Šta je novo?

Mašine za sušenje veša

Moj ti je savet ako imaš prostor i pare da si kupiš odvojene mašine, Sušilica sa TP ako se detaljno čisti nakon svakog sušenja mislim da će trajati dosta dugo, a možda se nikada i ne začepi. E sad koja je prednost odvojenih uredjaja u odnosu na kombinovanu mogu ti napisati korisnici koji su imali te varijante. Po meni prednost odvojenih uredjaja je njihovo održavanje i čistoća samih uredjaja, kombinovane mašine kod nas u prodaji su sa grejačem, ne verujem da ih još ima sa TP.
 
Program sa sušenje od 2h10 se završi za ~pola sata.

Radi se o bukvalno novoj Beko kombinovanoj mašini za pranje i sušenje. Timer krene od 2:10 i slučajno primetih posle pola sata piše ostalo još 10min do kraja. Primetio sam poslednjih par dana bude vlažan veš, sada mi je jasno zašto.

Još kada isteknu tih 10 minuta, mašina nastavi da radi na 00:00 timer-u (ne znam tačno koliko) ali duva hladan vazduh (vidim po uređaju koji meri potrošnju struje da vuče bukvalno 50W)

Mašina je stara skoro mesec dana.

Jel ima neko ideju u čemu je problem?

Hvala
 
Poslednja izmena:
Možda je senzor vlage, vidi gde je pa ga obriši.
 
Slično mi se ranije dešavalo na staroj gorenje sušilici. Jednostavno završi brzo i veš ostane vlažan. Na kraju se ispostavilo da je u pitanju nekakv sigurnosni prekidač koji isključuje grijače ako se donji filter previše zaprlja. Prekidač je bio na zadnjoj strani iza poklopca, mali taster prekidač. Serviser očistio donji filter skinuo zadnji poklopac i uključio prekidač. Poslije kad bi se isto desilo, sam bih odradio to!
 
Masina je prala i susila mozda 5x, tesko da se nesto zaprljalo, ali svakako pozvacu zvanicni servis prvi put, jer na masini nema nigde nista da mogu sam da otvorim i cistim. :(

Hvala.
 
Moj ti je savet ako imaš prostor i pare da si kupiš odvojene mašine, Sušilica sa TP ako se detaljno čisti nakon svakog sušenja mislim da će trajati dosta dugo, a možda se nikada i ne začepi. E sad koja je prednost odvojenih uredjaja u odnosu na kombinovanu mogu ti napisati korisnici koji su imali te varijante. Po meni prednost odvojenih uredjaja je njihovo održavanje i čistoća samih uredjaja, kombinovane mašine kod nas u prodaji su sa grejačem, ne verujem da ih još ima sa TP.
Vidim da si pisao slično na moju objavu na temi o veš mašinama. Ne znam šta da kažem, odgovor je delom ohrabrujuć, delom opet nedovoljno siguran. Moram da se upravljam racionalnom ekonomijom, što u mom slučaju znači da ne bi bilo pametno da izdvojim oko 70-80k za sušilicu (pripadam centralnoj srednjoj klasi, da tako to označim) LG a da mi nakon toga ona rikne u roku od 5 godina. Znam da su ljudi ovde pisali kako može da prođe i više dok izmenjivač ne otkaže, uključujući i tebe, ali ko će sad da me uveri da mogu da se oslonim na LG 🤔 po tako skupom pitanju. Stvar bi naravno bila dosta lakša kad bih uzimao jeftin uređaj ali me jeftini proizvođači stvarno ne zanimaju.
Da, jasna mi je stvar u pogledu (ne) dostupnosti kombinovanih sa TP. E sad, pitanja koja su mi na horizontu glase: da li kupiti kombinovanu i držati je u kupatilu pa onda računati na intervenciju sa ciljem čišćenja po isteku garancije koja bi koštala 50-100€ ili pak kupiti sušilicu koja bi stajala u dnevnom boravku, blizu peći (je l ovo uopšte pametno?) a čije bi čišćenje po isteku garancije koštalo još više?
Inače, primetih da su ljudi ovde ranije pisali kako bi koristili sušilicu samo zimi dok su ih drugi osporavali u toj zamisli ali u mom slučaju bi ona stvarno bila korišćena tokom jeseni i zime, kao i tokom suviše vlažnih dana tokom proleća i leta (mada i u tim slučajevima klasična žica sa sušenje u kući može da posluži).
Eh, da bar oće da se javi neko ko ima LG sušilicu 6 ili više godina...ovlašćeni servis ne bi verovatno vredelo zvati sa takvim pitanjem jer bih teško dobio iskren odgovor.
 
Ne znam za ostale ali ja mogu iznijeti svoje iskustvo sa novijim uređajima, uopšteno. Veš mašina LG (DD motor) kupljena sad već prije 5 godina, tada plaćena na akciji nešto ispod 400 evra, i nova Bosch sušilica sa toplotnom pumpom, kupljena prije godinu dana, plaćena nešto preko 500 evra. Veš mašina je zamjenila staru gorenje veš mašinu i ušteda je bila i u potrošnji el. energije ali žena kaže da troši i manje deterdženta i omekšivača. Tada sam procijenio odokativno da je ušteda oko 5 evra mjesečno. Znači za 5 godina koliko je prošlo trebalo bi da je uštedjela oko 300 evra što je već tri četvrtine njene cijene.
Slična situacija je i sa sušilicom, s tim da je njena ušteda u potrošnji el. energije u odnosu na staru gorenje možda i veća nego kod veš mašine. Prije par godina sam preselio u drugi stan i obnovio sve uređaje, pa mi je sad ova veš mašina najstarija. Gledao sam da uzimam što ekonomičnije uređaje ali naravno u mom finansijskom dosegu. Mjesečna potrošnja el. energije mi baš rijetko prelazi 400 Kw (samo januar kad žena pravi kolače za slavu :) ), uz barem 5 paljenja veš mašine sedmično i isto toliko sušilice. Naravno, i indukciona ploča za kuvanje, inverter LG klima (samo ljeti za hlađenje), led rasvjeta, je imalo uticaja i nemam računar koji je non stop uključen...
Znači, mislim da je opravdano dati koju kintu više za što ekonomičniji uređaj...
 
Hvala na odgovoru. Što se mene tiče, ne verujem puno u neke značajne uštede u potrošnji energije, naročito ne na kraće staze. Može se po brojnim postovima zaključiti da se neke drastične razlike na mesečnim računima svakako ne vide nakon kupovine novih uređaja (nezavisno od marke proizvođača). Nego...sad kad sam već čovek koji može da donosi odluke o uređenju doma i neko ko planira budžet za kupovinu, u cilju mi je da kupim nešto što ima jaku funkciju i estetiku. Radim u ovoj industriji i znam kakve muke muče klijente Candy-ja (sa Hooverom i Haierom). Haierovci prolaze nešto bolje ali nije baš da je tretman istih premium kao što reklama kaže.
Meni je u cilju da, kako sam navodiš, budem miran duži niz godina, bez ikakve potrebe za zvanjem servisa (bez obzira što sama garancija sa produženjem traje 5). Znam kroz kakve muke ljudi prolaze čekajući na servise, delove ili konačnu odluku o zameni uređaja/povratu gotovine.
Ako je suditi po većini utisaka na netu, sa LG-jem se u većini slučajeva može očekivati kvalitet koji opravdava cenu. Al ipak ispitujem tlo mesecima pre same kupovine, da se ne zajebem.
Nije mi niko još odgovorio da li će biti okej da sušilica sa TP stoji u blizini peći (kamina).
Da, što se mašine za pranje tiče, isto planiram da uzmem LG naredne godine.
 
Mislim da veš mašinama i mašinama za sušenje nije mesto u dnevnom boravku.
 
Haier je za 2 klase bolji od Candy Hoover-a.
Da je bolji jeste al da može da se meri sa LG-jem, Boschom ili Samsungom - ne može, daleko je od toga. O tome su ljudi pisali u temi o veš mašinama.
Mislim da veš mašinama i mašinama za sušenje nije mesto u dnevnom boravku.
Veš mašinama svakako ne ali kad je reč o sušilicama drže ih ljudi i u dnevnom, i u spavaćoj, kao i u kuhinji.
 
Pozdrav svima. Ja imam Whirpool FFWDB 964369 SV EE 9/6, kada ubacim oko 4 kg veša za pranje i sušenje poslednji minut sušenja zna da traje i 50min (jedan minut piše na displeju a ona greje i greje). Jednom sam prekinuo sušenje i odmah izmerio temp. veša. Termometar je pokazivao 80c
:facepalm1:
Da li neko zna koja je temp. veša prilikom sušenja?
 
Nije mi niko još odgovorio da li će biti okej da sušilica sa TP stoji u blizini peći (kamina).
Bolji učinak u kondezovanju vlage će sušilica imati ako je u hladnijoj prostoriji i sa pločicama na podu. Nemoraju baš biti pločice, to jeste idealno za sušilicu ali bitno je da nema tepiha ili neke prostirke.
Pozdrav svima. Ja imam Whirpool FFWDB 964369 SV EE 9/6, kada ubacim oko 4 kg veša za pranje i sušenje poslednji minut sušenja zna da traje i 50min (jedan minut piše na displeju a ona greje i greje). Jednom sam prekinuo sušenje i odmah izmerio temp. veša. Termometar je pokazivao 80c
:facepalm1:
Da li neko zna koja je temp. veša prilikom sušenja?
Koju sušilicu imaš, čim je tolika temperatura sigurno je sa grejačem. Probaj senzor vlage da nadješ i obrišeš. Ah da sad vidoh na guglu ti imaš kombinovanu, da ona ima grejač, kao što napisah možda je senzor prljav.
 
Jedan servis mi je rekao da je to normalna temperatura, ali ja i dalje mislim da nije. Takođe mi je rekao da moja mašina nema senzore već sonde a njima ne mogu prići da ih obrišem... BTW Imam je mesec dana. Novu sam kupio.
 
S obzirom da sam imao susenje vesa obicnim grejacem, pa sada tp.
Tu razliku u ceni ce otplatiti neupropascen ves.
Koliko toga se skupilo od susenja ranije.
Sad lepo stavim nature dry i cao.
Eto, tu racunicu ovde bakara nije uzeo u obzir.
 
Poz, da li bi preporučili neku od sledećih sušilica bosch wth8300by, gorenje dne72gn i beko b3t68230 ili neke druge modele koji su ti cjenovno do 650eura
 
Jedan servis mi je rekao da je to normalna temperatura, ali ja i dalje mislim da nije. Takođe mi je rekao da moja mašina nema senzore već sonde a njima ne mogu prići da ih obrišem... BTW Imam je mesec dana. Novu sam kupio.
Normalna je temperatura. Neke suše i na većim temp.
Poz, da li bi preporučili neku od sledećih sušilica bosch wth8300by, gorenje dne72gn i beko b3t68230 ili neke druge modele koji su ti cjenovno do 650eura
Od tih beko je najbolja, pa gorenje. Bosch izbegavaj, ne okrece u dva smera i przi ves.
 
Gorenje i Beko su jako slicne po kvalitetu.Pa koju nadjes uzmi.Electrolux/Aeg su se takodje dobro pokazale.
 
Poz, da li bi preporučili neku od sledećih sušilica bosch wth8300by, gorenje dne72gn i beko b3t68230 ili neke druge modele koji su ti cjenovno do 650eura
Neke beko sušilice nemaju donji filter i ako se odlučiš za nju to obaveezno proveri da li ima.
Ja imam sličnu gorenje sušilicu i odlično radi.
 
Neke beko sušilice nemaju donji filter i ako se odlučiš za nju to obaveezno proveri da li ima.
Ja imam sličnu gorenje sušilicu i odlično radi.
Dobar deo bekovih nemaju dole filter kod isparivača, ali zato imaju dupli filter gore tj filter u filteru. Mada svakako je bolje kada dole ima filter.
Hvala na informacijama da li možda preporučili neku drugu marku i model u tom cjenovnom rangu
Ta beko i gorenje su sasvim dobre. Mislim da nema potrebe dalje gledati, eventualno neke Aeg/Electrolux kao što je aleksa.ue predložio.
Izdvojio bih kod beko što ima svetlo u bubnju za razliku od gorenja, i možda malo bolji izbor programa. Ali u suštini nećeš pogrešiti koju god da uzmeš.
 
Bolji učinak u kondezovanju vlage će sušilica imati ako je u hladnijoj prostoriji i sa pločicama na podu. Nemoraju baš biti pločice, to jeste idealno za sušilicu ali bitno je da nema tepiha ili neke prostirke.
Neće biti tepiha i sličnih obloga ali hoće laminat, je l to okej?
 
Nazad
Vrh Dno