Šta je novo?

Hardver Logitech MX mini graphite ili nesto drugo?

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente
Cao, trazim neku tastaturu manjih formata, membranska sa pozadinskim osvetljenjem. Nasao sam Logitech MX mini graphite, cena je oko 14.000 dinara. Da li mozda neko ima preporuku za neku slicnu tastaturu?
Evo link od ove Logitech MX mini: https://www.bcgroup-online.com/tast...k&utm_campaign=Eponuda.com&utm_term=es_0_1_pp
Zašto baš membranska?

Rizikujem da me neko od forumaša ubije na ulici zbog sledećeg komentara, ali sam koristio bukvalno baš taj MX Mini model i nije mi ni izbliza dobar oseća kao na najobičnijoj Apple Wireless Keyboard tastaturi iz 2007 (ili kad god već, prastara u svakom slučaju). Previše gnjecav osećaj, a to kažem kao neko koga membranski tasteri rade više od žena.
 
Zašto baš membranska?

Rizikujem da me neko od forumaša ubije na ulici zbog sledećeg komentara, ali sam koristio bukvalno baš taj MX Mini model i nije mi ni izbliza dobar oseća kao na najobičnijoj Apple Wireless Keyboard tastaturi iz 2007 (ili kad god već, prastara u svakom slučaju). Previše gnjecav osećaj, a to kažem kao neko koga membranski tasteri rade više od žena.
Membranska zato sto ne mogu vise da slusam mehanicku tastaturu. Imao sam Redragon k551 (pplavi switch) preglasna, Redragon k530 (braon switch) manje glasna al se opet cuje, i imao sam neku YK600 (red switch) takodje mi je glsna. Onda sam odlucio da uzmem neku membransku gledao sam ovu Logitech MX mini jer je manjih dimenzija i jos poseduje osvetljenje
 
Membranska zato sto ne mogu vise da slusam mehanicku tastaturu. Imao sam Redragon k551 (pplavi switch) preglasna, Redragon k530 (braon switch) manje glasna al se opet cuje, i imao sam neku YK600 (red switch) takodje mi je glsna. Onda sam odlucio da uzmem neku membransku gledao sam ovu Logitech MX mini jer je manjih dimenzija i jos poseduje osvetljenje
Pa da ali nije to nužno sad switch kao switch i kraj priče, imaš gomilu modifikacija koje možeš odraditi da utišaš zvuk, to je igranka bez granica. Naravno ako ti se za to cima. Lično smatram da je 13k za ovu Mini previše novca.
 
Poslednja izmena:
MX Keys Mechanical Mini. Skoro izašlo, pa možda to da pojuriš. Ima da se bira tip svičeva.
 
pa ako vec mozes da das 14k za membransku zasto nisi kupio neku kavlitetnu mehanicku sa skupim switchevina pa mozda ne bi imao tako lose iskustvo + bacio novac?
 
Pa da ali nije to nužno sad switch kao switch i kraj priče, imaš gomilu modifikacija koje možeš odraditi da utišaš zvuk, to je igranka bez granica. Naravno ako ti se za to cima. Lično smatram da je 13k za ovu Mini previše novca.
Zelim nesto bez switch-eva. Po mogućnosti što tiše
pa ako vec mozes da das 14k za membransku zasto nisi kupio neku kavlitetnu mehanicku sa skupim switchevina pa mozda ne bi imao tako lose iskustvo + bacio novac?
Kao sto rekoh ne kupuju mi se tastature sa switch-evima. Jedino neke membranske
pa ako vec mozes da das 14k za membransku zasto nisi kupio neku kavlitetnu mehanicku sa skupim switchevina pa mozda ne bi imao tako lose iskustvo + bacio novac?
Kao sto rekoh ne kupuju mi se tastature sa switch-evima. Jedino neke membranske
pa ako vec mozes da das 14k za membransku zasto nisi kupio neku kavlitetnu mehanicku sa skupim switchevina pa mozda ne bi imao tako lose iskustvo + bacio novac?
14k sam naveo kao cenu iz domacih radnji, ima na kp za 85e
 
pa kupio si 3 mehanicke i cetvrtu membransku zelis, za sav taj novac si mogao da kupis jednu kvalitetnu tihu mehanicku tastaturu koja ce ti trajati godinama i godinama

a slicna toj je jedino apple magic keyboard
 
pa kupio si 3 mehanicke i cetvrtu membransku zelis, za sav taj novac si mogao da kupis jednu kvalitetnu tihu mehanicku tastaturu koja ce ti trajati godinama i godinama

a slicna toj je jedino apple magic keyboard
Nisam ja sad dao sve te pare na tastature. 2018 sam koristio plavi switch, 2020 sam presao na crvene i krajem 2021 uzeo braon. Znaci nisam u mesec dana bacio 25k na tastature.
 
deluje ok za 59.99$, ne bas za 10k dinara koliko traze u istyle :)
 
Ja sam baš nedavno kupila MX Mini na popustu u Giga i prezadovoljna sam. Kvalitetno je izrađena i masivna je. Tasteri su tihi i izuzetno udobni za kucanje. Baterija odlično drži, mislim da ima već mesec i po dana od kako je imam, možda i malo više, još je nisam nijednom punila. Mada ja ne koristim osvetljenje, pa možda zato tako dugo traje. Inače, osvetljenje je isto odlično, isprobala sam čisto da vidim kakvo je i lepo se vide tasteri u mraku. Čak se i automatski podešava u zavisnosti od osvetljenja u prostoriji. Imaš i opciju da dodaš razne prečice tasterima, što je meni vrlo korisno. Sve u svemu, odlična tastatura, nećeš zažaliti ako je uzmeš. Samo vidi ako možeš da je nađeš negde po povoljnijoj ceni.
 
Ja sam baš nedavno kupila MX Mini na popustu u Giga i prezadovoljna sam. Kvalitetno je izrađena i masivna je. Tasteri su tihi i izuzetno udobni za kucanje. Baterija odlično drži, mislim da ima već mesec i po dana od kako je imam, možda i malo više, još je nisam nijednom punila. Mada ja ne koristim osvetljenje, pa možda zato tako dugo traje. Inače, osvetljenje je isto odlično, isprobala sam čisto da vidim kakvo je i lepo se vide tasteri u mraku. Čak se i automatski podešava u zavisnosti od osvetljenja u prostoriji. Imaš i opciju da dodaš razne prečice tasterima, što je meni vrlo korisno. Sve u svemu, odlična tastatura, nećeš zažaliti ako je uzmeš. Samo vidi ako možeš da je nađeš negde po povoljnijoj ceni.
Sve mu isprica samo ne za risivere :)
 
@Gulftown
@tnikolaj

Gulf ти је горе предложио шта, има браон(најтише механичке) тастере.
Управо сам скоро разгледао за себе доста тога и спао сам на мислим баш те две које сте споменули вас двојица.

Оно што ми смета је што је логи, толико непотребних драјвера убаце у систем да ми дође да их давим.

Чекам да се негде појаве да бих куцао на обе јер не желим да ризикујем за те паре погрешну,
а док на нечему не куцаш неко време сам могу остали да ти причају шта хоће.
 
Ja sam baš nedavno kupila MX Mini na popustu u Giga i prezadovoljna sam. Kvalitetno je izrađena i masivna je. Tasteri su tihi i izuzetno udobni za kucanje. Baterija odlično drži, mislim da ima već mesec i po dana od kako je imam, možda i malo više, još je nisam nijednom punila. Mada ja ne koristim osvetljenje, pa možda zato tako dugo traje. Inače, osvetljenje je isto odlično, isprobala sam čisto da vidim kakvo je i lepo se vide tasteri u mraku. Čak se i automatski podešava u zavisnosti od osvetljenja u prostoriji. Imaš i opciju da dodaš razne prečice tasterima, što je meni vrlo korisno. Sve u svemu, odlična tastatura, nećeš zažaliti ako je uzmeš. Samo vidi ako možeš da je nađeš negde po povoljnijoj ceni.
Znaci dobra je, a kako je Vi povezujete sa acunarom i punite bateriju?
 
Znaci dobra je, a kako je Vi povezujete sa acunarom i punite bateriju?
Dobija se USB-C kablić. Povežeš je samo sa računarom i puni se. Trebalo bi da se relativno brzo napuni, barem mislim da je tako na osnovu iskustva sa punjenjem MX miša. Videću kad mi se isprazni. Logi tvrdi da baterija drži 5 meseci ako se ne koristi osvetljenje.

Mozete li mi dati link od bolt risivera gde ima da se nadje?
Šaljem ti link prodavca u PP.
 
Dobija se USB-C kablić. Povežeš je samo sa računarom i puni se. Trebalo bi da se relativno brzo napuni, barem mislim da je tako na osnovu iskustva sa punjenjem MX miša. Videću kad mi se isprazni. Logi tvrdi da baterija drži 5 meseci ako se ne koristi osvetljenje.
Bogme,ako se ne varam mnooogo duze sam punio tastaturu od misa,mozda se puni i 4-5 sati... e sad,nisam je spajao fabrickim kabelom vec nekim (a mislim da je kvalitetan) usb C to usb C i punio sam je sa monitora... da li je to imalo uticaja na brzinu punjenja ne znam,ali pretpostavljam da nije.Ajde bas neka neko napise koliko vremenski puni svoju MX Keys tastaturu
 
MX Keys je top. Koristim za igre mehanicke tastature duze vreme, uzeo sam Mx Keys za rad, iako je skroz drugi tip tastature odgovarala mi je od prvog dana.
 
Nazad
Vrh Dno