Šta je novo?

Apple M1/M2/M3 - MacBook Air i Pro

Igrom slucaja sam uzeo 8/512, ali planiram da zamenim za 16GB. U nekim ekstremnijim slucajevima se preoptereti memorija poprilicno, u activity, memory pressure bude crveno/zuto, i tada se primeti osetan lag i intezivni swap - ali do tada je sve super glatko. Evo za 26dana moj SSD usage.
 

Prilozi

  • Screenshot 2021-02-26 at 16.01.42.png
    Screenshot 2021-02-26 at 16.01.42.png
    190.3 KB · Pregleda: 99
Poslednja izmena:
Izgleda da je ovo problem sa 8gb modelima, jer ja tako veliki upis sa 16gb minijem jednostavno nemam. Za 2 nedelje nemam ni jedan ceo GB upisa na M.2.
 
Bas puno za tako kratko vreme.
Da, ne znam jel im negde deklarisano koliko taj SSD ima max TBW, koliko vidim Samsung kod novih modela daje 300 TBW za 512/1TB. Znaci imam oko 15-16 meseci fore :).

Sta im je problem da stave vise rama nije mi jasno, 16GB bi trebao biti minimum na Pro modelu, i opcija za 32GB.
 
Pa taman kad istekne garancija vecini ko ima 12 meseci, kod nas je 24 ali je to bas blizu.
 
Ja sam kupio Applecare za $89, 3 godine ssm pokriven.
Mislim da u ovakvoj situaciji to može ds bude dobro rešenje.
 
Mala digresija...ovo je Applecare za mac mini.
Njegova regularna cena je $119, a ovo jeste povoljno.
 
Nema brige po ovom pitanju. (toilko)

 
Najveći smećar na youtube. Omastio se pljuvajući po Mekovima, ni ne shvata koliko ih pokazuje da su vrhunski uređaji jer ljudi žele da poprave stari komp. Dell, Lenovo i HP posle par godina već ljudi smatraju za prevaziđene i završe bačeni u okeanu i to je sve što ovaj Guzman, pardon, Rosman treba da zna o tome šta je dobro dizajnirano, a šta nije.
 
BTW ovo sa SSD i swapom je takva prljava Intel kampanja, a najbolje se vidi kada se čitaju naslovi "eminentnih" sajtova. Ja bih baš voleo da moj 8GB zabode neki problem i posle isteka garancije, jer je realno Apple menjao besplatno stvari i za mnogo sitnije probleme, a kamoli ovo, tako da taman dobijem u zamenu neki M2X kad izađe.
 
Bukvalno je odvratan lik, cak i kad ima smisla u nekim stvarima sto prica uvodi toliku dozu teatralnosti i rijalitija da bukvalno parovi placu za njim...
 
Lik radi servis i po vama je on smecar? Bori se za pravo korisnika da mogu da popravljaju svoje uredjaje a ne da posle isteka roka mogu da ih bace jer ni sam Apple nece ili ne moze da ih popravi?
Cudni ste, najblaze receno.
 
Prica se da ce Apple izbaciti i Macbook Air 15"...ako to urade, i ubace tipa M1x u njega, i tezina mu bude ispod 1700g, bice to vrhunska masina... :D
 
Ček, polako. Vama je ok da u skupo plaćenom laptopu, ne možete da zamenite SSD? Šta posle 3g od kupovine, kad SSD odapne?
 
Lik radi servis i po vama je on smecar? Bori se za pravo korisnika da mogu da popravljaju svoje uredjaje a ne da posle isteka roka mogu da ih bace jer ni sam Apple nece ili ne moze da ih popravi?
Cudni ste, najblaze receno.
Lik otvori i uređaj i onda komentariše kako nešto ne valja, a nikada ne stavi neki konkurentski uređaj da pokaže da li je taj bolji, jer svi znamo da je unutra još gore. "Apple je loš" je žvaka na koji se skupljaju klikovi, nije on jedini, ima ih ih bezbroj. Nikad se nije bavio time koliko u proseku Apple uređaji traju duže od konkurencije. Ja sam nemali broj MacBooka i iPhone popravio skoro bez alata, a ne znam ni lemilicu da držim u ruci. A određeni broj uređaja starih po 5-6 godina mi je iStyle (preko Apple recalla) besplatno popravio bez ikakvog papira, fiskalnog, kutije... Keva koristi iMac iz 2008 za sve živo, plus kao televizor, klinac od 4 godine koristi 5S maltretira ga, uništava ga, radi bez problema, skoro sam sređivao tavan naleteo na 3GS, naravno ispravan... Što malo lik o tome ne pirča.
Post automatically merged:

Ček, polako. Vama je ok da u skupo plaćenom laptopu, ne možete da zamenite SSD? Šta posle 3g od kupovine, kad SSD odapne?
Biće dva scenarija.

1) Neće da rikne.
2) Zameniće Apple za džabe i ako bude samo naznaka da opadaju performase.

Ovo si mogao da znaš, osim ako do skoro nisi bio u komi, ali i to može da se vidi preko interneta kako Apple hendluje eventualne probleme u dizajnu.

PS. I to nije skupo plaćeni laptop, već za svoje perofrmanse daleko najjeftiniji na tržištu.
 
Ali stoji i da se kvare i njihovi uredjaji. A plus još Apple juri i tuži ljudi koji imaju servise... I treba se boriti protiv tih koji su za no right to repair. A Apple tu prednjači.
 
Da, upravo. Bukvalno jure ljude koji zive od toga da vam poprave uredjaj koji Apple ne moze ili nece. Ima X videa na kanalu kod Rosmana, ima i kad su zajedno on i Linus menjali ekran na iMac-u koji je bio ostecen prilikom testa, dakle nov a Apple NIJE imao zamenski deo za uredjaj koji je tek izasao?
@Bane R
Uporedjujes tvoje iskustvo sa Apple uredjajima koje si ti koristio sa covekom koji zivi od popravke istih u New York-u, krajnje neozbiljno.
I nije tacno da ne blati i ostale nego najvise radi Apple uredjaje jer se on vise prodaje u Americi u odnosu na ostale.
Sve brendove koje si naveo i ja kazem da imaju mane ali Lenovo Thinkpad serija je klasa nedostizna Apple-u. A Kineski brend, da ne verujes.
 
Ah Linus, čuveno ime koje se izblamiralo u vezi sa M1 Mekovima pre nego što je video performanse, pa posle pokušao bezuspešno da vadi kestenje iz vatre.

Da, mogu da upoređujem moje iskustvo o 15 godina gde sam imao preko 50 Apple proizvoda i gde mi je još 100 tuđih iz različitih razloga prošlo kroz ruke, od kojih je 95% bilo polovno, a neki i servisirani i mogu slobodno da kažem da se čovek bavi clickbaitom i dezinformacijama. Nije njemu stalo da vi možete da popravljate Mekove, nego da ih popravljate kod njega.

Šta je to čudno da nemaš da kupiš deo za nešto što je novo. Za automobile prve dve godine ni ne smeju da se prave zamenski delovi niti van ovlašćenog servisa možeš bilo šta da kupiš. Upravo je osiguranje drugaru platilo 5000e štete na automobilu koji košta 15000 nov, a bio je jedva oštećen branik, jedan far i par nekih sitnica. Znači treći vrednosti za skoro ništa.

Isto ništa čudno da se jure nezvanični servisi i dileri, jer ako jedan VW može da zahteva da ti moraš da kupiš od njih 500.000 dolara raznog krša da bi mogao da imaš njihov servis, po čemu je to Apple specijalan.

O tome da je Lenovo Thinkpad serija nedostižna valjda svi znamo. Nećemo valjda na to trašimo reči :D
 
Da, i na osnovu ~150 uradjaja si izvukao zaključak? Njemu je prošlo krozu ruke verovanto više uredjaja, i šta onda? A ovo da hoće da servisiramo uredjaje kod njega... stvarno...

Zašto Apple juri i tuži servise? Ako uredjaj nije više u garanciji i moj je, šta Apple/xyz kompaniju onda briga šta ja radim sa njim?
 
Ja uzeh Applecare, $89 za ukupno 3 godine garancije.
Meni na apple sajtu stoji eligible for applecare za moj mac mini m1 i nudi mi cenu od 99$ (Region prebacen na ameriku danas, nisam pogledao koliko je bilo dok je bio region na srbiji). Da li bi taj apple care od 3 godine vazio kod nas u istyle-u/macoli nakon isteka regularne 1-god garancije?
 
Koliko ja znam, kupovina Applecare-a nije region zavisna, ja sam moj prijavio na HU. U mom slučaju aktivacija je išla telefonom, iz SLO, drugar zvao, ali nije mogao da registruje Applecare na njega, pošto mu je operatorka rekla da na SLO ne može da se registruje????, pa sam registrovao na adresu prijateljice koja živi u Budimpešti, a i to mi je bilo najlogičnije zato što iStyle postoji u HU, a i to je najbliža država.
Kada se ulogujem preko svog naloga jasno vidim da je aktivan Applecare za miniku i da je garancija do 2024.
User mikenzy je nekoliko puta ovde napisao da iStyle kod nas priznaje Applecare, a on je koliko znam, tamo šef servisa.
Post automatically merged:

Evo i slike....
 

Prilozi

  • D816AEF3-30C0-4061-A70F-8BE41228B1DA.jpeg
    D816AEF3-30C0-4061-A70F-8BE41228B1DA.jpeg
    76.6 KB · Pregleda: 47
Poslednja izmena:
Koncizan komentar

 
Dopuna prethodnog videa :
 
Suma sumarum, ko je kupio 8GB model i upregao ga da radi kao konj imaće veliki upis i može da razmišlja o tome da li će M.2 da crkne od prevelikog upisa. Ko je kupio 16GB model, čak i da ga nagazi malo jače neće imati problema sa upisom.
Pa ipak, ako se pogleda realno, prvi modeli sa 8GB RAM-a, pa čak i ovi sa 16GB ipak nisu namenjeni za "akanje" sa jako zahtevnim poslovima, tipa obrada 4K video materijala. Za to ćemo izgleda da sačekamo neki 32GB model.
 
verovatno jedan od nacina kako da pozicioniraju iMac nove u celu pricu. ako se ispostavi da ce stvarno da failuju ssd-ovi posle 1-2-3 god. ja koristim mac mini 8/256 vise za surf,tv,filmove, piskaranje i nemam nista slicno ovom problemu tako da je entry m1 vrv za to namenjen
 
U mom slučaju je za mesec dana rada upis nešto preko 500GB, što me uopšte ne zabrinjava, jer sa takvim tempom pre ću ja da odem u večna lovišta nego M.2 :)
 
Ko be rekao, 8GB model swapuje kao blesav kada se upregne :D
 
Nazad
Vrh Dno