Šta je novo?

Apple M1/M2/M3 - MacBook Air i Pro

Realno i Air bi mi zavrsavao posao, ali par stotina eura bih dao vise i uzeo pro, nekako mi to pasivno hladjenje ne uliva poverenje a i touchbar mi se nekako bas bas dopao...

Slazem se sa tobom, najverovatnije cu uzeti MBP...
Ok, tebi je samo trebao neko ko će da potvrdi odluku koju si očigledno već doneo. 😉
Dobar je MBP M1, bićeš sigurno zadovoljan, ali ti predlažem da ne tražiš u macOS-u zamenu za Windows, jer je nećeš naći i na kraju ćeš odustati od Apple proizvoda. Imam takav primer u svojoj kući, supruga koja je iOS upoređivala sa Androidom i macOS sa Windows-om i u ovom prvom tražila deo ovog drugog. Na kraju se vratila na Android i Win.
 
Realno ne znam sta da kazem. Realno hocu da predjem sa win na macos, da li cu uspeti u tome ne znam... Ali probacu
 
Mislim da ljudi ne traže zamenu, već način rada koji njima najviše odgovara ;)
Slažem se, ali kad neko koristi jedan OS i neke stvari mu ne odgovaraju, pa pokuša sa drugim OS-om, bezveze je pokušavati u tom drugom OS-u nastaviti sa navikama iz prvog, jer to nikad neće uspeti.
 
Ovi novi modeli koji izlaze ce biti skuplji, tako da nisam siguran da li ima smisla cekati. Uvek ce izlaziti bolji i noviji modeli i moze beskonacno da se ceka, ali ovaj put ne izlazi proizvod iste kategorije, vec skuplje.
I ja sam se razmisljao da uzmem laptop sada ili da cekam na predstavljanje novih modela ... Za posao imam desktop, tako da sam odlucio da je za gledanje weba/multimedije i Air M1 overkill, ali sam zadovoljan kupovinom (dobio sam jos popust na apple care i na air pods, tako da me je izasao povoljno).
 
Realno i Air bi mi zavrsavao posao, ali par stotina eura bih dao vise i uzeo pro, nekako mi to pasivno hladjenje ne uliva poverenje a i touchbar mi se nekako bas bas dopao...

Slazem se sa tobom, najverovatnije cu uzeti MBP...
Cekati nove 14” i 16” modele ima smisla ako ti treba veci ekran na laptopu.

Brzi CPU ti nece nista znaciti za office i sl.

Cene nece pasti pojavom 14” i 16” MBP jer su oni u drugom cenovnom rangu.

Novi MacBook Air ce se pojaviti tek pocetkom 2022. i zbog njega ce pasti cene polovnih MBA M1 prve generacije.

TouchBar je potpuno beskoristan, cak mi i cesto smeta!

Pasivno hladjenje kod MBA neces ni primetiti osim ako CPU ne opteretis sa 100% na desetak minuta ali procesor svakako nece izgoreti ;)
 
I ja sam se razmisljao da uzmem laptop sada ili da cekam na predstavljanje novih modela ... Za posao imam desktop, tako da sam odlucio da je za gledanje weba/multimedije i Air M1 overkill, ali sam zadovoljan kupovinom (dobio sam jos popust na apple care i na air pods, tako da me je izasao povoljno).
Gde si kupio i gde si dobio popust xD?
Cekati nove 14” i 16” modele ima smisla ako ti treba veci ekran na laptopu.

Brzi CPU ti nece nista znaciti za office i sl.

Cene nece pasti pojavom 14” i 16” MBP jer su oni u drugom cenovnom rangu.

Novi MacBook Air ce se pojaviti tek pocetkom 2022. i zbog njega ce pasti cene polovnih MBA M1 prve generacije.

TouchBar je potpuno beskoristan, cak mi i cesto smeta!

Pasivno hladjenje kod MBA neces ni primetiti osim ako CPU ne opteretis sa 100% na desetak minuta ali procesor svakako nece izgoreti ;)
Hvala ali ipak sam resio da uzmem MBP i to cu uraditi najverovatnije u skorije vreme, da vidim samo gde je najbolje i najpovoljnije uzeti...
 
16/512 Air je daleko bolja kupovina od MBP, samo da i ja kažem, iako si se odlučio :)

I najslabiji mbp 14 ( ovaj koji će uskoro) će biti bolji od srednje konfiguracije sadašnjeg mbp, a cena će biti verovatno oko 200 e veća (legalne cene novog)

Hoću reći, po meni, ako nećeš čekati, air je jedina pametna kupovina.
 
Koristice i pri slucajnom dodirivanju coskova (back, siri i slicno) :). Bukvalno, brightness, volume i mute se samo koristi, touchbar je totalni gimmick, dobro su ukapirali, ali tek sada. Mogli su pri testiranju, pre prvog release-a to shvatiti jos.
 
@MZivkovic touch bar ces koristiti samo za volume i brightness i nikad vise ni za sta : )
I to ces se jos nervirati jer moras da gledas gde pipas za volume i brightness (umesto da samo napipisa dugmice...) ;)

Da je smeće (touchbar) bar multitouche pa da negde i ima smisla... npr. dok crtas u PhotoShopu da pomocu touchbara mozes da menjas velicinu olovke ili boju, oblik... ovako je totalno beskoristan; cak i nervira i smeta pri koriscenju laptopa.
 
Imate ovaj alat s kojim možete da kastomizujete između ostalog i TB.



newui_touchbar@0,5x.dd5346e3.jpg
 
@MZivkovic touch bar ces koristiti samo za volume i brightness i nikad vise ni za sta : )
Što touch bar za to? imaš jasnu oznaku na tastaturi.
I to ces se jos nervirati jer moras da gledas gde pipas za volume i brightness (umesto da samo napipisa dugmice...) ;)

Da je smeće (touchbar) bar multitouche pa da negde i ima smisla... npr. dok crtas u PhotoShopu da pomocu touchbara mozes da menjas velicinu olovke ili boju, oblik... ovako je totalno beskoristan; cak i nervira i smeta pri koriscenju laptopa.
touch bar je za akcije sa tri prsta za sve ostalo običan miš
 
Meni je recimo touch bar veoma koristan prilikom kucanja. Skroz sam se navikao da koristim auto correct i suggestion. Tako da mi poprilicno olaksava svakodnevni rad, jer mi je sva komunikacija na poslu na engleskom. Kada pogresno otkucam neku rec, mogu u trenutku da ispravim, takodje kada su dugacke reci ne moram da kucam sve, samo prvih par slova. Tako da bih se sad tesko navikao bez toga.
 
Stigao i prvi apple u životu, kao danponovo učim da hodam😂...
Koji eksterni ssd da jurim?

Unapred hvala
 
Drugari da li neko slucajno ima na prodaju macbook pro sa M1 procesorom?
 
Najviše za video fajlove.
U principu na mac-u bih drzao samo ono na cemu trenutno radim, na ssd sve fajlove kad mi zatreba nešto da mogu brzo da pristupim/kopiram a PC kao backup...
 
Ako je za povlacenje fajlova sa eksternog diska na MacBook onda bi mozda mogao da ti bude dovoljan npr. neki brz wifi router + eksterni USB disk zakacen na njega.
ja uglavnom tako resavam problem skucenog prostora na MacBooku (512GB).

Cak i da je sporiji transfer, meni je daleko bitniji komfor da ne moram da kacim kablove na MacBook ako mi zatreba neki fajl koji nije na njegovom SSDu.
 

SanDisk Extreme Portable SSD External 1050Mb/s 1Tb je 130e sad na amazon de.​

 
Necu se ljutiti ako mi uzmes jedan 😂
 
Hocu kad kupis Apple, ne hackintosh masinu. :ROFLMAO:
 
Čekam novi MacBook da izadje...
 
Nazad
Vrh Dno