Šta je novo?

Logitech MX Master 3

tanasi

Poznat
Učlanjen(a)
29.04.2018
Poruke
6
Poena
41
Pozdrav svima.

Juce mi je stigao MX Master 3 i prvo sto mi je zapalo za oko je labavost skrola. Ako bih protresao mis levo desno cuje se kako klapce ili kako se to vec kaze. Npr ako prislonim prst na skrol sa desne strane on ulegne na levo i cuje se taj bezvezni klik zbog labavosti sto mi totalno ne ide sa takvim misem pa nisam siguran da li su i drugi imali slican problem? Sve ostalo je odlicno ali ovo skroz kvari utisak. Razmisljam se da ga odnesem na reklamaciju pa bi mi znacila i vasa iskustva.

Hvala.
 
Da li ti je skrol otkljucan ili zakljucan?
Ja sam probao sa otkljucanim, ali mi se nikako nije svidjalo kako radi (umeo je sam da skroluje na pogresnu stranu).
 
Da li ti je skrol otkljucan ili zakljucan?
Ja sam probao sa otkljucanim, ali mi se nikako nije svidjalo kako radi (umeo je sam da skroluje na pogresnu stranu).
Zakljucan je i klapce. Nije problem u skrolovanju to je ok ali nije stabilan ako malo u levo vise pritisnem on klikne tu ima lufta sa leve i desne strane. I iako je zakljucan ako ga malo prodrmusam levo desno cuje se kao da kosta 10e ili manje.
 
Zakljucan je i klapce. Nije problem u skrolovanju to je ok ali nije stabilan ako malo u levo vise pritisnem on klikne tu ima lufta sa leve i desne strane. I iako je zakljucan ako ga malo prodrmusam levo desno cuje se kao da kosta 10e ili manje.
Ja moj ne mogu da pomerim u desnu stranu, ali levo mogu i bas deluje kao da je los kvalitet.
Srecom mi se ne desava tokom normalnog skrolovanja.
 
Ja moj ne mogu da pomerim u desnu stranu, ali levo mogu i bas deluje kao da je los kvalitet.
Srecom mi se ne desava tokom normalnog skrolovanja.
To je to isti slucaj. Ali nije mi logicno da je tako nesto dopustivo, ne ide. Hvale ga da je savrsen, i da nije toga stvarno bi bio bombonica.
Ali sa time sve ostalo pada u vodu. Dosta ljudi pominje da ima taj isti problem, neki navodno nemaju...
 
Ja moj ne mogu da pomerim u desnu stranu, ali levo mogu i bas deluje kao da je los kvalitet.
Srecom mi se ne desava tokom normalnog skrolovanja.
Imam ga već mesecima i da nisam pročitao, ne bih ni skontao ovo...ali definitivno postoji "problem" i na mom modelu. Sve u svemu, ja sam i dalje prezadovoljan istim, za 70ak eura ne znam šta bi bolje i uzeo!?!
 
Ja sam uzeo Mac verziju pre 2 dana jer mi je lepsi, a ne treba mi risiver. Kad otkljucam, ako muckam misha, onda cujem da mucka. Kad zakljucam, tog zvuka nema. Sto se tice pomeranja, jedva malo ako se zagledam. U koriscenju to nisam primetio, za sada sam prezadovoljan, koristim ga cesto u free scroll modu.

Kome je prelagan skrol, postoje podesavanja u SW da se oteza pa moze da se podesi kako vam odgovara. Ja sam stavio najlabavije cak i kada ga zakljucam. Odlicna sprava. Mene je kostao 84 evra.

Ne znam gde to ima za 70ak a da nije polovan? Cak je i USA skuplji od toga
 
Uff dobro da nadjoh ovu temu jer u ponedeljak planiram da odem po misa, a ovi naucnici iz gigatrona nece da otvore kutiju da vidim proizvod pre kupovine.
Jel ima jos neko slican problem?
Niko po recenzijama nije pominjao takve probleme cak sta vise i hvalili su taj tockic :(

Sada sam u dilemi da li uzeti 2s koji je par hiljada jeftiniji.
 
Ma miš je bomba imam ga godinu dana da nisam pročitao ne bi ni znao da iko sa mišem ima bilo kakav problem.
Verovatno neka falerična serija u samom procesu proizvodnje.
Moj pu, pu, pu da ne ureknem 🙂 radi savršeno od dana kupovine do danas
 
skrol tockic na mom s2 je isto bio ocajan i nikad mi se nije svidjao, ne znam kakav je na trojci. takodje je i bezicni signal bio uzas, mis je prekidao cak i kad ubodem usb u front panel kucista koje je na stolu.
srecom pa je mis crkao nakon par meseci da se ne mucim.
logi ima ozbiljnih problema sa kvalitetom zadnjih godina.
na 502 proteus modelu je bilo ogromnog praznog hoda na klikovima koji tandrcu prilikom kliktanja.
sto se mene tice, nikad nista vise od logija.
 
Hmm ja koristim njihovu tastaturu MX Keys i pored je mis G402 ali zelim ga zameniti za nesto malo ozbiljnije, generalno sve radi savrseno kod mene.
 
ja sam presao na g-wolves skoll, koristim ih na obe masine. nikad prijatniji i precizniji skrol nisam osetio. do skoro sam koristio zowie ec2 koji je ok ali je skrol tockic uzasno glasan.
 
Uzeh MX Master 3 graphite, jos samo neku normalnu podlogu da nadjem u tom fazonu po kojoj ce da klizi lepo i to je to. Inace sve radi lepo nema nikakvih problema a to sto je pomenuo @tanasi u prvom postu je prisutno i ovde kada je tockic otkljucan jeste labav i cuje se taj zvuk ako se mis protrese dok kad je zakljucan ok je sve, mislim da je tako kod svih, generalno meni ne smeta.
 
Ali.. sada imam drugi problem, iz nekog razloga mis ne dozvoljava monitorima da se ugase posle odredjenog vremenskog perioda, ugasi se ekran na par sekundi i opet se upali.
Jedan Unifying receiver na usb 2.0 koristim i za MX Keys i za MX Master 3 i problem je samo sa MX master 3, jer kad iskljucim misa sve radi normalno.
 
Proslo je par meseci od zadnjeg posta ovde,zanima me kako se odvija situacija,da li je stanje isto,da li ste navikli na labavost skrola ili se situacija i pogorsala mozda? U fazi sam biranja misa i tastature,pa mi ovaj topic bio zanimljiv,jer razmisljam u pravcu ovog misa i MX Keys
 
Ja sam skoro kupio miša, i napravio kombinaciju MX Keys i MX Master 3, pre toga par godina koristio Rapoo kopiju. Meni je miš odličan, skrol fin i mekan, za klikove bih možda voleo da su nešto tiši ali ok. Sveukupno odličan kombo.
 
"Milion godina" koristim zicanu Genius Ergomedia 700 tastaturu i Logitech MX518 takodje zicani mis,i sad kad sam sklopio novu konfiguraciju iako sam mislio zadrzati staru tastaturu i mis,jednostavno mi se ne uklapaju u pricu iz vise razloga. Mada je mis VRHUNSKI!!! I malo sam gledao ovih dana ponudu,iskreno samo Logitech modele i nekako mi se najvise dopala ta MX Keys iako sam u dilemi Mini ili veca,i veoma sam blizu odluke da kupim jedan od tih modela,dok za misa i nisam siguran bas... Da li se uz tastaturu dobija USB risiver? Koliko sam video uz Mini izgleda ne dolazi. A i MX Master 3 ima vise verzija vidim!?
 
Dobije se USB uz tastaturu, i isti se koristi i za miš. Unify sistem.
 
Odlična je. Ogromna razlika u odnosu na ranije plastične. Udobna, plitka, tiha, odlično osvetljenje, savršena izrada. Uzeo sam Plus varijantu sa 'palm rest' dodatkom.
 
Nista,ajd da ne idemo u off i pretvaramo ovo u chat,cekamo i ostale da iznesu utiske o Masteru... :)
 
Ja sam skoro kupio miša, i napravio kombinaciju MX Keys i MX Master 3, pre toga par godina koristio Rapoo kopiju. Meni je miš odličan, skrol fin i mekan, za klikove bih možda voleo da su nešto tiši ali ok. Sveukupno odličan kombo.
Istu kombinaciju imam i sve preporuke sa moje strane 😇🙏🏼
 
MX Master 3 imam tačno godinu dana. Pre toga sam imao MX Master 2s. Odličan je miš, ja nemem primedbi. Doduše ne igram igrice (bar ne ozbiljno) pa u tom smislu ne mogu ništa da kažem. Sada sam pogledao video "Logitech mx master 3 scroll wheel issue" i ima taj prazan hod na levu stranu, ali do sada to nisam ni primetio.
Za desktop je povezan preko risivera, a kada koristim laptop onda ide preko BT konekcije. I taj deo radi odlično.
 
Upravo porucih MX MASTER 3 tako da uskoro postajem deo klana :D
 
MX Master 3 imam tačno godinu dana. Pre toga sam imao MX Master 2s. Odličan je miš, ja nemem primedbi. Doduše ne igram igrice (bar ne ozbiljno) pa u tom smislu ne mogu ništa da kažem. Sada sam pogledao video "Logitech mx master 3 scroll wheel issue" i ima taj prazan hod na levu stranu, ali do sada to nisam ni primetio.
Za desktop je povezan preko risivera, a kada koristim laptop onda ide preko BT konekcije. I taj deo radi odlično.
Kako ti deluje lag u odnosu na 2s u realnom radu?
Nekako trazim opravdanje da uzmem 3 a deluje mi da necu apsolutno nista dobiti...
 
Kako ti deluje lag u odnosu na 2s u realnom radu?
Nekako trazim opravdanje da uzmem 3 a deluje mi da necu apsolutno nista dobiti...
Pisao sam vec u topicu o tastaturama da je Logitech izbacio nove BOLT risivere,koji su navodno mnogo sigurniji,imaju manju potrosnju blututa i mnogo manji lag od Unifi risivera... Master 3 model "za biznis" podrzava BOLT risiver ali ako na 2s koristis unifi i za tastaturu,onda bi morao menjati i tastaturu i kupiti neku koja podrzava BOLT risiver :) Sve ti ovo pricam iz razloga sto BOLT risiver hvale bas zbog manjeg laga
 
Koristim samo mis na risiveru, barem za sada, tako da ne bih imao taj problem.
Hvala na odgovoru, znaci odose pare iz dzepa u najavi... :)
 
Koristim samo mis na risiveru, barem za sada, tako da ne bih imao taj problem.
Hvala na odgovoru, znaci odose pare iz dzepa u najavi... :)
Jedino ne znam da li kod nas u ponudi ima model "Master 3 for Business". Preko mu je cena oko 105 eura (malo je skuplji od MX 3 sa UNI risiverom,on se moze naci ispod 90e) sto je opet jeftinije od nasih cena za modele sa UNI risiverom. Ja sam porucio sa UNI jer nisam znao za ove zezancije oko risivera,to naucih tek posle porudzbine :D
 
Deluje da moze da se nadje business verzija, za koliko si ti platio preko severnih nam suseda
 
Nazad
Vrh Dno