Šta je novo?

LeTv LeEco Le Max 2 (x822) ili Samsung galaxy note 4

saks69

Cenjen
Učlanjen(a)
09.11.2009
Poruke
93
Poena
160
oba su oko 300 evra Samsung polovan malo jeftiniji kinez nov.Slomio sam ekran na s4 i9500 juče hitno mi treba nešto novo budžet ograničen na 300 ,a nebi nešto ni dao više para
 
Note 4 je mator ipak a ovo je novo. Plus ima fantastičan hardver. I evo posle malo jače od mesec dana korišćenja mogu da ti kažem da sigurno nećeš biti razočaran.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Note 4 je mator ipak a ovo je novo. Plus ima fantastičan hardver. I evo posle malo jače od mesec dana korišćenja mogu da ti kažem da sigurno nećeš biti razočaran.

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Ja koristim samsung galaxy note 4 (910c) od kraja 2014/pocetka 2015. Pre mesec dana sam kupio i Le eco le 2 i od tada njega koristim. Mogu da ih uporedim:

Displej
Samsungov je mnogo jasniji i lepsi(amoled + veca rezolucija). Kinez je ok, boje su prirodne, rezolucija ok. Ko sta voli. Le eco ima displej od Sharp-a
Baterija
Na Le eco le 2 baterija drzzi bolje nego na mom samsungu za nijansu, odprilike kao note 4 kad je bio nov
Brzina
Le eco le 2 je brzi(zato ga i koristim umesto note 4, a i dosadio je samsung, s2, note2, note4, sve isto...) verujem da je stvar u touchwiz-u
Kamera
Tu je kinez skroz razocarao. verujte mi, kamere ne mogu da se uporede, pogotovo lowlight i video. i nebitno je sta pisu na testovima. kamera le eco le 2 ne moze da se uporedi sa note 4 nikako. le max ima istu kameru kao le 2 cini mi se
Ostalo
Kvalitet izrade je isti. le eco je metalan i kvalitetan, note 4 nije skroz metalan ali je kvalitetan. kinez nema fizickih dugmica napred i to mi jako smeta, na virtualne dugmice home/back/tasks sam se navikao ali to sto nema home fizicko dugme napred mi bas bas smeta, zvucnik je ok, 3.5mm nema i to je sra*je. stalno zaboravljam ili adapter ili slusalice. iz nekog razloga le eco pisti kada je displej ukljucen, kada prislonis uvetu. ne znam o cemu se radi, nije softverski 100%. meni ne smeta jer se ovako ne cuje. le eco ima problem da odlazi u deep sleep cesto i onda ne stizu poruke na Whatsapu telegramu instagramu... stizu tek kada udjes u aplikacije. Resava se ako ostavis aplikacje ukljucene. note 4 moze da podeli ekran na dva dela i dve aplikacije, le eco ne moze. zvuk kamere moze da se iskljuci za razliku od unrooted samsunga, medjutim kada hoces nesto da slikas iz Whatsapa ili telegrama i posaljes odmah le eco daje zvuke a samsung ne. i na le eco ne moze to da se iskljuci, verovatno je do whatsappa. Sto se tice GPSa, le eco trazi sporije satelite od Samsunga i gubi ih cesce. 4g radi dobro na oba, ali na le eco radi samo na jednoj sim kartici.


Generalno telefon(le 2) je ok. Da note 4 nema touchwiz bio bi ubedljivo bolji od le 2, ovako negde nije bolji,a negde jeste. Ja ga i dalje koristim(le 2), ali nisam siguran da cu preci zauvek samo na njega. Mislim da je za 300e mnogo bolje kupiti nexus 5x (na 5x ili 6p cu verovatno ja zameniti note 4 i le eco le 2)
 
Poslednja izmena:
Ja i ne uporedjujem le 2 i le max 2. Ja sam, kao i Saks96, korisitio samsung pa sam probao le eco. Zato sam napisao poredjenje. Ne znam koliko ce biti korisno ali svakako ne skodi :)

Inace Le eco le 2 se prodavao u moskvi u oficijalnoj radnji za oko 214e a le max 2 oko 428e. Na dan otvaranja je bio popust 71 e na oba(da nije bilo popusta ne bih ni kupio :D)

A kakva je kamera na le max 2? Da li ekran pisti negde oko type c ulaza kada je ekran uljucen?(kada prislonis uvetu) Da li ide u deep sleep?
 
Le Max 2 trenutno može da se poruči za ~200€(4/32 verzija). Za te specifikacije i sa tom cenom, nema konkurenciju trenutno bukvalno.

Kamera je, pa, dobra. Dnevne slike su super, iako ja ne koristim njihov EUI, na ovome CM su slike još bolje, ali noćnim nisam zadovoljan. Mora to bolje. Ništa ne pišti i opet ne koristim EUI ali znam za problem sa notifikacijama. Ne pogađa Le Max 2, ali da, na nekim slabijim modelima ima problema, ne na svim. Ima čak i uputstvo šta u settings da se isključi da bi to radilo ali nisam se udubljivao previše.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Le Max 2 trenutno može da se poruči za ~200€(4/32 verzija). Za te specifikacije i sa tom cenom, nema konkurenciju trenutno bukvalno.

Kamera je, pa, dobra. Dnevne slike su super, iako ja ne koristim njihov EUI, na ovome CM su slike još bolje, ali noćnim nisam zadovoljan. Mora to bolje. Ništa ne pišti i opet ne koristim EUI ali znam za problem sa notifikacijama. Ne pogađa Le Max 2, ali da, na nekim slabijim modelima ima problema, ne na svim. Ima čak i uputstvo šta u settings da se isključi da bi to radilo ali nisam se udubljivao previše.

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Preko koga može da se poruči za 200 e i koliko se ceka otprilike i kolika je carina ako mora može na pm una pred hvala
 
Nisam pri kompjuteru pa ne mogu ništa detaljnije. Na Grossoshop je pre dva dana kada smo gledali cena bila 213e. Ako je isporuka u EU to je to, nema troškova. Ako je kod nas ide na carinu naravno i to je +30% onda. Na Ali express ih ima za 220 dolara što je još manje. Naravno to su varijante za direktno slanje u Srbiju i to ide na carinu. Ali svejedno to je 250-260e ocarinjeno.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Šta bi mi preporučio nisam naručivao telefone preko neta pogledaću i ja na netu ako vidiš nešto extra povoljno javni u bg -u sam inače ako mi je razlika 20 evra ne znam da li da se cimam uopšte,i koliko sam uporedjivao telefone u tom rangu ovaj mi najviše odgovara.Valjda nema lošiju kameru od mog s4 koji isto ima loše noćne fotke,dnevne su odlične.Pozdrav
 
Ako imaš mogućnost naručivanja na EU onda se isplati cimati se jer se uštedi 50-60e. Ako nemaš onda bih ja pre potražio ovde. Bio je pre par dana oglas na KP za 280e nov neotpakovan što je super cena i po meni nije vredno cimati se sa poručivanjem, čekanjem da dođe, čekanjem da se ocarini zbog 20e.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Ma i uzecu ga ovde ionako mi je hitno a 20 e mi nista ne znači ,reci mi samo da li je kamera lošija bolja ili slična sa s4 po tvom mišljenju jer nisam nikad ni video tog kineza u stvari ni jednog haha ostale stvari su u plusu usvakom slucaju
 
Predstavu nemam kakva je kamera na S4 tako da šta god da ti kažem slagaću te. Ovaj pravi super slike na dnevnom svetlu i dobre ako je veče a dobro osvetljenje. Ali ono, polumrak i to, sasvim sigurno je tu S4 bolji.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Svaka čast momci milina je kad neko hoće da pomogne,objasni učini ,javiću utiske nadam se u roku od dan dva .trebalo bi da ga kupim ali sam za sad našao samo jedan oglas na kp nisam ni zvao još dok ne pogledam još malo pozz.
 
Nisam pri kompjuteru pa ne mogu ništa detaljnije. Na Grossoshop je pre dva dana kada smo gledali cena bila 213e. Ako je isporuka u EU to je to, nema troškova. Ako je kod nas ide na carinu naravno i to je +30% onda. Na Ali express ih ima za 220 dolara što je još manje. Naravno to su varijante za direktno slanje u Srbiju i to ide na carinu. Ali svejedno to je 250-260e ocarinjeno.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
Ako ga ocarine na pravu cenu od 213€ platiće ukupno 281€ + 150/270 dinara.

Uvek postoji mogućnost da mu se posreći i procene mu na manje (samo u BG, NS i Niš nema šanse), ali i na više pa da ili plati više ili se cima dodatna mesec-dva sa žalbom i na kraju plati ono iznad + 500 dinara za žalbu.

Da li se isplati neka sam proceni.
Ako ima nekog preko EU, onda je situacija mnogo bolja :)
 
Ta cena od 213€ se odnosi na poručivanje u EU ne kod nas. Mada sada nije ni tih 213 nego 240. Tj sa tog sajta je isplativo zbog poručivanja na EU. Ako je standardno kod nas, za carinjenje, onda sa Alija za 220$ i to je to.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno