Šta je novo?

Lian Li ventilatori problem

Y2K986

Slavan
Učlanjen(a)
13.11.2007
Poruke
213
Poena
330
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 5600X + Lian Li Galahad 2 LCD 360
Matična ploča
ASUS ROG Strix B550-F Gaming Wifi II
RAM
64Gb Corsair Vengeance RGB RT
GPU
Sapphire RX 7800 XT Nitro+ Gaming OC
Zvuk
Klipsch The Fives
PSU
Corsair RM850x SHIFT 80 PLUS Gold
Kućište
Lian-Li O11D Evo RGB
Monitor
LG UltraGear 32GP850-B
Miš & tastatura
Logitech G G900 Chaos Spectrum + Razer BlackWidow V4 Pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav svima,

Imam jedan zanimljiv problem pa rekoh da ga podelim sa vama da vidim da li mozemo da ga resimo zajedno.
Problem je nastao instalacijom Lial Li AIO hladnjaka za procesor. Pre toga su u kucistu bili i sve je radilo bez problema :
  • 3 X Lian-Li Uni Fan TL LCD 140mm
  • 3 X Lian-Li Uni Fan TL Reverse Blade 120mm
  • Procesor je bio sa obicnim vazdusnim hladjenjem
IMG_20240611_003133.jpg
Sve je to bilo povezano na Lian Li HUB koji je dosao u paketu sa tim ventilatorima.
Taj HUB je povezan na samo jedan ARGB konektor koji imam, jedan od dva USB 2.0 koja imam i 6-pinski PCIe koji je zakacen na napajanje preko 8-pinskog.
Ventilatori su u grupama od 3, i svaki ima svoj kabl povezan na HUB.

Nakon toga sam instalirao AIO pumpu. Ta pumpa dolazi sa drugim tipom ventilatora, Lian Li SL-INF 360, koji imaju svoji zaseban HUB i ne moze da se vezuje za prethodni HUB.
Pumpa ide na drugi i poslednji USB 2.0 i na header AIO_PUMP.
To je radilo kako treba, BIOS je izbacio gresku zbog nepostojeceg ventilatora koju sam iskljucio i to je to.

Problem nastaje povezivanjem AIO ventilatora, onog trenutka kada ih zakacim na SATA kabl.
Postoje dva nacina povezivanje, jedan preko AIO pumpe koja zatim kontrolise ventilatore.
Ili preko HUB-a i ARGB konektora.
U oba slucaja problem je isti.

Sve je dakle islo preko pumpe, HUB koji je dosao u paketu nisam koristio. Dva su problema:
- U zavisnosti od raspolozenja jedan ili dva LCD ekrana na ventilatorima, i to poslednji u nizu, ne daju sliku i samo sedi zaglavljen Lian Li logo.
Ovo moze da se resi ako " na zivo " iscupem i vratim kablove napajanja u HUB, dok racunar radi.
- Drugi problem je na AIO ventilatorima gde mi se cini da poslednji ventilator u nizu deluje da je ukljucen samo do pola. U Lian Li softveru je namesteno da je sve ukljuceno.

Problem 1:
IMG_20240611_130145.jpg

Problem 2:
IMG_20240611_130154.jpg

Ovo me navodi da je neki problem sa napajanjem ali nemam ideju sta bi moglo da bude. Napajanje je i vise nego dovoljno da izgura sve ovo.
Razmisljam da nisu USB 2.0 problem, neki konflikt sa nacim, nemam pojma... Ima li neko ideju sta bi moglo da bude ?

I da, restartovanje procesa u task manager takodje resava problem...
1718147145123.png

Hvala svima na pomoci. :) I prastajte ako sam promasio podforum.
 
Poslednja izmena:
Problem je što taj LianLi software za te ventilatore još uvek nije napravljen kako treba. Da sam na tvom mestu, nebi uopšte eksperimentisao nego bi čekao još par meseci dok se taj software ne ispegla.
 
Jasno, video sam da se ljudi zale i da se ceka malo bolji softver.
Cak i ovakav kakav je je dosta dobar.
Mislim da ce softver da resi ovaj problem sa LCD ekranima, ali i dalje mislim da je ovaj problem sa ventilatorom koji pola radi vezan za nesto drugo.
Sta god uradio taj problem se ne resava, uvek ostaje isto.
 
Dok se software ne reši, možemo samo da nagađamo.
 
Nazad
Vrh Dno