Šta je novo?

Lepljiva ili nelepljiva bandaz traka za klimu?

Scorpi

Poštovan
Učlanjen(a)
11.04.2019
Poruke
126
Poena
60
Problem (nastao posle 2 leta, jer komsija sa 5og sprata, njegova klima kaplje direktno tu):

309450211_5421841121263082_5239282069217759988_n.jpg

Resenje:


Znaci kupim traku, i uvijem. Nema problema.

Ali da li da uzmem lepljivu ili nelepljivu? Zna li neko?
 
Nije to od kapljanja nego od sunca.

I ta druga traka će da ispuce, treba ti nešto što je uv stabilno
 
Nije to od kapljanja nego od sunca.

I ta druga traka će da ispuce, treba ti nešto što je uv stabilno

A zasto je onda samo meni ovo ispucalo, a 4 komsije iznad mene nije? Ista zgrada, ista strana, sve isto. Meni ispucalo, nikom drugom nije.

Samo meni tu kaplje ta klima sa 5og sprata. Kap, kap, kap, kap, svaki dan, celo leto.

Sto se mene tice, ispucalo je zbog tog kapljanja. Mozda kapljanje/mokro+sunce celo leto je razlog. I verujem da kad ovo sad sredim, a sledeceg leta nece vise da kaplje, i bicu miran par godina.

Samo je pitanje kakvom trakom ovo da uvijem. Sta savetujes?
 
Traka i ona alu ili pvc kanalica i ima da traje...
 
Nelepljiva traka + kanalice i miran
 

Prilozi

  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    39.5 KB · Pregleda: 52
Pa reši problem sa komšijom i neka spusti vertikalu do zemlje. Nije rešenje da kaplje. Tako sam i ja uradio, a posle su se svi kačili na moje crevo.
 
Ovo je sigurno od UV zračenja lepo se vidi da je porozni u da se osula

Najbolje da zamotas srebrnom ali armirnom trakom sve drugo propada na suncu.

A to što komšijama nije ne znači da neće
 
Traka i ona alu ili pvc kanalica i ima da traje...

Nelepljiva traka + kanalice i miran

Brate traka je sasvim dovoljna. Evo druga klima mi ima samo traku, niko ne kaplje na nju, i evo posle 2 godine traka kao nova.

Traka je dovoljna, samo komsiju da sredim...

Pa reši problem sa komšijom i neka spusti vertikalu do zemlje. Nije rešenje da kaplje. Tako sam i ja uradio, a posle su se svi kačili na moje crevo.

Kako da spusti vertikalu do zemlje? On je na 5i sprat.

Jedino resenje je da produzi njegovu kondenzacionu cev. Mnogo mu glupo stoji, iz zida viri kond cev jedno 5-10 cm. Kaplje i na zgradu i meni i svugde.

Ovo je sigurno od UV zračenja lepo se vidi da je porozni u da se osula

Najbolje da zamotas srebrnom ali armirnom trakom sve drugo propada na suncu.

A to što komšijama nije ne znači da neće

Brate sa svim postovanjem, ne zlazem se.

Imam 2 klime. Druga je tu pored. Isto sucne je bije, isto sve. Traka i dalje kao nova. Komsije iznad mene, trake i dalje kao nove.

Samo se meni na ovu jednu kimu tako sjebala traka, jer komsa sa 5og kaplje tu direktno, celo leto, svaki dan, kap kap kap, kao chinese torture. I onda se to lepo nakvasi i bude mokro konstanto. I onda tu lepo udari sunce. I ode traka posle 2 leta.

Ako sam u pravu, i sredim komsiju, nova traka ce da potraje verujem par godina bez problema.


---


Sto se tice problema. Bio sam danas da kupim bandaz traku. Kaze mi decko u radnju da se obicno stavi nelepljiva bandaz traka, pa se zalepi izolir trakom. Ne znam da li je to tacno.

Kako god, kupio sam lepljivu bandaz traku, i evo pola sata visim na prozor i lepim. Sve sam izgrebo ruku na zid.

309596666_662393751822476_1201559694184365557_n.jpg

Eto to sad izgleda normalno opet.

Na zalost, ima jedan deo koji je mnogo daleko, ne mogu da dodjem do njega :(

309658949_686648615636216_589104269182101734_n.jpg

Jedini nacin da i ovo izlepim nekako, bez da rizikujem svoj zivot lol, je da seckam ovu traku na male parcice, pa zalepim na metlu onako malo na ivicu, pa sa metlom zalepim tu gore, pa ga metlom ispresiram kolko mogu da se lepo zalepi. I tako jedno 50+ komada da izlepim jedan pored/preko drugog, ce se zatvori i taj deo.

Ne znam da li cu to da uradim. Malo me mrzi. A i malo mi glupo, gledaju me ljudi dole mahahaha :D

Eto vam...
 
Pustio sam klimu na hladno, sacekao da pocne da kaplje. Radi super, kaplje super, ne smeta nikome.

Posle sam pustio na toplo, radi super.

Morao sam da proverim, jer sam onako dosta vuko onu cev levo desno gore dole dok sam stavljao traku, pa da nisam napravio neku stetu.

Sva sreca, izgleda da je sve kako treba 👌
 
Ako planirate svi da se kačite, spusti se cev koja može kanalicom sa se zatvori.
Ja sam spustio crevo sa četvrtog sprata na koje su se kasnije svi nakačili.
 
Ako planirate svi da se kačite, spusti se cev koja može kanalicom sa se zatvori.
Ja sam spustio crevo sa četvrtog sprata na koje su se kasnije svi nakačili.

Brate zvao sam 3 coveka koji rade klime, svi su rekli mora dizalica, pa jedan dan da se to svima namesti. Jedno 200 evra dizalica i 100 evra rad, okvirno su mi rekli. To je 300 evra.

To su 5 klime, 5 stanova, po 60 evra svako. I to je samo ako svi to prihvate.

Jednom komsiji sam to naponenuo, otvorio je onako oci siroko. Nece bre niko da da 60 evra da resi moj problem. Ovo je samo moji problem, ovi iznad mene nema ko da im kaplje. Mozda i kapne malo sa 6og sprata ovom na 3ci sprat, ali to je nista.

Jedino sto mi ide u korist, ima parking mesto bukvalno tu ispod svih tih klima. Ali jos tu niko ne parkira. Ali stavljeno je ono metalno da ne moze niko da parkira. Neko je to platio da se stavi. Znaci neko ce nekad tu da parkira. Kad krene, i dodje leto, ima kola da mu se kupaju. Kad tad ce se pozali. E onda je to vec razlog da se upravnik ukljuci i da se sredi sve ovo kako treba.

Jer ja se bunim sto mi kaplju na klimu. Pa to je normalno. Nista strasno. Koga boli k.... :rolleyes:

Ali ako nekom kaplje na kola, e to je vec ja mislim ozbijno.

Ne znam...
 
Ja rešavao sve ručno, bez dizalice. Išao iz stana u stan i gotovo. Dva čoveka su dovoljna da sami završe posao.
 
Ja rešavao sve ručno, bez dizalice. Išao iz stana u stan i gotovo. Dva čoveka su dovoljna da sami završe posao.

Ne znam brate. Sta ako se ta cev nekad zapusi nesto, pa zbog toga sjebe neciju klimu, pa onda dodje neko da mi kenja.

Komsija na 4i sprat je svoje crevo pomerio i sredio jos proslog leta. Dugacko mu crevo, stavio ga lepo na desnu stranu, ne kaplje mi uopste.

Kosmija na 3i sprat, evo danas se nadam da ce da sredi. Kupio sam mu nastavak za kondenz crevo i pola metra crevo. Samo to da namesti, i nema vise da mi smeta.

Ali nemam pojma ko zivi na 5i i 6i sprat. Oni su mi najveci problem, i poslednji problem. I posto sam maler, na 5i i 6i sprat ce da zive najveca govna na svetu, sto ce da me upucaju jer sam im pokucao na vrata, i onda ko zna sta cu. Videcemo...
 

Znaci sedim i kopka me ovo sto sam ostavio ovako. Odlucio sam da probam sa metlom.

Znaci secnem parcence trake, pa ga lagano zalepim na metlu gore na drsku, i onda sa metlom prilepim traku na ovu cev. To se zalepi jace nego sto je za metlu i ostane tu, i onda ga metlom izudaram malo onako izvaljam ga da se prilepi sto je bolje moguce. A sa one strane, uzmem okrenem metlu, pa gde je gornji deo glave metle, sa tim onako pritisnem i izudaram i izguram malo, da se i sa one strane sto bolje zalepi.

Stavio sam nekih 20tak parceta trake.

310005414_628236189017618_754152655426894790_n.jpg

Znam, ne izgleda wow. Ali niko to tu ne gleda. A i ne izgleda ni bas najgore na svetu. Moze da prodje.

Ja sam zadovoljan da sam pokrio sve one rupe, i sad je sve to kolko tolko zasticeno, skoro kao sto je bilo kad je namesteno.

I tolko. Ovde sam zavrsio. Nema sta vise da se radi.

Hvala na pomoc svima
 
Ne znam brate. Sta ako se ta cev nekad zapusi nesto, pa zbog toga sjebe neciju klimu, pa onda dodje neko da mi kenja.

Komsija na 4i sprat je svoje crevo pomerio i sredio jos proslog leta. Dugacko mu crevo, stavio ga lepo na desnu stranu, ne kaplje mi uopste.

Kosmija na 3i sprat, evo danas se nadam da ce da sredi. Kupio sam mu nastavak za kondenz crevo i pola metra crevo. Samo to da namesti, i nema vise da mi smeta.

Ali nemam pojma ko zivi na 5i i 6i sprat. Oni su mi najveci problem, i poslednji problem. I posto sam maler, na 5i i 6i sprat ce da zive najveca govna na svetu, sto ce da me upucaju jer sam im pokucao na vrata, i onda ko zna sta cu. Videcemo...
Vidim oluk blizu jabih to bocnuo u oluk jer je blizu
 
Vidim oluk blizu jabih to bocnuo u oluk jer je blizu

Sad ce da te napadnu kako je to ilegalno, kako to nije korektno, kako to ne treba tako jer oluk moze da zgaze kola i da ga zapuse i onda ti se vrati voda kroz cev i upropasti ti klimu i parket, bla bla bla 😑

Ja sam to hteo za sve komsije. Zvao sam 3 coveka sto ugradjuju klime. Svi su rekli mora dizalica, pa da se dodje jedan dan svima da se ubace klime u oluk. Ili da se spusti kao neka cev, pa svima klime u tu cev, i onda ta cev na kraju u oluk, ili da curi iz te cevi dole, kako god.

Okrivno su mi rekli cene oko 300 evra. To su 5 stanova, 5 komsija, znaci svako po 60 evra. Niko nece da plati 60 evra da resi moj problem.

Ja sam siguran da to moze da se namesti i preko prozora (bez dizalice) sa nekom duzom busilicom. Ali nisam nikog naso sto je spreman na to, a ja ne mogu to da radim.

Zbog toga, kupio sam jednom komsiji nastavak za kondenz crevo i pola metra crevo, da produzi kondenz crevo svoje klime i da ga stavi na stranu, pa da mi vise ne kaplje. Drugi komsija je to vec sredio, jer mu je kondenz crevo bilo dovoljno dugacko, pa ga je pomerio gde treba.

Ostaju mi samo komsija na 5om i 6om spratu. Oni su bas problem jer su visoko, i gde god da okrenu ono crevo, vetar nosi kapi levo desno. A jednom je kondenz crevo levo, a drugom desno.

Onda ovaj sto je desno, dok kapi padnu do mene na prvom spratu, mnoge zavrse na kompresor moje klime ili na onaj metal ispred prozora. Sa njim cu da vidim da pomeri malo ono na desno, mozda i da produzimo kondenz crevo, pa makar da smanjim problem. Nek kapne po neka zalutala kap, nema veze. Al da nije kao sad = tisina... taktaktakktaktak...tisina....taktaktaktaaktak....tisina...taktaktaktak...

Ovaj sto je levo, njemu kondenz crevo ide direktno iz zida, i viri samo jedno 10cm. Njemu kaplje i na zgradu, i kaplje mu na moju cev sto je uvijena trakom. Ona koja ide iz kompresora klime u zid (pa unutra u uredjaj). Kaplje i na moj kompresor, i na moj prozor. On cisto sumnjam da ce moci da gurne kondenz crevo da ga izbaci jos ispred. A i nisam siguran ni da li moze crevo da se uvuce unutra, pa da ga produzimo, pa da ga izbacimo ponovo. A i nisam siguran da li moze da se nagne preko prozora i da dohvati to crevo, da bi ga produzio. Znaci ne znam kako cu njega da resim. Ali ako treba da dignem galamu oko toga, cu dignem. Upravnik zgrade. I policiji cu prijavim ako treba = unistava mi privatno vlastnistvo. Unistava mi klimu. Imam li neku zastitu? Ali nadam se da se sve da se resi na ljubazan nacin, cak i da treba da platim neku sitnicu...

Mrzim sve ovo. Duboko mrzim sve ovo. Da sam znao sve ovo pre 2 godine, kupio bi mozda kucu a ne stan. Kasno sad 😋
 
He he. I kod mene su se neki pravili pametni, ne sme da se busi oluk.
Ono jeste, ne sme nista bez saglasnosti skupstine stanara jer je zajednicka imovina. I nemoze da busi svak kako hoce i ofrlje, te eventualno osteti oluk.

Uzgred. Platite visinca nekog da sa uzeta to odradi, ako je voljan uzece do 50e da odradi celu vertikalu i to je to. 5 stanova po 5 eura.
Imas ih na HaloOglasima

p.s. Hoce da lupa oluk leti u dnu, dok kapaju klime. Zelepi se kvalitetnije parce sundjera silikonom pri dnu i on ce da prima te udarce da ne zveci oluk nocu. :LOL:
 
He he. I kod mene su se neki pravili pametni, ne sme da se busi oluk.
Ono jeste, ne sme nista bez saglasnosti skupstine stanara jer je zajednicka imovina. I nemoze da busi svak kako hoce i ofrlje, te eventualno osteti oluk.

Uzgred. Platite visinca nekog da sa uzeta to odradi, ako je voljan uzece do 50e da odradi celu vertikalu i to je to. 5 stanova po 5 eura.
Imas ih na HaloOglasima

p.s. Hoce da lupa oluk leti u dnu, dok kapaju klime. Zelepi se kvalitetnije parce sundjera silikonom pri dnu i on ce da prima te udarce da ne zveci oluk nocu. :LOL:

Lupanje je najmanji problem. Oluk ide skroz pravo do dole, i tu se savije malo. A to je daleko od bilo cijeg stana ili lokala. To nece nikom da smeta. A i da smeta, stavi se neki sundjer nesto kao sto si reko, i reseno.

E a ovo za visinca ti je dobra ideja. Verovatno bi jeftinije bilo od dizalice. Eto to mi uopste nije palo na pamet niti mi je neko spomenuo od ovih sto rade klime. Super, imacu to u vidu ako dodje to toga da se ovo nekad sredi kako treba svim stanovima ovde.

Hvala :)
 
Po zakonu je oluk za kišnicu i ne sme ništa drugo da se povezuje.

Dobro, kako po zakonu treba da se resi ovaj problem?

Ako kazes flasa na terasu ili direktno u kanalizaciju, onda je taj zakon glup i treba ga krsiti 24/7/365! Jer ovo prvo nije normalno resenje, a ovo drugo cesto nije izvodljivo! :)
 
Zašto je glupo tako? Samo da vam nalete komunalci, pa će vam ispasti pametno... 😳🙄
 
Zašto je glupo tako? Samo da vam nalete komunalci, pa će vam ispasti pametno... 😳🙄

Zasto je glupo kako? U flasu na terasu?

Glupo je jer taj zakon hoce da ja u doba automatizacije praznim flasu na terasi 2 puta dnevno ili svaki dan ili svaka 2-3 dana (zavisi od kolike flase stavim da se puni vodom). A ako je zaboravim par dana krene da mi se poplavlja terasa, fantasticno.

A i to na stranu, ja sad na mojih 5-6 kvadrata terase, treba da stavim jednu flasu malu veliku da mi zauzme tu i to malo prostora sto nemam.

To na terasu moze samo sa neki sistem gde se ta flasa puni, pa onda kad se prepuni ona se savije onako da se isprazni negde dole, i onda kad se isprazni vrati se na mesto. Moze tako nesto da se napravi lako reko bi. Ili da se gurne crevo u rupu na terasu koja je napravljena da kroz nju curi voda ako se poplavi terasa.

Ali da u doba automatizacije ja razmisljam o flasi na terasi, kao da nemam bolja posla u zivotu, nema sanse.
 
Kakva flaša, metni plastični balon. Voda Vrnjci ili Tronoša od 6l. Tako svuda u mom kraju.
P.S. Vodu prvo popij.:)
 
Pa lepo sam ti napisao pre više od godinu dana, još od držača za papir, da bežiš odatle što pre.:sneaky:
 
Kad si kupovao stan trebao si da dogovoriš i postavljanje kondenz creva u zid i bude povezano sa odvodom fabrički ali ovako je najlakše pa makar i klima tukla komšiji u prozor.
 
Pa lepo sam ti napisao pre više od godinu dana, još od držača za papir, da bežiš odatle što pre.:sneaky:

Ma ce sredimo sve. Mrzi me sad da bezim.

Ali kolko sam razumeo, na ovom forumu nije dozvoljeno off-topic pricanje, tako da ne smemo da nastavimo da pricamo 😋

Kad si kupovao stan trebao si da dogovoriš i postavljanje kondenz creva u zid i bude povezano sa odvodom fabrički ali ovako je najlakše pa makar i klima tukla komšiji u prozor.

Brate nije nesto sto sam imao u glavi. Nikad nisam imao svoj stan u proslosti, i nikad nisam imao klimu. Nije bilo nesto sto mi je bilo u glavi. Otkud sam ja mogo da znam da ovo nije organizovano kako treba? Cela Srbija i ceo svet ima klime. Da si me pitao pre ovog iskustva reko bi da je sve to organizovano da se niko ne muci. Ja ne mogu da verujem da imam ove probleme...

A maler sam. Zgrada pored mene ima svaki stan u zid otvor za povezivanje kondenz cevi. Moja nema.

Nisam ja smrad. Ako moja klima kaplje nekom, ja cu to da sredim ako primetim. Ako ne primetim, samo mi kucni na vrata. Izvinicu se, i odmah cu da sredim. Pa nisam ja... drugi ljudi 😋
 
Nazad
Vrh Dno