Šta je novo?

Apple M1/M2/M3 - MacBook Air i Pro

Znači, ako sam dobro ukapirao Pro nema, a Air ima funkcijske tastere?
na prou se to zove touchbar, a na air funkcijski tasteri... , inace isto ti treba da pritisnes fn + key na oba modela da dobijes f-ju f-jskih tastera...
jer to su u stavi multimedia keys, da podesavas zvuk osevtljenje i jos po nesto...
 
na prou se to zove touchbar, a na air funkcijski tasteri... , inace isto ti treba da pritisnes fn + key na oba modela da dobijes f-ju f-jskih tastera...
jer to su u stavi multimedia keys, da podesavas zvuk osevtljenje i jos po nesto...
Ne moraš nužno, postoji opcija koju možeš da aktiviraš ako želiš da koristiš funkcijske tastere kao standardne F1, F2, F2 keys bez pritiskanja fn.
 
Da li iko zna kako da se ulogujem u imessage na meku. Unesem mejl i lozinku i samo vrti u beskraj
 
Drugari, jel moze preporuka za neki monitor od 27'? Stvarno je neralno koliko polemike ima oko toga koji monitor/rezolucija/dpi/skaliranje...
Jel okej 27' 4K sto se tice jasnoce slike? Treba mi za development, nista igranje.

Hvala
 
Po meni jeste, ja imam neki Dell 27" 4k, meni je super.
 
Vidim da ima modela sa type-c gde moze istovremeno da se puni i prenosi sliku. Jel ne obara Mac nesto osvezenje ili rezoluciju ako se tako koristi? To bi mi bilo vrlo zgodno. Tipa, da li ostane 4K@60 ako se koristi Type-C - Type-C veza za sliku i punjenje istovremeno.
 
E ovaj moj model nema type c, pa ti ne mogu reci. Ali recimo imam jedan drugi na poslu isto dell, 24" i ima type c. I jako je zgodno, dodjem na posao ukacim jedan kabel u mac i to je to.
 
Da potvrdim, kada ga povezem sa type-c na type-c, ide slika 4K@60, power da ga puni i radi, i usb veza, tipa za usb dongle za misa?
 
Recimo, ja sa macbook pro imam 4k@60 na usb-c i punjenje od 60w na P3421W.

Pored toga, imam i usb-c dock koji koristim samo za ethernet (kad mi treba). Miš i tastatura su direktno na bluetooth, rade bez ikakvog problema.
 
U stvari je dosta komplikovano, ja sam hteo neki 2k da moze i za povremeni gejming.
Sto sam vise istrazivao sve manji izbor je bio 😂.

 
Toga sam se plasio. Gledao sam taj klip. Primoran sam da korsitim Mac na poslu i sad kad je doslo do monitora nisam mogao da verujem kakva je to nauka. Na Win samo ubotes i teras ovde racunas umnoske od 110 PPI, majko mila....
 
+1
Lenovo 4K 32" USB-C. Teram vec mesecima.
 
Koji tool predlazete za prikaz fps-a na M1? Treba mi za FPV simulator koji nije na Steam-u.
 
Ove nedelje nesto izlazi bez event-a, moguce macbook pro M2.
 
Navodno Pro 14' i 16' koji su sa M2 Pro i M2 Max čipovima i podrškom za WiFi 6E standardom.

Pojavila se i jedna slika u skladu sa najavom za novitete, iako je mozda prikladnija za drugu temu 😁


qvPTktx.png
 
Izašli novi macbook 14 i 16 incni i mac mini sa M2.

Watch the announcement

Wifi 6E, sat vremena duze trajanje baterije, Bluetooth 5.3, isti form factor sa istim monitorom.
 
Poslednja izmena:
Hajde da napisem kako sam prosao sa eksternim monitorom: 27' 4K Dell P2723QE

Za moj posao(SW development) pricao oko rezolucija i PPIa definitivno prenaduvana. Koristim ga trenutno na 2560x1440 i skroz sam zadovoljan velicinom/ostrinom slike i dobijenim prostorom. Vece rezolucije daju vise prostora, slika je jednako ostra ali meni UI postaje previse sitan.

Monitor koristim prikljucen preko USB-C to USB-C cable(koji sam dobio uz monitor), Mac se puni preko monitora koji ima 90w USB-C PD, i na samom monitoru su mi prikaceni mis i tastatura, odnosno vozim ga kao hub, sto mi omogucava smo jedan kabl do Maca. Medjutim, imam jedan veliki problem, ponekad, i to ne mogu da uhvati uzrok, slika na monitoru titra. To se najlakse primeti kada je pozadina sarena, ne previse tamna niti svetla, ali igra cela slika i onda prestane. Ponekad se to moze izazvati kada odem u conf room, prikacim stari monitor preko hdmi, pa se vratim za radni sto i prikacim se za moj monitor preko USB-C ali ne uvek. Menjao sam rezoluciju, NightShift, port na Mac-u, osvezavanje ali se i dalje javi ponekad i prilicno smeta i onda isto tako posle 10ak minuta nestane :(

Da li se desavalo jos nekom?
 
Nazad
Vrh Dno