Šta je novo?

M1 - MacBook Air i Pro

[email protected]

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
24.09.2011
Poena
18
Pro 14inc 10 CPU, 16 GPU i 1TB je trenutno 319k u iStyle-u. Prosli mesec, isti model je bio 330k isto na akciji (367.790 bez popusta). Meni je tu nesto sumljivo. Moguce je da postoji neki defekt?

Cudno mi je to sto vec drugi mesec, isti model daju na akciji i to zaredom, dok npr verzija sa 512GB nije bila na akciji do sada.

Sta mislite o tome?

[Miki]

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
05.06.2001
Poena
63
Mislim da bez razloga razmisljas o teorijama zavere :).
Ni kineske, no name firme, ne prodaju robu sa defektom kod nas kao nov uredjaj. Jer koja bi poenta bila garancije?

unique93

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
27.01.2010
Poena
83
Ma verovatno se slabije prodaje, pa kao akcija na njega, kako bi prodali vise komada...cak i sa akcijom zaradjuju... :D

[email protected]

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
24.09.2011
Poena
18
Nisam mislio da bukvalno prodaju sa defektom. Mozda sam se lose odrazio :). Mozda neka fora kao sa Air-om. Gle imamo falicnu seriju sa 8 GPU jezgara i kako to da resimo? Ponudicemo Air sa 7 jezgara 😀.

Dakle, mislite da je razlog slabija prodaja? 20k razlike je sada i ok za razmisliti :).

[email protected]

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
24.09.2011
Poena
18
Sta se tacno desilo tu?
Apple isn’t asking TSMC to produce a version of the M1 chip with a 7-core GPU instead of an 8-core one. Rather, it is taking those chips which are not capable of running the machine with all 8 graphics cores without overheating. Those are designated 7-core versions and allocated to the base model MacBook Air.

The benefit of taking this approach is cost savings. Instead of throwing away the chips which don’t quite live up to the full spec, Apple is able to use some of them. That increases yields and thus reduces costs.

Ukratko: cipovi koji ne ispunjavaju punu specifikaciju, iskoriceni su tako da umesto sa 8 prodaju sa 7 jezgara.

frostonja

Super Audio CD
VIP član
Učlanjen(a)
12.02.2002
Poena
48
Nego, da nema neko slucajno visak jedan Apple crni ili space gray stiker? 😊 Morao sam da uzmem silver MBP 13 M1 base model za ispod 1000e tako da sam zavrsio sa svetlom verzijom...

Vrh Dno