Šta je novo?

Let na 64bita (copyright Digital!:))

Jedi_knight

Čuven
Učlanjen(a)
06.01.2004
Poruke
80
Poena
609
Sta mislite o ovome???
Konfiguracija je:

Matična ploča Chaintech VNF-3

Procesor AMD 64bit 2800+

Kuler Thermal Take TR2-M4

Memorija Bluestar Bga (Single sided) 400Mhz 2x512MB

HDD 120GB WD Caviar 7200rpm 8.9ms 8MB cache

FDD FDD 1,44MB 3,5"

Miš Microsoft Intelli Mouse Explorer 3.0

Video karta MSI Nvidia 6800 128Mb (6600GT ako do nove izadje u agp verziji)

Kućište Chieftec BX-03B-B-SL 420W (+extra fanovi sa prednje i zadnje strane tj.da uvlache hladan vazduh sa prednje strane i da izvlache topao vazduh iz kucista pozadi i jedan da hladi hard disk)

Multimedija Leadtek PC TV/FM Winfast2000XP

DVD DVD Rom Pioneer121s

DVD-RW DVD+-RW 108D

Fax-modem U.S. Robotics fax modem v.92

Speakers Altec Lansing Atp-3 2.1system

Zastita Apc BK500EI



I sve ovo sa jos PDA-om PalmONE Zire72, card readerom 7in1 ,sd memory karticom 512MB i Optimice Catwalk podlogom za misha???!!!


Predlozi,zamjerke..........
 
Poslednja izmena:
hard uz ovu makinu veci...makni flopi..ne treba ti...mish neki bolji ;) tv imas bolje..asusove... inace oke... moitor ti treba neki tft lep i dobar i to ti je trenutno jedna od najboljih makina koju mozes da uzmes :) samo memoriju ... zaobidji te srpske :)
 
Super, nema sta.

@bgillegal: Sta fali srpskoj memoriji i Inteliju?!
 
Fali ti samo još jedna plavuša da bude sve kompletno. ,)

Razmisli o ploči Abit KV8 Pro, ako nećeš SATA hard nije ti potreban flopi drajv.
 
Ukoliko nećeš više para da dodaješ, onda izbaci 512 rama i za te pare kupi umesto zire 72, HP Compaq 2210 PDA (ukoliko voliš ppc varijantu) ili tungsten t3 (ukoliko voliš palm varijantu)... Memoriju uvek možeš da dokupiš i staviš u drugi slot, PDA prvo treba da okačiš oglas, pa da pregovaraš 2 dana, pa da prodaješ, pa da kupuješ drugi. Još i nisi iz BG, pa će se sve to odvijati sporije. I da, ljudi su se odve žalili na tu podlogu za miša. Kad već kupuješ ektra mašinu, otvori se za func surface 1030 podlogu, a ukoliko nećeš da dodaješ pare, izbaci dvd čitač, flopi i uzmi običan kuler za procesor. I da, uzmi neku drugu ploču, ne kažem da Chaintec ne valja, ali kod nas ih nije bilo dobre 2 godine, pa i ne znamo kakav je Chaintec danas.
 
Odlucio sam se bas za Zire72 zbog multimedijalnih mogucnosti a para za tft nemam nego cu vjerojatno uzeti samsunga 795/797DF!!!! I da citao sam dosta o ovoj chaintec-ovoj ploci i dosta ljudi kaze da ima veliki overklokerski potencijal no otom potom.......
Jos neko........
 
Jedi_knight je napisao(la):
Sta mislite o ovome???
Konfiguracija je:

Matična ploča Chaintech VNF-3

Procesor AMD 64bit 2800+

Kuler Thermal Take TR2-M4

Memorija Bluestar Bga (Single sided) 400Mhz 2x512MB

HDD 120GB WD Caviar 7200rpm 8.9ms 8MB cache

FDD FDD 1,44MB 3,5"

Miš Microsoft Intelli Mouse Explorer 3.0

Video karta MSI Nvidia 6800 128Mb (6600GT ako do nove izadje u agp verziji)

Kućište Chieftec BX-03B-B-SL 420W (+extra fanovi sa prednje i zadnje strane tj.da uvlache hladan vazduh sa prednje strane i da izvlache topao vazduh iz kucista pozadi i jedan da hladi hard disk)

Multimedija Leadtek PC TV/FM Winfast2000XP

DVD DVD Rom Pioneer121s

DVD-RW DVD+-RW 108D

Fax-modem U.S. Robotics fax modem v.92

Speakers Altec Lansing Atp-3 2.1system

Zastita Apc BK500EI



I sve ovo sa jos PDA-om PalmONE Zire72, card readerom 7in1 ,sd memory karticom 512MB i Optimice Catwalk podlogom za misha???!!!


Predlozi,zamjerke..........

Cek, a sto ne uzmes Hitachi od 120 Gb. Cuo sam da je super u radu sa manjim fajlovima i da se ne greje. ATP-3 je dobar izbor, a zvuk je fenomenalan. DVD-RW ok, a sto BlueStar memorija? Uzmi Corsair :) ili GeIL. Za maticnu :p . Dobro razmisli. Ima i boljih od Chaitec-a

Poz :wave:
 
Poslednja izmena:
LiquidPlasma je napisao(la):
Za maticnu :p . Dobro razmisli. Ima i boljih od Chaitec-a

Poz :wave:
Pise se Chaintecha! I ne, za te pare nema boljih. A stop se tice ABIT-a kog stvorenje predlaze, pa Ok je to, ali nVidia je idalje bolja solucija za AMD CPU, bilo koji.
Sto se tice masine, je lepo odabrano (bas onako kao smo testirali ;)), ali veruj mi da nema potrebe za dva opticka drajva! A ne secam se da sam negde skoro video Pionirov 121 DVD citac.
 
Zelim da stavim poseban dvd rom citac jer ne zelim da upropascujem DVD+-RW sa nekim losijim diskovima i to mada ako 108D moze sasvim lepo da cita diskove nemam nista protiv.I da,da li da uzmem Enermax napajanje od 350W
 
Jedi_knight je napisao(la):
Zelim da stavim poseban dvd rom citac jer ne zelim da upropascujem DVD+-RW sa nekim losijim diskovima i to mada ako 108D moze sasvim lepo da cita diskove nemam nista protiv.I da,da li da uzmem Enermax napajanje od 350W
uzmi enera i ne sekiraj se za zdravlje 108-ce ;)
 
Preacher je napisao(la):
To je tvoj stav. Ja je kuci koristim mesecima u kombinaciji sa Logi MX310 i ne bih je menjao nizasta ;) .
Moja preporuka za Optimice.
ochigledno ne znash za bolje. optimice je blago recheno bedna kopija gigante. jeftinija je za 30% ali zato daleko nekvalitetnija. nekoliko mojih ortaka je imalo otpimice podloge i ni jedna nije ostala kao nova duzhe od 10ak dana. jednostavno sama pochne da se krnji ili unishti skateove na mishu. ako se lozhi dechko na plastichne podloge nek uzme gigantu. od ostalih vrsta podloga moja preporuka za steelpad, icemat, func, xtrac i naravno moj izbor - fatpad. samo odaberi koja vrsta ti najvishe odgovara i ni u jednom sluchaju netjesh pogreshiti. a taj optimice zaobidji u shirokom luku.
 
ReV je napisao(la):
ochigledno ne znash za bolje. optimice je blago recheno bedna kopija gigante. jeftinija je za 30% ali zato daleko nekvalitetnija. nekoliko mojih ortaka je imalo otpimice podloge i ni jedna nije ostala kao nova duzhe od 10ak dana. jednostavno sama pochne da se krnji ili unishti skateove na mishu. ako se lozhi dechko na plastichne podloge nek uzme gigantu. od ostalih vrsta podloga moja preporuka za steelpad, icemat, func, xtrac i naravno moj izbor - fatpad. samo odaberi koja vrsta ti najvishe odgovara i ni u jednom sluchaju netjesh pogreshiti. a taj optimice zaobidji u shirokom luku.

Dobro, malo pretenciozno sam rekao da je ne bih menjao nizasta, ali da je dobra-dobra je. Kao sto rekoh, koristim je mesecima i kod mene je i dalje u stanju kao i prvog dana. Sta ti tvoji drugari rade ja ne znam, ali to je njihov problem. :D
Ili su mozda oborili kvalitet...
 
Nazad
Vrh Dno