Šta je novo?

Lemilica i pribor za lemljenje (koji i gde kupiti)

Jel ima neko preporuku za duvaljku?

Treba mi za povremenu upotrebu, nista profi, vidim da BAKU ima dosta modela.
 
Bas sada sam pogledao, ja sam uzeo Baku BK-858D 18.12.2020. za tacno 5000 din, sada koliko vidim kod istog prodavca je 6400 din.. cene samo idu...
Uglavnom ok je ali je meni nedovoljna za neki bezolovni kalaj gde moram da potpomognem sa lemilicom da bi se to lakse skinulo..
 
dajte neke preporuke za lemilicu, amaterski, ponekad bih je korsitio. može i sa alija
vidim da se hvali dosta baku936d ali nemam toliko mesta za stanicu
 
Takodje.
Uzeo u Lidl Parkaide koja je ukupno 10x radila, od toga 3 dobro, ostalih 7 jedva i pandrknula pri zadnjem koriscenju.
 
Ja sam isprobao nekoliko lemilica s Alija i u principu su sve vrlo korektne.
Pinecil, SH72, neka T12 OLED, jeftine su, vrhovi isto, za lemuckanje kod kuće sve radi dobro.

Kupio ranije neku smešnu Parkside na baterije koja je radila očajno pa sam je prepravio da radi preko USB-a i sad je prihvatljiva.
 
Meni je trenutno na carini Pinecil, stigla je preko Litvanije sa Alija za tri nedjelje (pojavila se prodavnica sa cijenom tu oko $40 za sam klot uređaj i free shippingom za Srbiju, koga zanima), a prije toga sam za 11.11 naručio dva različita nastavka za $9 i već su tu. Imam GaN PD punjač dobar od 65w i kvalitetan kabl, pa planiram tako da je koristim. :) Inače uzeh i ja onomad Parkside da se učim, samo je ja nisam ni upotrijebio, polomio sam ležište za nastavak za lemljenje bukvalno odmah. Jedina pozitivna stvar je što bi neko spretniji od mene iskoristio elektroniku za USB-C punjač za nešto, i bateriju, a ja trenutno samo zidni punjač kao rezervni za stariji telefon i sasvim dobro radi.
 
Tesko da ista bolje ima u budzetu..
Da napomenem da su cene sada paprene, prva je mogla redovno da se uzme za 8$ a druga za 10$, ali sada je tako kako je..
 
jel su bolje štapne ili tranformatorske (pištolj)
 
ma kakav pistolj, nije to za precizno lemljenje. Da ti treba pistolj, to bi znao.
 
Tesko da ista bolje ima u budzetu..
Da napomenem da su cene sada paprene, prva je mogla redovno da se uzme za 8$ a druga za 10$, ali sada je tako kako je..
Narucih ovu sa Alija, 14€ sa isporukom za Ger:

 
Stigla lemilica, na moje iznenadjenje za 10 dana a jos vece iznenadjenje je kvalitet izrade i extra brzo zagrevanje, treba joj 10-ak sekundi do zadate temperature.
Za 14€ nemam nikakvih primedbi.

IMG20220406164205.jpg
 
Pinecil evo dvije nedjelje na carini...
 
Naručio s Alija ili?
Meni prošlo odmah bez harača, nemaš sreće...
 
Da li neko zna koja je ok duvaljka za lemljenje do 250 evra ?
 
Naručio s Alija ili?
Meni prošlo odmah bez harača, nemaš sreće...
Da. Stiglo brzo preko Litvanije, NS carina je tako da sam očekivao harač. Računao sam, cijena je oko 40 dolara, free shipping, bukvalno isto kao da sam naručio iz US do EU, s tim što bi me onda više koštalo do SRB, tako da sam zadovoljan ako bude korektno ocarinjeno.
 
Evo ga kompletić, poslije samo 5 mjeseci čekanja na razne komponente... Pinecil BB2 $40 + 370 dinara harač, 9$ dodatni JL02 i BC2 vrhovi sa akcije 11/11, 500 dinara 60W kabl, 1000 dinara RAV Power 65W GaN punjač (uzeo na KP, i dalje ne znam kako toliko jeftino, palo s kamiona, pošto sve savršeno radi). Sad samo parafernalije i materijal pa da učim kako se uopšte radi. :D
 

Prilozi

  • 20220415_132636.jpg
    20220415_132636.jpg
    107.7 KB · Pregleda: 71
Mislio sam da je naručim čisto zbog jeftinoće, ali već imam nekoliko lemilica pa da ne preterujem :)
Pretpostavljam da je sličnog kvaliteta kao i ostale sa regulacijom temperature do nekih 15 evra, bar ovako po slikama sve deluju više-manje isto.
 
Pa to postavio si da se neko od nas upeca, naruci, pa da javi kakva je :D
Znam samo da su vrhovi locikavi, ali za tu paru i ne moze bolje..
Narucicu ja jednu da vidim kakva je.
 
Priznajem, stidim se :D
Dok ovo stigne neko da proba, biće već kasno, podići će cenu sigurno. Inače stalno poskupljuju stvari, a i retko bude jeftino slanje. Trebalo bi da je ok za tih 800+ dinara koliko ispadne :)
Evo i SH72 najjeftinije što sam našao: https://www.aliexpress.com/item/1005003325750641.html
Nju imam i fino radi. Nije nešto bogata funkcijama, tj. nema ih, ali koristi relativno jeftine (T13?) vrhove, lagana je i mala, ima točkić za podešavanje temperature i kači se na ispravljač.
 
Imas li sta bezicno a da nije skupo, a da opet bude upotrebljivo :D ?
Cesto imam potrebu da nesto malo ''pecnem'' sve vucem ovu sa kablovima za neku minimaliju..
 
Imas li sta bezicno a da nije skupo, a da opet bude upotrebljivo :D ?
Cesto imam potrebu da nesto malo ''pecnem'' sve vucem ovu sa kablovima za neku minimaliju..
Mislim da nema, jer sam ja zato uzeo Pinecil kao next best thing: mala i lagana, a punjač i kabl mogu od telefona (pod uslovom da je minimum 60w USB-C PD).
 
Imate li kakvu preporuku za lupu ( rucnu ), da bude nekih 10X uvecenja.
Kupio sam neku kinesku pise da je 5x kao, ono uzeo bih nesto sa malo vecim uvecenjam i nesto malo skuplje 4-6$, jer realno ovo mi nije dovoljno.

Da stvar bude gora sve sto nalazim cene neke jeste da je sa vecim uvecanjem jeftinije, tako da mi nista nije jasno.

50mm 10x 1.75$ a 75mm 4x 3.24$..


I ovde slicna prica.


5x 90 skuplje skoro za dolar od 10x 80


Jesu fizicki malo vece, ali zar ne bi trebala cena da prati nivo uvecanja to jeste da one sto vise uvecavaju budu skuplje ?

Ima i ovo cudo kao nesto 3x i 45x..

Imam je. Zaboravi na tih 45x. Lupa kao lupa. Nije za SMD.
 
Tražim lemilicu za oko 2000-3000 dinara, većinom za radove oko zamene komponenata kao switch-evi na mišu i slično.
S obzirom da bih je koristio možda par puta godišnje, ne gledam da uzmem nešto profesionalno.

U srednjoj školi smo dosta koristili one Womax W-LP 50R iliti neku koja je ličila na ovu.
Da li je preporučljivo uzimati te takve, ili da naručim preko KP lemilicu BAKU BK-936B / BK-936 za slične pare?

Voleo bih da uzmem iz domaćih radnji zbog potencijalne garancije, ali ako su ove BAKU mnogo bolje od ovim Womax, onda ću uzeti preko KP.


Alternativno, da li je onaj iFix.rs sajt pouzdan i bezbedan za kupovinu? Vidim na drugim forumima da se pominje, ali nisam nikad kupovao odande.

Ako imate još neke preporuke u tom cenovnom rangu, bio bih vam zahvalan.

 
Imaš sad u Lidlu za 1400 stanicu za lemljenje.

Ako ti je to puno imaš za 3 4 dolara na Ali, pretrazi soldering iron i sortiraj po orderu. Imam tu jeftinu od 60W sa termostatom i raznim izmenjivim vrhovima, završava posao preko svih očekivanja.
 
Imaš sad u Lidlu za 1400 stanicu za lemljenje.

Ako ti je to puno imaš za 3 4 dolara na Ali, pretrazi soldering iron i sortiraj po orderu. Imam tu jeftinu od 60W sa termostatom i raznim izmenjivim vrhovima, završava posao preko svih očekivanja.
Vidim da ima akcija u četvrtak za 1300 dinara.
U poređenju sa onom Womax i tom Baku, kakvo je stanje što se tiče dostupnosti zamenskih delova, što u ovom slučaju izgleda da bi bili samo nastavci iliti vrhovi lemilice?
Ne planiram da je koristim više od par puta godišnje za ove ovakve manje radove, ako mi bude trebalo više od toga, uzeću nešto skuplje.
 
Nazad
Vrh Dno