Šta je novo?

M5A97 pro

zdenko

Slavan
Učlanjen(a)
01.08.2005
Poruke
225
Poena
319
Imam ploču Asus M5A97 pro ali neznam gde da priključim zvuk sa TV kartice, na prethodnoj ploči sam imao pinove CD in i tamo je bio priključen zvuk a na ovoj to nema. Ima samo pinove za front panel i pinove za S/PDIF.
 
pre par dana sam ja postavio isto pitanje jer sam nedavno istu tu plocu uzeo i imao isti problem (plus problem sa Samsung Spinpoint F3 hdd-om)

http://forum.benchmark.rs/showthrea...ert-bez-CD-IN-na-ploc...-potreban-kabel-savet...!

sve to mozes videti ovde...

Uglavnom, uzmes redovan audio kablic koji si koristio i ranije, odseces onak kraj, imas tri zice ...kupis stereo 3,5mm jack
povezes po semi koju cu odmah da ti nakacim. Potom ubodes nazad u zvucnu karticu i podesis je kao audio IN...radi ko zmaj :)
(samo mi iz nekog razloga slika kasni za tonom nesto malo!?)
 
aud_internal.gif


1 i 4 su ti levi/desni signal
2 i 3 su masa.

audiocable.jpg


segawire.gif


"outer" je masa
"centre"/"middle" su ti levi/desni signal, to ti je svejedno i ako povezes obrnuto.
bitno je samo da masa ide na masu

Evo iskopirao sam poruku koju sam dobio od korisnika Ben Dover, kojem se jos jednom zahvaljujem :)
 
A baš sam pretraživao i po netu i po forumu ali nisam naleteo na odgovor ( kad sam tražio kod matičnih ploča). Svejedno na koji konektor nazad na zvučnoj da ubodem? A na S/PDIF nemože da se poveže? Nisam gledao da li u BIOSu ima mogućnost da mu se promeni funkcija kao za front panel da li će biti HD audio ili AC97. Ispada da su starije ploče bile bolje sa više mogućnosti.
 
Nazad
Vrh Dno