Šta je novo?

LG 42LD750 ili Samsung LE 40C650

motara

Cenjen
Učlanjen(a)
16.10.2010
Poruke
17
Poena
154
Veliki pozdrav.

Izvinjavam se ako je tema na pogresnom mestu. Imao bih jedno pitanje za strucnjake za televizore. Imam budzet oko 100 000 dinara za kupovinu televizora.

Dvoumim se sta da kupim, pa bih molio pomoc. Za sada sam naisao na ova dva zanimljiva modela:

LG televizor LCD 42LD750

Samsung televizor LCD LE-40C650

Molio bih dakle neka uporedba bitnijih funkcija, vase stanoviste sta je bolje kupiti, ili neka kontra ponuda ove dve, mozda ima neki bolji u tom rangu.

Hvala veliko unapred.
 
Samsung 40C650, trenutno najbolji LCD televizor sa CCFL pozadinskim osvetljenjem. Nema bolje alternative osim u drugoj tehnologiji kao sto su plasma televizori.

http://forum.benchmark.rs/showpost.php?p=2303346&postcount=1533

Ovo sto sam napisao u gornjem linku je i uopsteno kao samsung vs lg a u isto vreme i konkretno C650 vs LD750. Opcije su im slicne, tu nema prednosti jednog ili drugog.
 
Ako se ne varam tamo su navedene razlike izmedju c650 i lg 550 modela, a ne navedenog 750. Jel moguce mozda da je sa 750 napravljen neki pomak? Mislim "glupam luposti" ovde, samo zelim da bolje razumem sve to i da dobro odaberem, jer nisu male pare u pitanju. :)
 
Mislim da na taj LG dobijas garanciju od 5 godina, naspram 2 godine od samsunga. Ako imaju slicne funkcije uzmi LG, jer ce ti u 3-4 godine crci 100% koji god da uzmes, ako ne i pre.
 
Mislim da na taj LG dobijas garanciju od 5 godina, naspram 2 godine od samsunga. Ako imaju slicne funkcije uzmi LG, jer ce ti u 3-4 godine crci 100% koji god da uzmes, ako ne i pre.

Ja ne čuh u ovih nekoliko godina, koliko s prodaju LCD televizori, da je ikome dotični crkao, što ne znači da se to ne dešava, naravno. Ali da će "u 3-4 godine crći 100%"...što reče masnikosa...potkrepi !
 
Poslednja izmena:
Radim u ovascenom servisu za LG i samsung, znam koliko dolazi u garanciji i kolko van garancije.
Recmo zamisli razocarenje coveka kome je crko panel a tv tek izasao iz garancije. Nov panel skuplji od novog tv-a, dok je kod samsunga malo jeftiniji, al opet neisplativ.
LCD tehnologija nije usavrsena kao kod starih televizora. Nekad si mogo da kupis Ei Nis i zaboravis na njega, dok su ovi LCDi, plazme, LED relativno novi i mnogo podlozniji kvarovima.
3 godine garancije vise od neke druge marke mnogo znaci, pogotovo kad uzmes u obzir da te skoro ni jedna popravka LCD-a nece izaci manje od 100e, a zna da ide i mnogo vise.
 
Radim u ovascenom servisu za LG i samsung, znam koliko dolazi u garanciji i kolko van garancije.
Recmo zamisli razocarenje coveka kome je crko panel a tv tek izasao iz garancije. Nov panel skuplji od novog tv-a, dok je kod samsunga malo jeftiniji, al opet neisplativ.
LCD tehnologija nije usavrsena kao kod starih televizora. Nekad si mogo da kupis Ei Nis i zaboravis na njega, dok su ovi LCDi, plazme, LED relativno novi i mnogo podlozniji kvarovima.
3 godine garancije vise od neke druge marke mnogo znaci, pogotovo kad uzmes u obzir da te skoro ni jedna popravka LCD-a nece izaci manje od 100e, a zna da ide i mnogo vise.

Sad sam citao sajt LGa, to je garancija 5god za LED televizore a ne za ove obicne LCD. Sad ne znam koji u rangu gore navedenih televizora bih mogao da uzmem LED i da imam tu garanciju. Moze pomoc, cim radis u servisu trebalo bi da znas :)
Hvala
 
Neka se javi neko ko ima malo duze iskustvo sa LCD televizorima ( pa i monitorima, sve je to valjda slicno), ja sam tek ove godine presao sa CRT na LCD tehnologiju.
Nemoguce da bas svi crkavaju posle 2-3 godine, pa to je stvarno :wall:, jeste da su im cene pale i to, ali da svake 2-3 godine dajem po 500€ za novi, to od mene nece videti!
 
Opustite se, ne crkavaju svi televizori posle 2-3 godine, celavii generalizuje stvar. Ne moze na osnovu toga sto radi u servisu da se iznese tako veliki zakljucak.

Odredjen procenat panela jednostavno crkava, tako je uvek bilo i uvek bice. Svaki uredjaj crkava, neki pre neki kasnije zavisi koji vam zapadne. Plasma nije nista bolja, da ne kazem da je i gora. Da li cete da upadnete u taj procenat ljudi kojima je crko lcd je pitanje srece/nesrece.

Sam panel je deklarisan na 60k-100k radnih sati, pa koliko koji dogura.
 
Opustite se, ne crkavaju svi televizori posle 2-3 godine, celavii generalizuje stvar. Ne moze na osnovu toga sto radi u servisu da se iznese tako veliki zakljucak.

Odredjen procenat panela jednostavno crkava, tako je uvek bilo i uvek bice. Svaki uredjaj crkava, neki pre neki kasnije zavisi koji vam zapadne. Plasma nije nista bolja, da ne kazem da je i gora. Da li cete da upadnete u taj procenat ljudi kojima je crko lcd je pitanje srece/nesrece.

Sam panel je deklarisan na 60k-100k radnih sati, pa koliko koji dogura.

Apsolutno istinitio i slazem se sa zakljuckom.
 
Znaci televizor u rangu do 100 000 dinara koji preporucujete svi je Samsung 40C650?

Od LED u tom rangu kvaliteta i cene nema nista?

Cisto da se vrnemo na temu hehe
 
Iskreno ne verujem u ovo, primera radi kod nas u firmi imamo gomilu LCD monitora, bilo je otkaza, ali za oko 5 godina koliko je sad vec standard, otkazalo je mozda 10%, a ti monitori se nikad ne gase...
 
Da sam znao za ovu razliku u duzini trajanja garancije, kupio bih LED!
 
Nece naravno bas svaki posle 3-4, ali vecina se kvari (kao i sva tehnika). U servis ih mnogo dolazi sto u garanciji sto van garancije. Kazem da nije vredno rizika jer 3 godine razlike u garanciji MOZE mnogo da znaci.
 
I jos nesto da dodam, to sto je deklarisano da panel treba da radi od 60 do 100k radnih sati nista ne znaci. Desava se da dodje nov iz prodavnice sa defektnim panelom, ili posle svega par sati rada da pojavi gresku. Sve je to do srece, pa sta ti naleti.
Ja licno imam jedan LED jedan LCD i oba rade vec godinu skoro bez gasenja odlicno.
Dok mi se jedan LCD ranije bukvalno zapalio posle svega dva meseca rada.
 
Znaci televizor u rangu do 100 000 dinara koji preporucujete svi je Samsung 40C650?

Od LED u tom rangu kvaliteta i cene nema nista?

Cisto da se vrnemo na temu hehe

Da, C650. Nemoj da se zamaras sa LED nema nista od toga.

Ja poručio 40C650, trebao bi sutra da stigne...cijena u BiH je 872e za keš...koliko je u Srbiji?

Oko 900e, otprilike ista cena.

I jos nesto da dodam, to sto je deklarisano da panel treba da radi od 60 do 100k radnih sati nista ne znaci. Desava se da dodje nov iz prodavnice sa defektnim panelom, ili posle svega par sati rada da pojavi gresku. Sve je to do srece, pa sta ti naleti.
Ja licno imam jedan LED jedan LCD i oba rade vec godinu skoro bez gasenja odlicno.
Dok mi se jedan LCD ranije bukvalno zapalio posle svega dva meseca rada.

Pa dobro defektni paneli se ne racunaju, ako je defektan odmah, zamenices televizor jer ce svakako biti u garanciji. Fazon, ako ti ne crkne prvu godinu radice :)

Mogu da zamislim scenu kako ti gori LCD :D
 
Sacuvaj skoro 200 evra i uzmi LG, nema sansi da ces ikakvu razliku primetiti ukoliko nisi predrkani videofil pa ti je svaka nijansa bitna...kapiram da FULLHD izgleda preterano dobro i na jednom i na drugom
 
Sacuvaj skoro 200 evra i uzmi LG, nema sansi da ces ikakvu razliku primetiti ukoliko nisi predrkani videofil pa ti je svaka nijansa bitna...kapiram da FULLHD izgleda preterano dobro i na jednom i na drugom

E, nemas pojma o cemu pricas i nije OK tako nagadjati bar kada se radi o poredjenju ova dva modela. Ja sam isto tako mislio, dok nisam na licu mesta video koja je razlika i nedavno uzeo c650 seriju. O kakvih 200evra razlike pricas? Ako vec razmislja izmedju ova dva, Samsung je definitivno bolji izbor, po SVIM karakteristikama. Pocevsi od "dubine" crne boje, preko kvaliteta slike cak i analogne televizije, pa DTS dekodera, mogucnostima dodatnog podesavanja MotionPlus 100Hz moda (koji je kod LG-a iritirajuci), definitivno najboljeg video plejera, pa sve do finalne obrade i kvaliteta plastike (cak su ledja metalna na c650 seriji!)...

Da je covek pitao "koji TV da kupim?", onda bi ovakav tvoj odgovor bio korektan, ali u ovom slucaju je vec sveo izbor na 2, pa je steta da uzme manje dobar.
Svakako, koji god da uzme, bice zadovoljan. Ali bar po meni je Samsung c650 u prednosti.

Uzeh c650 i svaki dan sam sve vise odusevljen :)
 
Poslednja izmena:
Stvarno nemam iskustva i ne zelim da se raspravljam i verujem ti da je c650 bolji od ld550 ali ipak 200 evra nije mala cifra, i jos sam naveo ako covek nije zaludjeni videofil pa mu je bitno da je crna malo dublja....a pri tom se i uvek setim onog klipa sa youtuba gde su svedjani sa 3 metra gledali fullhd i hd ready i vise od pola nijih nije pogodilo koji je fullhd. To se zove "porez na budale"
 
o kojih bre 200e pricas kad im je cena ista? si pogledao uopste linkove iz prvog post-a?
sta su gledali svedjani? analogni TV program? u tom slucaju imas pravo.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je zestina nepotrebna i anti produktivna ovde. :)

Veliko hvala Ben Dover i Gizmor na preporukama, potrazicu od prodavca sa kojim sam pricao da mi obezbedi 40c650 i samo u krajnjem slucaju da ne bude mogao da mi nabavi taj uzecu ovaj LG.

Naravno, takodje me zanima na koji nacin na Samsungu da proverim koliko je casova radio, da me ne zeznu. CItam sad forum i vidim ima takvih primera, ne bih da budem jedan od njih.
Navodno sa "Info Menu Mute Power" se ulazi u servisni meni, a dalje ...

Edit: Istina, strastveni sam filmofil. TV ce se koristiti za gledanje filmova sa hard diska, usba. Vikendom zna se, fudbal na digitalnoj kablovskoj televiziji po celi dan. :)
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se ja sve vreme gledam ld550...koji sam ja lik...sorry jos jednom
A inace, svedjani su gledali Blueray film "Pirati sa kariba 2"
 
Poslednja izmena:
Odem vam ja danas malo po gradu lutati i ispitati oko TVa, kad ono svi velicaju LG od prodavaca, kazu Samsung se cesce kvario pa ga slabije prodaju. Zna li neko nesto po ovom pitanju?
 
Moj kolega u sarajevu je imao jako mnogo reklamacija na samsung televizore pa ih je poceo prestao prodavati, mada to moze biti i posljedica jako velikog broja prodatih samsunga pa samim time i mora ih biti vise pokvarenih.
 
Nazad
Vrh Dno