Šta je novo?

Mašine za pranje sudova - sudomašine

Pojedini modeli imaju to preciznije; podešavanje prema stvarnoj tvrdoći za svaki stepen (dH). Recimo, ako je tvrdoća 14, tako se tačno i podesi.
Samo je malo teže saznati baš tačan podatak.

Mislim da to nije nikakva novotarija jer je i moja stara mašina iz 2009. imala u uputstvu tabelu na koliko podesiti so u odnosu na tvrdoću vode. Jedina je dilema kako to izmeriti...
 
Nisam mislio na tabelu, već na tačnu cifru. Npr. ako je tvrdoća vode 12 postavi se na 12, ako je tvrdoća 17 postavi se na 17, itd... tako u rasponu 1 - 40. Za tvrdoću preko 40 ide tabelarno tipa "od-do". Slažem se, nije uopšte novotarija, imaju to i stariji modeli.
Ne znam kako izmeriti, a neke orijentacione vrednosti se mogu pogledati na sajtu vodovoda.
 
Ima da se kupe trakice za merenje tvrdoce vode.
uz beko masine dobijes uz masinu da izmeris tvrdocu.
 
To je vrlo ugrubo.
Preciznije je na sajtu vodovoda (bar na sajtu Beogradskog vodovoda toga ima).
 
Na sajtu NS vodovda piše da je voda oko 15dH.
Poznanstvo na PMF-u u NS mi reče da je to to.
 
Super, verovatno su onda tačne vrednosti i za BG. Piše 13-15 za stari deo grada, odnosno 16-18 za Novi Beograd i Zemun.
 
Gledao sam ovaj model sa inverter motorom
Dvoumim se izmedju njega i Miele koji ima obican motor

Jel ima neko iskustva sa Smeg masinama?
 
Smeg uređaji se kupuju uglavnom zbog dizajna, ne kvaliteta i trajnosti.
Miele ni ne navodi tip motora jer im to nije prodajni adut niti nešto što je bitno u njihovom slučaju.
Po meni, alternativa za Miele može da bude neki kvalitetniji model Bosch mašina (npr. iz serije 8). Smeg ipak ne.
 
Poslednja izmena:
Baš sam juče bio u stanu kod prijatelja, prvi put od kad su se uselili, neka skupa novogradnja, lom para ulupali u stan. Bela tehnika kompletna Smeg, i izgleda oooozbiljno dobro (i skupo). I još ja pričam kako je vrh, kako nisam čuo nikad za tu marku i da mora da je top, oni krenuše da pljuju, kako nisu zadovoljni, u kući imaju Miele i 100x je bolji. Tako da, eto posredno, mogu da potvrdim da je Smeg ispod Miele.
 
Mi smo u kancelariji imali Smeg frižidere nisu se pokazali dobrim - na jednom već posle godinu dana nisu mogla da se zatvore vrata. Svi njihovi uređaji su lepi, ali glomazni - prošle nedelje nam je stigao aparat za kafu, toster, i kuvalo - sve tri smo vratili istog dana - aparat za kafu zauzima više mesta nego stoni mikser.
 
Ja imam preporuku da ako je ikako moguće uzmeš širu mašinu 60cm.
 
Juce mi zabagovala Beko sudomasina. Pustih je kao i inace na 65C, odoh na posao i stize mi video od supruge masina zabagovala, stalno izbacuje vodu kada je ukljucena samo treperi u gornjem desnom ugli linija, kada stavi programator na OFF isto izbacuje vodu. 7ako je radila kada smo je namestali i u zurbi kreteni nismo skinuli cep na odvodu u sifon pa nije vodu mogla da izbaci.
Dodjem kuci skinem odvodno crevo ukljucim na osigurac ona kao izbaci par kapi vode, drzim dugme za reset nista. uzmem izvucem iz kuhinjskog elementa ,upalim je ona izbaci to malo vode sto imala i poce da radi normalno. E sada nasao sam mali delic kostii od rebra proslo kroz filter dole na dnu masine, u posudi u kojoj je isteklo to malo vode nsiam nsita nasao samo vodu.
Zasto i kako je pocela da radi kada sam je izvukao ispod elementa nije mi jasno, crevo odvodno nije bilo ustipano.
 
Doslo vreme za obnavljanje kucne tehnike, pored ves masine ttebala bi mi i jedna masina za sudove, sta moze da se kupi za nekih 60 000 okvirno?
 
Ako ima neko da pomogne oko glavnog prekidaca za sudomasinu Venus, na njemu je oznaka KDX-A01 i ima 4 kontakta. Pokusao sam da pronadjem ali bez uspeha. Mozda bi mogao neki drugi ali ako neko zna koji bicu veoma zahvalan.
 

Prilozi

  • 20191203_192830.jpg
    20191203_192830.jpg
    112.5 KB · Pregleda: 36
  • 20191203_193006.jpg
    20191203_193006.jpg
    128 KB · Pregleda: 10
  • 20191203_192404.jpg
    20191203_192404.jpg
    107.2 KB · Pregleda: 10
  • 20190102_153004.jpg
    20190102_153004.jpg
    311.8 KB · Pregleda: 37
Samo je malo teže saznati baš tačan podatak.
Nije uopšte teško saznati tvrdoću vode na bilo kojoj lokaciji, samo se treba obratiti BVK za Beograd:
Ja sam preko sajta kontaktirao BVK i dobio informaciju, naveo sam tačnu adresu za koju pitam.
Поштовани,

Тврдоћа воде на траженој локацији је 12.5 °dH.

Срдачан поздрав,
ЈКП Београдски водовод и канализација
________________________________________
Od: JKP BVK [[email protected]]
Poslato: 3. jul 2021. 10:14
Za: info
Tema: Порука са сајта

Ваше име: XXX
Ваша е-пошта: xxx
Тема поруке: Tvrdroća vode

Текст поруке: Poštovani,
Za pravilno podešavanje za rad mašine za pranje suđa, potrebna mi je informacija o tvrdoći vode. Lokacija je opština Palilula - XXX, ulica XXX.
Hvala na informacijama.
Srdačan pozdrav.
XXX
 
Ne mogu da provalim da li su samostojece masine skuplje od ugradnih masina sa istim karakteristikama?
 
Koja je razlika unutar jedne serije Bosch-a? Recimo na sajtu bosch home SMS4HVI33E i SMS4HKI02E imaju identicne specifikacije osim sto ova skuplja je tisa za 2 decibela i to je to. A razlika u ceni je 200e
 
Bosch mašina za pranje posuđa modeli SMS4HVI33E i SMS4HKI02E pripadaju istoj seriji mašina za pranje posuđa, ali imaju neke razlike u funkcijama i karakteristikama.

SMS4HVI33E i SMS4HKI02E imaju različite boje i dizajn, s tim da je model SMS4HVI33E u srebrnoj boji, dok je model SMS4HKI02E u crnoj boji.

Osim toga, SMS4HVI33E ima nešto bolje performanse od SMS4HKI02E. SMS4HVI33E ima A+++ energetski razred, dok SMS4HKI02E ima A++ energetski razred. Takođe, SMS4HVI33E ima veći kapacitet pranja od SMS4HKI02E, sa mogućnošću pranja do 14 kompleta posuđa, dok SMS4HKI02E može da opere do 13 kompleta posuđa.

SMS4HVI33E takođe ima više funkcija i programa pranja od SMS4HKI02E, uključujući "EcoSilence Drive" motor, "Extra Dry" funkciju za bolje sušenje posuđa, "Auto" program koji automatski podešava temperaturu i vreme pranja u skladu sa zaprljanošću posuđa, kao i "Glass 40°C" program za sigurno pranje osetljivih staklenih čaša.

Ukratko, glavne razlike između Bosch modela za pranje posuđa SMS4HVI33E i SMS4HKI02E su u energetskoj efikasnosti, kapacitetu pranja, broju funkcija i programima pranja, kao i u boji i dizajnu.
 
Znam da si koristio GPT, jer sam i ja to isto uradio. Ali nista od toga nije tacno :)
ps. ne postoji ta vrsta inteligencije koja moze da skapira razliku izmedju modela i oznaka proizvodjaca tehnike
 
Poslednja izmena:
Moj predlog je da kupiš ovu jeftiniju, ženi kažeš da si kupio skuplju, a 200€ zadržiš za sebe :ROFLMAO:
 
Mnogo nam je mala kuhinja i mora 45 :/ a onda sam shvatio da je ponuda za uzak model mnogo mala pa reko mozda je neko imao slicnih problema pa moze nesto da preporuci
Takodje i ja imam isti problem
 
Mišljenje za sledeće mašine:
  • BEKO BDFS 26020
  • BOSCH SPS2IKW04E
?

Razmišljam da ipak uzmem Beko jer ima produženu garanciju 5 god, dok Bosch ima samo 2..
 

Prilozi

  • 7937C088-E7C5-46B1-91D9-0FD14C1632FB.jpeg
    7937C088-E7C5-46B1-91D9-0FD14C1632FB.jpeg
    117.7 KB · Pregleda: 32
  • E6A6C8E2-C98F-4221-9713-0C15D941F34C.jpeg
    E6A6C8E2-C98F-4221-9713-0C15D941F34C.jpeg
    165.8 KB · Pregleda: 30
Nazad
Vrh Dno