Šta je novo?

Mašine za sušenje veša bez toplotne pumpe (klasične)

Čisto sumnjam da će komšije znati da bas sa tvoje terase dolazi buka...
Ali da, sasvim moguće da nekom može
da smeta.

Ja sam je tamo stavio da mi tamo najmanje smeta, a njoj treba samo struja
 
Pa nije to baš mešalica za beton :) Ne verujem ni da je prvi komšija (sprat iznad ili ispod) može čuti u normalnim uslovima preko dana. Eventualno noću, kada je sve tiho i ako je i on na svojoj terasi. Ali opet je to vrlo mala buka.
 
Jedno mozda glupo pitanje, da li susilica sa toplotnom pumpom sme na parket, tj da li ce ga ostetiti ? Dobili smo Beko 7412 a trenutno smo u iznajmljenom stanu gde je neka mala ves masina dubine 40cm i ne moze na nju pa nam je jedina opcija u ofis na parket. Mozda nesto kao onaj stitnik za pod u ikei za kanc stolice ?
 
Susilica nema centrifugu, pa ne skace kao za ves. Normalno preventive radi stavite te stitnike
 
Jedno mozda glupo pitanje, da li susilica sa toplotnom pumpom sme na parket, tj da li ce ga ostetiti ? Dobili smo Beko 7412 a trenutno smo u iznajmljenom stanu gde je neka mala ves masina dubine 40cm i ne moze na nju pa nam je jedina opcija u ofis na parket. Mozda nesto kao onaj stitnik za pod u ikei za kanc stolice ?
Ne bi trebalo da moze fizicki nista da uradi parketu. Ja imam slicnu susilicu, jedino sto ugreje kao grejalica sve oko sebe i u mom slucaju kupatilo, ali nije to toliko da moze da osteti lak na parketu.
 
Treba mi jedan savet, dvoumim se između 2 mašine. Hteo sam da za nekih 300e kupim novu kondenzacionu mašinu marke beko ili candy, nisam hteo da dajem nešto previše novca, ali mi skoro iskocila ponuda za bosch sa toplotnom pumpom ali polovna sa 6 meseci garancije za 350e. Šta je po vama bolji izbor? Nisam siguran koji model je tačno u pitanju ali vidim da te bosch sa toplotnom pumpom idu za 700+e nove.
 
Bolje za te pare gledaj Aeg/Electrolux ili Miele ako nadjes za te pare sa tp.
 
Jedno mozda glupo pitanje, da li susilica sa toplotnom pumpom sme na parket, tj da li ce ga ostetiti ? Dobili smo Beko 7412 a trenutno smo u iznajmljenom stanu gde je neka mala ves masina dubine 40cm i ne moze na nju pa nam je jedina opcija u ofis na parket. Mozda nesto kao onaj stitnik za pod u ikei za kanc stolice ?
Neće ništa mašina za sušenje da ošteti.
Već sam pisao da sam je jedno vreme držao u spavaćoj sobi.
Ipak i dalje mislim da joj je najbolje mesto negde van prostora gde boravite. Ja držim na terasi.
Treba mi jedan savet, dvoumim se između 2 mašine. Hteo sam da za nekih 300e kupim novu kondenzacionu mašinu marke beko ili candy, nisam hteo da dajem nešto previše novca, ali mi skoro iskocila ponuda za bosch sa toplotnom pumpom ali polovna sa 6 meseci garancije za 350e. Šta je po vama bolji izbor? Nisam siguran koji model je tačno u pitanju ali vidim da te bosch sa toplotnom pumpom idu za 700+e nove.
Najbolji izbor je klasična mašina za sušenje sa grejačem.

Nema te toplotne pumpe koja može da joj parira jeftina i prosta je ko pasulj nema šta da se zapuši i pokvari, ne gubi performanse vremenom i za sat vremena može da osuši celu mašinu veša.

Prosto radi odličan posao.
 
Prve dve iskreno ne znam kakve su, znam da je Miele klasa iznad svih što se bele tehnike tiče ali su im cene paprene
Evo ja trošim treću godinu electrolux (model bez tp) i nemam nikakvih zamerki na rad. Ne smanjuje veš, ne uništava itd. Kada se upali lampica isperem kondezator i teraj dalje. Pri tom stara mašina za pranje je imala samo 800 obrtaja tako da nije mogla da iscedi toliko veš.
 
Drugari, treba mi mala pomoć, zimi muku mučimo sa kondenzom u kući, pa smo razmišljali da uzmemo mašinu za sušenje veša i da je stavimo u kupatilo, e sad brine me što ove sa grejačem greju prostoriju poprilično, pa kontam da će u dodiru sa relativno hladnim zidom, ponovo doći do istog problema sa kondenzom? Ispravite me ako grešim. Pogotovo me interesuje, jel zaista toliko greju prostoriju, da bi mogle da izazovu pojavu kondenza?

Sa druge strane, ako sam dobro razumeo mašine sa TP nemaju taj problem prevelikog zagrevanja, ali im je mana nemogućnost samostalnog održavanja, bez rasturanja cele mašine (zvanja servisera)...
 
Treba mi jedan savet, dvoumim se između 2 mašine. Hteo sam da za nekih 300e kupim novu kondenzacionu mašinu marke beko ili candy, nisam hteo da dajem nešto previše novca, ali mi skoro iskocila ponuda za bosch sa toplotnom pumpom ali polovna sa 6 meseci garancije za 350e. Šta je po vama bolji izbor? Nisam siguran koji model je tačno u pitanju ali vidim da te bosch sa toplotnom pumpom idu za 700+e nove.
Samo novo.I to sto ima 5 godija garancije.
Ili bar 2+3...
Recimo Gorenje...
 
Moja sušara je zatvorena sa svih strana sem prednje i greje kupatilo ali mi se ne pojavljuje kondez. Doduše imam i prozor na kupatilu.
Što se kondeza tiče u podrumu mi je jako velika vlaga i taj problem sam rešio kompresorskim odvlaživačom vazduha, on ti može pomoći sa kondezom u kući a suši i veš.
 
Posto mi ne ide sa kombinovanim masinama.
Ako vratim ovaj Hisense, sta na kraju za susenje? Toplotna pumpa ili kondenzaciona?
 
Obe su kondezacione.
kondenzacione masine skupljaju kondenzat u posudu, ventilacione (ne proizvode se vise) imaju ventilacionu cev.

ja nakon dve masine sa TP sam znao da cu trecu kupiti iskljucivo sa grejacem i nisam pogresio
TP u masini za susenje je izmisljanje rupe na saksiji, kako jednostavnu stvar zakomplikovati pod parolom ustede energije.

ne da necete ustedeti nego cete biti nasamareni.

Sta je sledece sto mogu da izmisle?
masinu za ves sa toplotnom pumpom? :sneaky:
cudi me da se toga vec neko nije setio.
 
Zar nije i niža temperatura sušenja prednost mašina sa toplotnom pumpom, manje oštećenje veša ?
 
Mislis da elektricni grejac ne moze da greje na nizu temperaturu?
 
Moze li objasnjenje zasto ove marke u odnosu na bosch?
P.S za Miele znam da je dimenzija za sebe.
Aeg/electrolux imaju dosta krace programe iako je sa tp jer ima bolji protok vazduha.Bilo je zalbi da Bosch sa tp unistava ves tj susi na visokoj temparaturi iako je sa tp.Po meni ne vredi te pare uopste.
Drugari, treba mi mala pomoć, zimi muku mučimo sa kondenzom u kući, pa smo razmišljali da uzmemo mašinu za sušenje veša i da je stavimo u kupatilo, e sad brine me što ove sa grejačem greju prostoriju poprilično, pa kontam da će u dodiru sa relativno hladnim zidom, ponovo doći do istog problema sa kondenzom? Ispravite me ako grešim. Pogotovo me interesuje, jel zaista toliko greju prostoriju, da bi mogle da izazovu pojavu kondenza?

Sa druge strane, ako sam dobro razumeo mašine sa TP nemaju taj problem prevelikog zagrevanja, ali im je mana nemogućnost samostalnog održavanja, bez rasturanja cele mašine (zvanja servisera)...
Servis masina za susenje sa tp se radi na 5-6-7 godina u zavisnosti koliko se koristi.Servis podrazumeva kompletno rastavljanje i pranje isparivaca.
Zar nije i niža temperatura sušenja prednost mašina sa toplotnom pumpom, manje oštećenje veša ?
+ manja potrosnja struje.

Naravno da masina bez tp ima opciju da susi na nizoj temparaturi.
 
Servis masina za susenje sa tp se radi na 5-6-7 godina u zavisnosti koliko se koristi.Servis podrazumeva kompletno rastavljanje i pranje isparivaca.
Aha, ali opet ostaje ta stavka, koju bih potencijalno izbegao kupovinom klasične mašine, pod uslovom da mi ne bi pravila probleme sa vlagom (a očigledno da bi, ako se toliko greju).
 
Drugari, treba mi mala pomoć, zimi muku mučimo sa kondenzom u kući, pa smo razmišljali da uzmemo mašinu za sušenje veša i da je stavimo u kupatilo, e sad brine me što ove sa grejačem greju prostoriju poprilično, pa kontam da će u dodiru sa relativno hladnim zidom, ponovo doći do istog problema sa kondenzom? Ispravite me ako grešim. Pogotovo me interesuje, jel zaista toliko greju prostoriju, da bi mogle da izazovu pojavu kondenza?

Sa druge strane, ako sam dobro razumeo mašine sa TP nemaju taj problem prevelikog zagrevanja, ali im je mana nemogućnost samostalnog održavanja, bez rasturanja cele mašine (zvanja servisera)...

Taj kondenz reši nekim premazom i kupi odvlaživač.

Imam Beko sa tp nekih 6 godina i nema tu nekog posebnog održavanja. Operem filtere i povremeno očistim sa prednje stranje izmenjivač (samo otvorim poklopac i očistim onaj deo koji se vidi)
Evo ja trošim treću godinu electrolux (model bez tp) i nemam nikakvih zamerki na rad. Ne smanjuje veš, ne uništava itd. Kada se upali lampica isperem kondezator i teraj dalje. Pri tom stara mašina za pranje je imala samo 800 obrtaja tako da nije mogla da iscedi toliko veš.
Svaka uništava veš. Nije da je taj proces rapidno brz, ali sve što ti ostane na filteru je od veša. To se najbolje vidi na peškirima koji su se vremeno istanjili i nisu onako debeli i pufnasti kao nekada. Posteljina takođe vremenom pousti i počne da se cepa
 
Mislis da elektricni grejac ne moze da greje na nizu temperaturu?
Џаба греје на нижу температуру, класична машина са грејачем не може да охлади кондензатор на коме се кондензује вода, и који буде све топлији и мање ефикасан како циклус сушења одмиче.
 
Aha, ali opet ostaje ta stavka, koju bih potencijalno izbegao kupovinom klasične mašine, pod uslovom da mi ne bi pravila probleme sa vlagom (a očigledno da bi, ako se toliko greju).
Masina za susenje uklanja vlagu i zadrzava je u posudi ili je izbacuje u kanalizaciju, a ne da je stvara
Nikakva vlaga ne izlazi iz masine.

Po toj logici i masina za ves bi stvarala vlagu.

Svaka uništava veš. Nije da je taj proces rapidno brz, ali sve što ti ostane na filteru je od veša. To se najbolje vidi na peškirima koji su se vremeno istanjili i nisu onako debeli i pufnasti kao nekada. Posteljina takođe vremenom pousti i počne da se cepa
Ves se jednostavno trosi i haba brze u masini za susenje jer se aktivno rastresa i greje, a ta prasina su ostaci tkanine.
To isto otpada i kada se ves rucno siri i susi, pa se od njega stvara prasina.
Ako je napolju to se ne vidi ali ako se susi u stanu itekako se vidi ta prasina od vesa, sto inace ostane u filteru.

Џаба греје на нижу температуру, класична машина са грејачем не може да охлади кондензатор на коме се кондензује вода, и који буде све топлији и мање ефикасан како циклус сушења одмиче.
Tako kaze teorija...
U praksi masina sa grejacem za sat i neki minut vremena moze da osusi 8-9kg vesa

TP pumpa nece biti ni na pola puta za to vreme, razlika je brutalna.
 
Није толика разлика, код тебе је предност јер ти је машина на тераси па се природно хлади, да стоји у некој просторији, купатилу или перионици такав рад би само прегрејао целу просторију. И са настављањем сушења би само било још горе и мање ефикасно.
 
Napolju ništa ne otpada, jer veš kada se prirodno suši nema trenja kao u mašini za sušenje. Prašina potiče od svega i svačega, tj. sve sitne čestice mi nazivamo prašinom. A tu ima od mrtvih ćelija kože pa do ko zna čega sve...
Није толика разлика, код тебе је предност јер ти је машина на тераси па се природно хлади, да стоји у некој просторији, купатилу или перионици такав рад би само прегрејао целу просторију. И са настављањем сушења би само било још горе и мање ефикасно.
U kupatilu bi već za posla sata napravila saunu.
 
pa leti je 40-50 stepeni a zimi oko nule na terasi tesko da joj to pomaze, cak sta vise ne primecujem da ima bilo kakve razlike za nju.

A stajala je ona i u hodniku i u spavacoj sobi i u kupatilu....

Za moje potrebe klasicna masina je superiorna i neuporediva u odnosu na one sa TP
Ovo mi je zapravo prva masina sa grejacem.

par puta sam vec pomenuo da ja masine za ves i susare koristim komercijalno, promenio sam ih dosta, i mnogo mi znaci kada je nesto brzo efikasno i jeftino.
 
Ми тренутно имамо Хускварна (АЕГ) из више класе која је боља од претходне Самсунг, која је опет била боља од претходне класичне Вирпул.
 
Nazad
Vrh Dno