Šta je novo?

latencije

kexi

Cenjen
Učlanjen(a)
28.05.2010
Poruke
523
Poena
169
kako da namestim latencije prilikom klokovanja? nemam pojma nista o tome...
 
Za pocetak namestis u biosu opciju na manual umesto auto i onda krenes da cackas. Nebih ti preporucio to ako bas nista o tome ne znas ali mozda je vreme i da naucis.
 
Skini cpu-z i u deo za memoriju proveri memory timinge. Onda idi u bios povecaj vdimm na 1,65v i kreni da smanjujes timinge. Smanjuj ih sve zajedno sve dok ne mogu vise, a zatim kreni da ih povecavas dok ne dobijes stabilnu memoriju. Prvi timing zadnji povecaj. Testiraj stabilnost sa memtest86(valjda se tako zove). Latencije se na kraju racunaju uspomoc frekvencije memorije i njenih timinga.
 
Poslednja izmena:
A koje su ti sada latencije? 9.9.9.24 1T?
 
jaoj ja sam to menjao, ništa ne znam sad..... vedeću kasnije i probaću da namestim, apsolutno ništa ne znam i ne razumem... :D
 
Koju memoriju imas? Pretpostavljam na 1600MHz. Neces moci sigurno bolje od 8-8-8-27 1T sa 1.65v. Stavi tako i probaj. Ako nece da butuje, odradi ClearCMOS. Ne mozes nista da pokvaris, samo se nece boot-ovati ako su latencije preniske. Mada, posto AMD dozvoljava voltazu memorije do 1.8V (licno nikad nisam isao preko 1.75V), mozes i da podignes malo voltazu i da probas agresivnija podesavanja. Sumnjam da ces postici CL7 alli nesto veci klok mozda.

I jos da dodam, da je klokovanje memorije prilicno beskorisna zezancija sto se performansi tice
 
Poslednja izmena:
Koju memoriju imas? Pretpostavljam na 1600MHz. Neces moci sigurno bolje od 8-8-8-27 1T sa 1.65v. Stavi tako i probaj. Ako nece da butuje, odradi ClearCMOS. Ne mozes nista da pokvaris, samo se nece boot-ovati ako su latencije preniske. Mada, posto AMD dozvoljava voltazu memorije do 1.8V (licno nikad nisam isao preko 1.75V), mozes i da podignes malo voltazu i da probas agresivnija podesavanja. Sumnjam da ces postici CL7 alli nesto veci klok mozda.

I jos da dodam, da je klokovanje memorije prilicno beskorisna zezancija sto se performansi tice

Tacno, jos pogotovu kad neko nije bas sasvim upucen u klok memorije.

kako onda da klokujem procesor, ako je množilac zaključan?
 
Pitao si za klokovanje memorije...a ko ces da klokujes procesor smanji mnozilac za memoriju, a podigni magistralu. Latencije ne diraj.
 
Ne komplikuj sebi zivot i ne petljaj sa latencijama nista, u realnom radu neces primetiti skoro nikakve razlike!
 
Nazad
Vrh Dno