Šta je novo?

Mašine za sušenje veša - sušare, sušilice - sa toplotnom pumpom

Naišao sam na KP na godinu dana staru Bosch serije 8 model WTX87M4003 pa razmisljam da je kupim. Deluje kao dobra kupovina za 500 evra ako se uporedi sa cenom nove. Do sada nisam imao nikakve mašine za sušenje veša, tako da sam pri izboru primenio filozofiju "ako ne znaš šta je dobro, gledaj šta je skupo".
 
Зар је проблем проверити на Гуглу шта значе програми. Први програм је за екстра сув памук - постељина, пешкири, крпе и сл. Остало треба бирати по потреби зависно од типа веша.
Pogledajte prilog 363528
guglao sam i kontaktirao sestru kja zivi u Nemackoj da mi prevede tj. potvrdi ono sto google kaze al sta mi znaci prevod ako ne znam u praksi sta to znaci. Sta znaci kad je ves spreman za regal, sta znaci za peglanje itd? Normalno uvek mogu da isprobam ali i mogucnost da upropastim ves.
Sta znaci ekstra suv?
 
Програм који највише хаба веш је тај који си одабрао. За орман је нешто влажнији, али неће му бити ништа кад се спакује, и уз то буде мање изгужван. За пеглање још влажнији. Најбоље је пробати шта ти одговара за који веш. Нове машине 'форсирају' еко програме где је варијанта 'за орман' или сл. стандард.
 
Naišao sam na KP na godinu dana staru Bosch serije 8
Ako ima zvaničnu domaću garanciju (i račun) onda OK ako radi sve kako treba. Ako nema, odnosno ako je iz uvoza, pogledaj dobro o čemu se radi. Za taj novac može nova mašina da se kupi.
Ne znam što bi neko prodavao godinu dana staru mašinu za pola ili za trećinu cene.
 
Probali sada za peglanje , peskire i vlazni su pa sam ih vratio na dodatnih 60 min susenja. Ovaj sto sam probao prvi ekstra suv, lepo je osusen nije izguzvan.
Ves mi iz masine posle pranja izadje bez obzira koliko omeksivaca stavio, stavio da ves odstoji i pola sata sa omeksivacem izadje ne tako mirisljav. Iz stare Beko je ves izlazio mnogo mirisniji, skoro sam izvadio neke dukserice prane 2020. neke u toj Beko a neke u Gorenje i mirisu na omeksivace.
Sada trenutno koristimo beli Silan zbog malecke, on sam po sebi ne mirise nesto prejako, a probali smo skoro sve Lenore i Duele, Bohore, Silane i kao da ne stavimo omeksivac. To ukljucim nakon sto zavrsi da primi omeksivac.
Drugarica mi kaze ona ima neku Beko susaru koristi malo omeksivaca zbog dece po pola cepa nekad i ceo cep i kaze da stvari mirisu zbog susilice. Secam se njen muz mi jednom pozajmio majcu ona mirise na Bohor plavi, ja kupim bohor, natrpam 3 cepa, osusim ves napolju, nije bio presusen ma kakvi ni da pridje onom mirisu koji se osecao na majci.
 
Napolju em vazduh smrdi od zagadjenja u ovom periodu, em se stvari izvetre pa izgube miris. Iz susilice sta izadje mirise dosta dugo.
 
Ja negde pročitah davno da se ne koristi omekšivač pri pranju ako se suši u mašini, ne znam da li je tačno.
 
Ja negde pročitah davno da se ne koristi omekšivač pri pranju ako se suši u mašini, ne znam da li je tačno.
Pre ne mora nego što ne treba. Mnogo je manja razlika sa i bez kada se suši u mašini nego klasično.
A kolika je razlika i da li ti znači najbolje probaj sam, omekšivač svakako neće smetati mašini za sušenje.
 
Može da se koristi ali slaba mu je vajda. Maramice su glupost.
 
Ako ima zvaničnu domaću garanciju (i račun) onda OK ako radi sve kako treba. Ako nema, odnosno ako je iz uvoza, pogledaj dobro o čemu se radi. Za taj novac može nova mašina da se kupi.
Ne znam što bi neko prodavao godinu dana staru mašinu za pola ili za trećinu cene.
Garancija je još šest meseci, uzeo sam pa ću videti kako se ponaša. Pogledao sam izmenjivač, sve deluje čisto kao da je novo, kao i sama mašina.
 
baciće pare. ja sam počeo da stavljam običan omekšivač, lenor ili coccolino, pa se oseti u tragovima posle sušenja. realno može i bez toga.
 
Pa i treba samo u tragovima da se oseća, da svojim mirisom ne ubije neki parfem i sl. ko stavlja :)
Mi sipamo polovinu od preporučene doze (možda oko 1/3 ili 1/4 čepa), a ponekad i uopste ne.
Na mašini za sušenje ima neka bočica sa mirisom i može da se donekle podešava intenzitet. To podesimo na 3/4 za peškire i poseteljinu, a za garderobu na oko 1/3. Vrlo diskretno se onda oseti.
 
Lenor kad stavim ceo cep u pranje, ne da se oseca nakon pranja i susenja, nego umirise celu kucu :D
 
@jaksa Jel moze pomoć? Nije mi jasna funkcija odloženog sušenja. Kada izaberem program i stavim tamo 8h recimo, da li ona počinje za 8h da radi, ili će da završi do isteka tih 8h?
 
Za 8h pocinje.
 
To zavisi od masine do masine.
neka ce da zavrsi za 8 sati a neka ce da pocne za 8 sati.
 
Isto kao lidl pekara za hleb - bosch sušara: 8h od momenta programiranja biće završeno. Ako program sušenja traje 2h počeće da suši za 6h.
A na primer, bosch sudomašina: odlaže se kada će da počne.
 
Poslednja izmena:
Nije ista logika kod svake.
Licno mislim da je bolje kod masine za susenje kada se programira kada treba da bude gotovo a ne kada da pocne.
 
Isto kao lidl pekara za hleb - bosch sušara: 8h od momenta programiranja biće završeno. Ako program sušenja traje 2h počeće da suši za 6h.
Ok hvala na razjasnjavanju misterije. Inace bas lepo radi masina, prijatno sam iznenadjen. Puna masina, program cotton, closet dry, za 3 sata rada potrošila je 1.5kwh struje. Nisam verovao koliko vode se nakupi u onu gore posudu nakon sušenja.
 
Isto kao lidl pekara za hleb - bosch sušara: 8h od momenta programiranja biće završeno. Ako program sušenja traje 2h počeće da suši za 6h.
A na primer, bosch sudomašina: odlaže se kada će da počne.
Jel si siguran, mi imamo istu masinu? Moze se odloziti i za pola sata, da li to znaci onda da ce poceti odmah i biti gotovo za pola sata, ili ce poceti odmah i raditi normalno?
 
Onda sam pomesao sa ves masinom, moja greska. Kad razmislim, nikad nisam odlozio susenje, samo pranje da ne bi stajao mokar ves.
 
Omekšivači stop. Šta će vam to na koži.
 
Supruga videla ovu masinu
i sad mi se penje na glavu da smo ze zeznuli sto smo uzeli polovnu jer nista nismo ustedeli.
Ja koliko vidim ovo je sa grejacima masina nije sa toplotnom posto se ne pojavljuje u pretrazi
 
To je masina se grejacem.
Polovne sa toplotnom pumpom od preko bolje da ne znas posto se placaju.
 
Pa ako meni on prodao po 200, cenim da je ispod 100e po komadu.
Neka radi bar 2 godine ja zadovoljan. Trenutno nisam u fin mogucnosti da izdvojim preko 50k za iole kasvetnu
 
Nazad
Vrh Dno