Šta je novo?

Logitech z-5500

Lazarus

Čuven
Učlanjen(a)
21.04.2004
Poruke
335
Poena
620
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Na mom stolu vec 3 godine imam Desktop Theatre dtt-2200 zvucnike. To je Cambridge-ov entry-level 5.1 sistem. Zvucna kartica je SB Audigy...

Ovi Logitech-ovi z-5500 zvucnici su mi se uvukli pod kozu onog momenta kada su se pojavili, medjutim cena je bila ta koja me je uporno odbijala od njih. E sada, malo pad cene, malo kredit i razmisljam se da ih kupim.

Medjutim, postavlja se pitanje koliko je cela ta akcija svrsishodna, s' obzirom na gore-napisano, tj. da li je razumno da to radim. A tu je i uporno natezanje sa zenom oko svega toga...

Svaki komentar je vise nego dobrodosao.

Hvala unapred.
 
pa ajde ovako....za sta ti sluze najvise....Muzika (stereo je keva ) a igre i filmovi 5.1
?????????
 
Probaj negde da ih dobro cujes. Ja sam ih cuo i strasno su glasni. Nema izoblicenja zvuka skoro do nekih 70% (dalje nismo isli ne bi bilo humano u sobi od 15 m^2). Ali mi nekako imaju savrseno cist i ledeno hladan zvuk, sto je filmove i igru ok, ali mi je muzika nekako sterilna. Medjutim to moze malo da se softverski popravi
 
Komp mi sluzi - izmedju ostalog - i za igranje i za filmove, a imam i negde oko 35-40 gb muzike... Tako da mi sluzi i za muziku, ali nisam neki strasni audiofil, ako me razumete sta zelim da kazem.

U svakom slucaju hvala vam.
 
Ako su ti igre i filmovi prioritet, neces se razocarati... 😉
 
Kazes - pad cene? Koja je uopste sad cena ovih monstruoznih zvucnika? Moze li to da se uzme za 350€ ili ispod toga?
(mislim kod nekih pristojnijih prodavaca... ne tipa CompLand za 450 evra ili koliko vec)


Moze to i na PM, ako nece neko da udara reklamu...
 
Prodao drugar nedavno skoro potpuno nove, dovucene iz Dzermanije za 320 evrica, ako se ne varam...

Vidi da li mozes da zbudzis neku kombinaciju sa ebay-om. 😉
 
dobar je to zvucni sistem, ali svakako ne vredi 450 evra ...
mislim, ova prica je prezvakana nekoliko puta, ali cena kod nas je duplo veca nego sto bi trebalo.
 
Delija je napisao(la):
Prodao drugar nedavno skoro potpuno nove, dovucene iz Dzermanije za 320 evrica, ako se ne varam...

Vidi da li mozes da zbudzis neku kombinaciju sa ebay-om. 😉
Mogu... al' samo preko e-ducana 🙂


A onda ima da me izadje skuplje nego da ih kupim direktno od CompLand-a 😀😀😀
 
Lazarus je napisao(la):
Na mom stolu vec 3 godine imam Desktop Theatre dtt-2200 zvucnike. To je Cambridge-ov entry-level 5.1 sistem. Zvucna kartica je SB Audigy...

Ovi Logitech-ovi z-5500 zvucnici su mi se uvukli pod kozu onog momenta kada su se pojavili, medjutim cena je bila ta koja me je uporno odbijala od njih. E sada, malo pad cene, malo kredit i razmisljam se da ih kupim.

Medjutim, postavlja se pitanje koliko je cela ta akcija svrsishodna, s' obzirom na gore-napisano, tj. da li je razumno da to radim. A tu je i uporno natezanje sa zenom oko svega toga...

Svaki komentar je vise nego dobrodosao.

Hvala unapred.

Da, dobro si rekao - svrsishodno (copyright Karl Marks🙂)
To pitanje vazi generalno za mnogo toga pa tako i za sklapanje PCa. Sve kupovine hardvera su po meni manje vise neracionalna kategorija tako da znas sta hocu da ti kazem🙂
Ako tome dodatmo da si pomenuo i kredit onda ja mislim da definitivno nisu vredni zaduzivanja tim pre sto vec imas dobre zvucnike. I meni je svojevremeno falilo znas koliko malo da ih kupim za ovu moju entertainment masinu ali sam onda uzeo ove x530 za 44$ i super su mi. Daleko od z5500 ali su OK.
Inace ovde ima je cena oko 200$ sto je vec za ozbiljnije razmisljanje. Ne mgu da verujem u te cifre koje navodite, pa to je strashno!
 
Jeste stvarno, pitanje je sta je svsishodno :trust: Ali kada bi tako gledali, svi bi nosili istu odecu, vozili ista kola koja idu od tacke A do tacke B itd.. Sta uopste ima smisla? Da li i nasi zivoti imaju smisla uopste :S:
Tako da generalno, ako ti se nesto tako svidja, priusti o sebi 😛 , zivot je tako kratak :whip: (opet mi se priblizio rodjendan pa sam depresivan, isticu dvadesete polako 🙁)
Jedino, ako je po cenu da nemas sta da jedes zbog toga, onda malo ipak druga teorija..

A inace, mozda pitanje za Deliju, posto ih je cuo, a vec svi znamo za njegov Yamaha + Visaton sistem 😀 , znaci cuo si i nesto pravo, a i taj toliko apsolvirani z5500 :
Stereo mi je na ubedljivo prvom mestu, te imam adekvatne komponente i kutije, to menjam, unapredjuem i sve sto treba. Ali povremeno mi se javi ideja da bih trebao da predjem na HT varijantu, ne znam zasto, fimovi su mi mozda 10% bitni sto se tice namene sistema, ali eto, nesto novo.. Mislim ok kada bih mogao da gradim paralelno HT sistem, risiver, novi set kutija itd, ali to ne bi moglo tako, nego bih zrtvovao svoju JBL/HK kombinaciju (trenutno), a to mi se ne svidja .. i tako..
A ne svidja mi se ni neka plasticna integrisana varijanta za HT naravno. E onda ovaj z5500 mi se javlja kao ideja, deluje mi kao ipak nesto sto bih mogao da progutam kao integrisani sistem, bas ga svi hvale itd. Pa konacno pitanje: Koliko je to blizu ili daleko od zvuka sa nekog ozbiljnog sistema?? Nisam nikada cuo, a tesko je nesto zakljuciti iz misljenja nekog ko je sa kineske mini linije presao na z5500 pa se odusevljava.


:wave:
 
Ima z5500 za oko 32000-35000 din. Npt TmEvropa, BCC i sl
@Broz Da nisi slucajno pomesao Z5500 i Z5300. Na logi sajtu je z5500 399,95 $ a Z5300 199,99$ (naravno za USA)
 
Jedan moj drug je uzeo preko drugog druga 🙂 iz Novog Sada Z5500 za 350 €.
Bas skoro, nema ni mesec dana. Samo je morao da saceka nedelju-dve.
Cak mu je i isporucio na adresu. 🙂
 
Broz je napisao(la):
Inace ovde ima je cena oko 200$ sto je vec za ozbiljnije razmisljanje. Ne mgu da verujem u te cifre koje navodite, pa to je strashno!
'Oces da mi doneses jedan komplet... da me obradujes za Novu godinu? 😀😀😀
 
chmi je napisao(la):
Na logi sajtu je z5500 399,95 $ a Z5300 199,99$ (naravno za USA)
U toku su neke velike rasprodaje ovog modela u USA, jeste da piše list price $399 ali recimo na Amazonu i sličnim je $200-$230. I u Nemačkoj je pala cena, samo ne toliko, recimo na oko 300e.
 
Da nema mozda neke rasprodaje i u Imtelu, pa da i tamo cena padne na 300€? :d
 
Nažalost, ne uvozimo Logitech nego preuzimamo od 2 distributera. Jedan je našto malo spustio cenu, ali niže od 370e (sa PDVom) trenutno ne može dok ne stigne neka bolja tura...
 
chmi je napisao(la):
Ima z5500 za oko 32000-35000 din. Npt TmEvropa, BCC i sl
@Broz Da nisi slucajno pomesao Z5500 i Z5300. Na logi sajtu je z5500 399,95 $ a Z5300 199,99$ (naravno za USA)

Nisam nisam. U toku su ove nenormalne bozicne rasprodaje i oni kostaju 199$. Da ne pricam sta koliko kosta jer sam bio sav unezveren kad sam usao u bestbuy, circuit city i compusa :wall: (recimo: linksys wireless router kosta 3$, 100 praznih CDa - 0$, neki HP sa turionom 399$, neki 19" tft 149$, externi maxtor hdd 250GB 69$ .....sve ovo posle rebate-a)
 
Broz je napisao(la):
Nisam nisam. U toku su ove nenormalne bozicne rasprodaje i oni kostaju 199$. Da ne pricam sta koliko kosta jer sam bio sav unezveren kad sam usao u bestbuy, circuit city i compusa :wall: (recimo: linksys wireless router kosta 3$, 100 praznih CDa - 0$, neki HP sa turionom 399$, neki 19" tft 149$, externi maxtor hdd 250GB 69$ .....sve ovo posle rebate-a)

A jesi ovo zaista morao da nam kazes, cene mislim.... :rupa:
 
@Broz
Uh nije mi dobro :bottle:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno