Šta je novo?

LG G7 Fit

ivanbass1

Čuven
Učlanjen(a)
25.04.2016
Poruke
11,114
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5700X, LC-CC-120
Matična ploča
AsRock X570S PG Riptide
RAM
Kingston 2x16GB 3400MHz CL14
GPU
AsRock Challenger Pro 6700 XT
Storage
Kingston A2000 1TB, Toshiba P300 3TB
Zvuk
HyperX Cloud II Wireless
PSU
Seasonic Core 650 GM
Kućište
NZXT S340 Elie
Monitor
AOC CQ32G1
Miš & tastatura
Logitech G502, HyperX Alloy
Ostale periferije
Mac Mini M1 16/512
Laptop
Macbook Pro M1 16/512
Tablet
Galaxy Tab S7
Mobilni telefon
XIaomi 12X
Pametni uređaji
-Galaxy Watch 3
-Mi Band 5
-Mi Band 4
-Mi Smart Humidifier
-Mi Air Purifier 2S
-Mi Air Purifier 3H
-Mi Mop Pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Ne nadjoh temu za ovaj telefon. Zanimljiv uredjaj sa odlicnom cenom (nesto vise od 200e na oglasima). Ne mogu da pronadjem ni jedan krsten review.

Jel ima neko iskustva sa ovim modelom?
 
U tehnomaniji je na popustu nešto preko 30000rsd.
U Koreji je ovaj model nazvan q9.

Послато са HTC U12 life уз помоћ Тапатока
 
kako bre ivane nisi već krenuo da hejtuješ matori chipset, bajatu kameru, slabu bateriju, ips ekran ( bljak) itd :):)
 
Chipset je super za tu cenu, ips ekranu nista ne fali jer Amoleda u normalnom telefonu po toj ceni nema (plus je 1440p IPS), sto se kamere tice da li je jedna ili dve, a da drugi senzor bude za ukras (bokeh), isti djavo :)

Ja sam uvek vise za solidan IPS nego za Amoled, ali posto je sam IPS ekran jeftiniji od Amoleda, ekvivalentan telefon sa IPS-om mora biti jeftiniji.
 
Poslednja izmena:
Postoji, da. Android One program.

Ne moze da se uzme bilo gde kod nas, ni na oglasima.
 
Snapdragon 821 u 2019? Neka hvala. I sdm660 da su stavili bilo bi bolje osim ako ne igraš igrice. I još na sve to baterija od 3k. Ne vidim kako može izdržati dan malo jače upotrebe.

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
SD 821 je u 14nm, kao i SD 660. GPU je bolji na 821, nije mala razlika, a bratanac kupuje telefon bas za igranje igrica.

Doduse, 1440p ekran uz SD 821 ce urnisati bateriju za vreme igranja.
 
Jeste 14nm ali je baziran na arhitekturi koja je starija a pogotovo manje efikasna. I još 1440p IPS ekran uz gaming bukvalno će da urniše.

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
Nije loše za 32-33k , ali opet biće sada za 40k mi8 je daleko bolja ponuda, a razlika je zanemarljiva. Osim ako moraju rate u Tehnomaniji.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Ako sam dobro shvatio iz testova mana telefona su loša optimizacija SD821 i baterija. Ekran bi trebao biti isti kao i G7, kao i One. Kamere prednje iste, a glavna sasvim korektna. Čudno je da nisu ugradili i bateriju iz G6 ako su već procesor iskoristili.

Послато са HTC U12 life уз помоћ Тапатока
 
I ja sam razmatrao ovaj tel... Odličan ekran i zvuk, za te novce najbolji.
Odustao sam od njega jer bih pre uzeo G6 zbog kamere a i fizički mi je lepši, mada tu su i Sony xz1 i Pixel xl za slične novce.

Što se tiče ekrana i baterije, ima da se bira rezolucija, lepo smanjiš na fullHD ili čak samo HD pre početka igre.
Tip ekrana je, koliko sam shvatio, Micro lcd, koji troši znatno manje baterije jer ima bele subpixele koji ne prolaze kroz filter (valjda), mislim da je oznaka mLCD.

Sent from my Xperia Z2 Tablet LTE using Tapatalk
 
Meni se bas dopao, odlican ekran, dobar izlaz za sluske, fm radio, moderan dizajn. Medjutim G6 korisnici(a ovo je koliko vidim repack G6) su debelo popljuvali probleme sa usb portom i vek baterije koja veoma brzo propada(a originala nigde za kupiti, mada je nabavka original baterija sve veci problem generalno cini mi se).
 
to za baterije je tačno...izgleda da samo kod samsunga i apple možeš da računaš na neku originalnu verziju zamenske baterije, kod svih drugih je to lutrija...
 
Uzeo sam danas ovaj telefon za 22000 , prvenstveno zbog DAC-a , za sad mi sve deluje odlicno , ekran odlican , kuciste odlicno , kamera solidna , za bateriju cemo vidieti :D
 
Nazad
Vrh Dno