Šta je novo?

Apple M1/M2/M3 - MacBook Air i Pro

Očigledno je do loše implementacije, ispeglaće to.
 
Iz edicije kvare se i Macovi... fascinatno je to koliko kad se pojavi neki kvar odmah se ode u diskusiju :)
 
Koji to M1 laptop ima touchbar? Ja ne znam za takav.

Što se tvog importa baze tiče, da li je server instaliran na hostu ili u okviru Dockera?

MacBook Pro M1 13" ima touchbar.
 
Ovaj gore primer sa "kokicama" (pokvaren ventilator) je najbolji primer zasto je M1 Air najbolja kupovina za vecinu korisnika. Sto manje pokretnih delova to bolje :D
 
Jel postoji neki način da se uzme Apple Care+, ona godišnja pretplata (70$ za Air), sa srpskom karticom, nalog na USA? Ili možda sa gift karticom za App Store?
 
A jel si pre toga već imao kripto koji si koristio ili si ga kupio pred pravljenje Moon kartice?
Pošto nemam kripto wallet.
 
Kakav je M1 14'' macbook pro u odnosu na M1 macmini 2020 ?
Trenutno radim na macmini-u, a firma nudi da ga zamenim za macbook ako zelim. U sustini mi laptop nije neophodan ali bi mogao da bude fin upgrade, jedino me plasi kakav je macbook sto se tice zagrevanja i zujanja, sobzirom da macmini se ponasa kao da nije tu :D
Web development je u pitanju, React aplikacija + po malo build java projekta i startovanje java projekta uporedo sa react-om
 
Da, dobijes odlican ekran, nekih 50% bolje performanse, baterija koja drzi dugo, itd... :)
 
E to hvala vam na savetu, to me je zanimalo iz prve ruke. Pojedine kolege imaju stare macbook-ove sa intel procesorima i znam da su bas imali problem sa pregrevanjima.
 
Intel grejalica i kuciste od nekoliko mm debljine ne biva :D
 
Da li je neko probao "VelociDrone FPV Racing Simulator" i "Liftoff: FPV Drone Racing" na M1?
 
Kakav je M1 14'' macbook pro u odnosu na M1 macmini 2020 ?
Trenutno radim na macmini-u, a firma nudi da ga zamenim za macbook ako zelim. U sustini mi laptop nije neophodan ali bi mogao da bude fin upgrade, jedino me plasi kakav je macbook sto se tice zagrevanja i zujanja, sobzirom da macmini se ponasa kao da nije tu :D
Web development je u pitanju, React aplikacija + po malo build java projekta i startovanje java projekta uporedo sa react-om
Za mesec dana, vent nisam cuo uopste, cak ni blago zagrevanje nisam osetio.
 
Naravno da se greje ako radis ista sto zahteva snagu procesora, moj 14 sa 10c se greje vise nego sto bih voleo, a ne hladi se dovoljno brzo po default podesavanjima ventilatora (jako kasno se ukljucuju i rade na niskom broju obrtaja) tako da rucno palim ventilatore i stavljam da se brze okrecu. Mislim da je previse optimizovan za tisinu na stetu toplote.

Jedina prednost je da se ventilatori uopste ne cuju do 2000 - 2500 rpm tako da ih komotno mozes imati ukljucene non stop. Bolje je za bateriju definitivno.


16 bi trebalo da ima bolje termalne performanse, koliko znam.
 
Samo ces imati malo brze habanje ventilatora tako, pa mozda vremenom postane bucniji.
 
Svaka masina mora malo da se greje, bitno da nije vreo na dodir i da ne zuji kao lud
 
A da li je bolje kad se radi nešto zahtevnije, na eksternom monitoru, i kada dolazi do zagrevanja, držati laptop otvoren (uz uključenu opciju da displej eksternog monitora bude primarni displej), ili zatvoren (clamshell mode)?
 
Samo ces imati malo brze habanje ventilatora tako, pa mozda vremenom postane bucniji.
Bolje ventilatore nego bateriju.

A da li je bolje kad se radi nešto zahtevnije, na eksternom monitoru, i kada dolazi do zagrevanja, držati laptop otvoren (uz uključenu opciju da displej eksternog monitora bude primarni displej), ili zatvoren (clamshell mode)?
Nema problema sa tim, ali dobro je ako imas neki stand za Macbook tako da mu donji deo bude otvoren, bolji je odmah protok hladnog vazduha.
 
Ima smisla, nisam gledao kako ide promena ventilatora, je l' problem.

Ja oduvek za rad u krilu koristim jastuk za avion (oblika U), najzgodniji je, i skroz je otvoreno dole. Ne greje ni mene ni laptop, udoban, lako namestim kako mi odgovara. Promao sam one razne cooler-e, neki su ok, ali su manje udobni, i cesto se i cuju, i moraju da se ukljuce na USB. Ovo je prakticnije mnogo.
 
Isto, nekad nakacim MX Master 3 na laptop i isti problem se javlja. Evo sad sam npr otvorio laptop, ukljuceni su mi Word, Skype, WhatsApp i to je to. I opet se javlja problem. Probacu update na 12.3.1 danas da uradim pa cu videti da li ce to resiti.
Imao sam identičan problem sa praktično istom konfiguracijom - Macbook Air 8/512 i MX Master 3. Mislim da je problem u mišu i njegovim driveri-ma koji nisu optimizovani za M1.
 
Ja koristim MX Master 2S već godinu i kusur dana, macmini M1, i nemam nikakvih problema.
 
Nazad
Vrh Dno