Šta je novo?

LG tv - pozadinsko LED osvetljenje popravka?

DukeLander

Administrator
Administrator
Učlanjen(a)
03.11.2008
Poruke
12,146
Poena
1,205
Imam 8 god star LG kojem je prvo pocelo par dioda da treperi pa prestalo i radio preko pola godine bez problema, do pre par nedelja gde vise uopste ne pali pozadinsko ali se vidi da ima sliku.
Brzom prettagom naletim da je najverovatnije otislo napajanje osvetljenja jer ni jedna dioda ne radi.
Vredi li da se cimam sa poprackpm u smislu sam da popravljam ili lakse uzeti drugi tv?
 
Kad jedna crkne ledara obicno sve prestanu da rade jer su na red povezane, pre ce biti da su one . Mora panel da se otvara i mora da se pazi mnogo da se ne polomi i da ne upadne prasina ili ostanu otisci prsta posto se posle sve vidi. . Vidi na youtube verovatno je neko vec odradio za tvoj model.
 
Zavisi od vrednosti monitora, servis ume da bude skup i da se poprvaka ne isplati više.
 
Nije monitor, tv je u pitanju i ja bih ga popravljao, imam sav potreban alat, pitanje su samo delovi.
@acarinho ima dosta videa, izgleda vrlo cest problem, ali kao i uvek, na jednom od retkih videa nadjem da se provere funkcije daljinskog.
Ispostavilo se da ne reaguje na vecinu komandi daljinskog, znaci ploca je riknula a ne pozadinsko.
Ide u reciklazu. Hvala na pomoci.
 
Sto bi bacao tek tako, pa i da je ploca, ako je tv inace ok ... meni je skoro otisla (ispostavio se procesor na ploci), i servis mi opravio za 65eur .. a moguce je i cela.ploca da se menja, to je npr oko 100 eur ...
 
Isti takav nov 4k je 250€ (drugi brend) sa 5 god garancije, ovaj je fhd, ne vredi cimanja...
 
Slazem se .. ja bas nisam hteo da menjam jer je u pitanju beli Samsung lcd serije 6 od 46 inca koji je taman za tamo gde stoji, i dalje dosta dobrom slikom. Servis za preporuku u Bgd u uciteljskom naselju.
 
Nazad
Vrh Dno