li da se nadje takva masina da ne stvara vlagu i da ne napravi vise stete nego koristi.
 
Nije to problem. Moja stoji ispod radne ploče u kuhinji, samo što napred nema drvene pregrade (vrata). Prozor postoji, ali je jako retko otvoren i nema veze sa procesom sušenja veša.
Bilo koja mašina sa toplotnom pumpom biće dobro rešenje za to. Za ostale ne znam.
Možeš i da pogledaš da je model sa klasom kondenzacije A (piše na energetskoj nalepnici).
 
Poslednja izmena:
Dobar dan svima. Trebam kupiti masinu za susenje.
Planiram je staviti na terasi koja nije zatvorena.
Interesuje me da li ona moze stojati na terasi tokom zime?
I da,koje bi vi masine preporucili za te uslove?
 
Znas da ti garancija moze biti odbijena (ako nije u propisanoj temperaturi) ako ti je masina napolju pogotovo nezasticena plus mogucnost od kratkog spoja u hladnijim danima, a sta moze kad se uzari metalno cudo na suncu?
 
Nije to problem. Moja stoji ispod radne ploče u kuhinji, samo što napred nema drvene pregrade (vrata). Prozor postoji, ali je jako retko otvoren i nema veze sa procesom sušenja veša.
Bilo koja mašina sa toplotnom pumpom biće dobro rešenje za to. Za ostale ne znam.
Možeš i da pogledaš da je model sa klasom kondenzacije A (piše na energetskoj nalepnici).
Moze u hodnik ili sobi da se postavi ta sa toplotnom pumpom?
 
Kontam da ima neku zatvorenu terasu i da nije planirao da je drzi na kisi ili suncu.

btw, postavljas ista pitanja u dve teme.
 
😊
U nadi da vide vise ljudi koji bi mi dali odgovor,neke smernice,savet,predlog...
🍻
 
Meni stoji mašina u hodniku, nije sa toplotnom pumpom. Ne stvara nikakvu vlagu samo je bučna i dobro zagreje prostoriju što zimi nije ni loše.
 
Pa vlagu svaka valjda skuplja u posudu i/ili pumpa u cev za odvod vode (za ves masine).
Ove savremenije (ne nuzno i bolje) sa toplotnom pumpom manje greju (skoro i da ne greju prostor u kom su), dok one bez TP (tzv kondezacione, iako su sve kondezacione jer kondezuju vlagu iz vazduha u masini i nekud odvode vodu) hoce da zagreju prostor u kom rade ALI bolje rade u hladnijem prostoru (zimi) od ovih sa TP.
Meni bi i mogla zatrebati susilica zimi kad se sporo susi veš, posteljina, odeca... ali ljeti skoro da ne treba uopste, okacis na >+20-25C na terasi (zatvorenoj, u hladu bez direktnog sunca) i do ujutru za max 12h je sve suvo...
Na terasu (hladnu, zimi) bolje kndezaciona (bez TP), a u stanu, kuhinja, kupatilo, pa i hodnik bolje sa TP.
E, da, Bosch bolje od Beko... ;)
 
Pa vlagu svaka valjda skuplja u posudu i/ili pumpa u cev za odvod vode (za ves masine).
Ove savremenije (ne nuzno i bolje) sa toplotnom pumpom manje greju (skoro i da ne greju prostor u kom su), dok one bez TP (tzv kondezacione, iako su sve kondezacione jer kondezuju vlagu iz vazduha u masini i nekud odvode vodu) hoce da zagreju prostor u kom rade ALI bolje rade u hladnijem prostoru (zimi) od ovih sa TP.
Meni bi i mogla zatrebati susilica zimi kad se sporo susi veš, posteljina, odeca... ali ljeti skoro da ne treba uopste, okacis na >+20-25C na terasi (zatvorenoj, u hladu bez direktnog sunca) i do ujutru za max 12h je sve suvo...
Na terasu (hladnu, zimi) bolje kndezaciona (bez TP), a u stanu, kuhinja, kupatilo, pa i hodnik bolje sa TP.
E, da, Bosch bolje od Beko... ;)
Hvala puno. I ja za zimu moram kupiti,leti nema potrebe
 
Nazad
Vrh Dno