Šta je novo?

Apple M1/M2/M3 - MacBook Air i Pro

Nemam ideju da li ima potrebe, ali hajde da ispostujem pravila avio-saobracaja, pa gasim.
 
Da li ima nekoga na forumu ko je After Effects heavy user a da koristi M1 Max ili Pro? Kako vam se ponaša aplikacija, da li krešuje itd? Pošto vidim po netu dosta nekih pomešanih mišljenja, tj niko se ne bavi realnim radom, već samo testiranjem performansi kroz PugetBench ili kroz rendering. Ko radi u afteru zna da se najmanje vremena provodi u renderovanju finalne sekvence, već da je rad i odziv samog programa mnogo bitniji. Na žalost, kao i za većinu stvari koja nije eksportovanje 8K videa ne može da se nađe ništa ozbiljnije od aplikacija...
 
Zdravo,
Prvi put kupujem MacBook(air m1).
Zanima me da li je sigurno kupovati preko KP oglasa, s obzirom da treba samo da se check-ira serial number pa mi deluje sigurno.
Da li i dalje vredi kupiti m1 model(osnovni 256/8gb) za studenta-word, excel, Netflix itd…
Unapred hvala
 
Otprilike znam sta cete reci ali ipak da pitam, Sta uzeti za obicnog korisnika Air ili Pro, razlika nije mala, nekih 350e, vredi li Pro toliko vise.
 
Air M1 - za "običnog" korisnika iskreno mislim da nema potrebe da se ide na bilo šta jače.

E sad, samo daj definiciju običnog korisnika :D
 
Cerkica mog druga, 12 godina, navalila da joj kupi, za sta njoj treba, to ni ona ne zna ali hoce da joj kupi.
 
Pa videla da njena omiljena influencerka / blogerka sa TikToka/YouTuba ima dok se snima, pa zeli i ona da ima isti takav. :D

M1 900e nema bolji komp. :D
 
Deca su osnovni zamajac ekonomije.
 
Najverovatnije ne, ako misliš na 14 i 16 inča. Verovatnije će biti predstavljeni na zasebnom, oktobarskom, eventu.
 
Šta koristite za prenošenje Macbook Air-a? Neka preporuka za torbu ili pak neki sleeve, poželjno da je dostupno kod nas za kupovinu i da nije preterano velika, jer bi primarno služila samo za laptop.
 
Ja sam sa ovim prezadovoljan. Velicine je kao sleeve, pruza odlicnu zastitu ali ima i 2 dzepa i rucku za nosenje u ruci.

 
Šta koristite za prenošenje Macbook Air-a? Neka preporuka za torbu ili pak neki sleeve, poželjno da je dostupno kod nas za kupovinu i da nije preterano velika, jer bi primarno služila samo za laptop.
Tigernu rancevi, jako kvalitetni i prostorni, a nisu uopste skupi.
 
Ljudovi, gledao sam neki externi monitor da uzmem i naletim na ovaj klip na youtube
I ubaci mi covek rovca u glavu, odem danas kod drugara koji ima 28" 4k monitor i zaista je covek bio upravu.
Ili da scale bude na Full HD ili 4K bilo koji drugaciji scale dovodi do usporenja i trosenja vise resursa. Na 4k deluje sve previse sitno i prakticno nije za realno koriscenje, bar na 28" dok na Full HD sve je krupno i radi sve ok( ali mislim da i ako je pokazuje full hd da je zapravo slika 4k ili se tripujem)
Ima li smisla ovo sto pricam ?
 
pa koji na kraju monitor uzeti?
Na mom Full Hd sve krzavo deluje
 
Koristim 34 ultrawide i nemam nikakve primedbe. Nema šanse da se vratim na manje sad.
 
Moraću da pogledam klip da vidim na šta se tačno misli, ali ja subjektivno nisam osetio nikakav pad performansi.
 
Nazad
Vrh Dno