Šta je novo?

Mašina za sušenje - problem

mitar1982

Znamenit
Učlanjen(a)
29.03.2004
Poruke
7,333
Poena
1,315
Mašina za sušenje je počela da pravi čudan zvuk lupanja dok radi, dok je hladna ovo se ne čuje, kad je zagrejana počne ovako da lupa. Suši bez problema. U pitanju je Samsung sušilica sa toplotnom pumpom. Nemam ideju šta bi mogao biti problem, pa ako je neko imao sličan slučaj...
Pogledajte prilog VID_20210614_125954_01.mp4
 
Poslednja izmena:
Evidentno se nesto sjebalo unutra i kada temperatura poraste usled sirenja pocne negde nesto da dodiruje
 
Isćaskao sam se sa Samsung chat-botom, pa čekam da me pozove neko iz servisa. Još je u garanciji, pa ne bih da otvaram i čeprkam sam.
 
Ma kakvi to
Posle bi bilo sto si cackao nema garancije :)
 
Red je da napišem koju o 'avanturi' sa Samsungom. Sva dešavanja su u uređenoj Norveškoj.
Prijavio reklamaciju (prvi put) 14.6. Posle par dana došao serviser, poneo neke standardne delove, pristojan i ljubazan, ali nije uspeo da reši problem. Pošto nije uspeo da popravi mašinu odneo je sa sobom u servis. U međuvremenu stigli godišnji odmori, mi otputovali itd. Ostala kod njih skoro 2 meseca.
Kad smo se vratili sa odmora sredinom avgusta vratili su mašinu posle par dana i razmene mailova gde maltene nisu znali ni gde je mašina. U transportu su uspeli da izlome navoje za nogice (sa unutrašnje strane), ali sam podmetnuo nešto pa sam je nekako podesio... Već pri prvom sušenju opet počela da tandrče.

Drugu reklamaciju podneli 31.8, tražili zamenu ili pare nazad, ali iz Samsunga opet poslali majstora, imaju pravo (ili obavezu) 2 puta da popravljaju. Nisam bio tu, navodno nešto menjao čačkao oko elektronike i sl. Nije pomoglo, naravno, ovo izgleda kao da je bubanj otišao. Najcrnje od svega je što nemaju servis u blizini, majstor mora da putuje 2 sata, skuplji je jedan njegov dolazak nego ova kanta za sušenje. Ali idemo dalje

6.10 prijavili reklamaciju treći put, tražili zamenu, ili pare nazad, negde oko 20-og su konačno u servisu "presudili" da nema ništa od popravke i poslali prodavcu dokumentaciju za dalje rešavanje.
Pošto su poslali u lokalnu radnju, ja čekao 7 dana, vidim ne javljaju se, posle zvao objasnio o čemu se radi, i dogovorili kod njih da odradimo zamenu uz doplatu za Husqvarna koji su nam nahvalili, a svideo se i meni, a pre svega ženi.

I tako, stigla konačno Husqvarna pre neki dan, pa se iskreno nadam da će biti bolja od Samsunga...
 
Drago mi je da je reseno.
Ali je malo ironicno da si me isprozivao u jednoj temi za beko (koji radi full) a i servis kada sam imao problem mi je odmah zamenio bez zatezanja :)
Tako da ovo je zlatan primer da skuplje ne znaci i bolje u globalu, sve je do primerka i puno drugih faktora ...
A sto se tice Husqvarna susilice, bacih pogled to je Elektrolux ...
 
Daleko je Samsung od nekog kvaliteta, nego žena imala u Bg Samsung veš mašinu, bila oduševljena, i kad smo kupovali te mašine bila je baš za Samsung. Stvarno lepo izgleda, ima sve programe, peva kad završi što je njoj bitno. :) Ali eto posle ovoga nije više 'omiljeni'.
Ovako očajnu podršku stvarno nisam očekivao.
Ja i dalje često gledam da platim nešto više za modele više klase, ali realno veliki deo je samo šminka, spolja gladac, a unutra...
Videćemo kako ćemo proći sa lokalnim skandinavcima...
 
AEG-Electrolux-Husqvarna. Modeli su preslikani AEG, Electrolux ima nešto drugačiji dizajn.

20211109_162648.jpg
 
Isti AEG. Ako je i unutra sve kao AEG, to je vrh onda.
 
Dobro smišljen marketing pre svega, da se od ljubitelja motornih testera, kosilica, i na osnovu stare tradicije i sl. izvuče i koja kruna i za belu tehniku. E sad, ja se nadam da uzimajući u obzir da je Husqvarna ozbiljan brend sa viševekovnom tradicijom neće prodavati nešto što je loše, i kvariti dugo sticanu slavu. Bilo bi smešno da zbog loših veš mašina neko izbegava ozbiljnu tehniku kojima se oni u principu bave.

Isto važi i za AEG, AEG važi za ozbiljan brend, i deluje mi da je AEG tehnika pozicionirana u višu klasu, pre svega cenom, a nadam se i kvalitetom. :)
 
Nema kvaliteta vise, obaranjem cena pada i kvalitet. Ja gledam da uzmem neku sa toplotnom pumpom jer klasicna bas jede struju. Imam neku Gorenje 6KG ventilacionu i radi evo 10 godina kao prvog dana, stvarno je kvalitetna samo potrosnja je velika.
 
Pa ne isplati se samo zbog toga davati 500+eur za novu mašinu.
 
Nazad
Vrh Dno