Šta je novo?

Laptop ubija trening posle 6 sati

agasoft

Poštovan
Učlanjen(a)
26.01.2017
Poruke
394
Poena
95
Imam HP laptop, I3 11 generacije, 12 gb rama, SSD... Instalirao sam WSL na Windows 11, u njega instalirao Debian. Pokrenuo sam trening skriptu za obradu i analizu govornog signala. Jednom sam stavio da radi na sva 4 jezgra, drugi put samo na dva. U oba slučaja se dogodilo isto. Trening je pucao posle tačno šest sati rada, na različitim mestima. Sve što je potrebno je u redu i prijavljuje grešku u Makefile error 255.
Laptop se ne pregreva u tih šest sati, ventilacija blago duva konstantno. Da li je moguće da HP nameće neko ograničenje, da se posle 6 sati smanjuje snaga i da to obara čitav proces? MOže li se išta učiniti po tom pitanju, ili da ganjam neki drugi računar da mi to obavi? Ne verujem da sam windows bilo šta isključuje, jer je u tih šest sati sve moguće aktivno i u radu. Proveravao sam sve opcije, sve je stavljeno da se nikad ne isključuje. Posle tih šest sati, jednostavno sve drugo radi normalno, samo taj trening pukne.
Pada mi na pamet i neki VPS za nuždu, ali sumnjam da postoji neki jeftiniji za tu jednokratnu upotrebu od par sati.
 
Ja bih prvo izbacio WSL iz price i podigao debian na nekoj drugoj particiji. Mozda cak i live sa usba moze da zavrsi posao?
 
I meni je padalo na pamet nešto ovako, ali ako je ovo ograničenje nametnuto negde u biosu, slaba vajda će da bude od toga. Koliko vidim, u tim biosima je sve manje toga promenljivog. Jedino možda sam Linux bude zadavao manja opterećenja. Probaću i to.
 
Probaj i sa instalacijom Linuxa na Virtual Machine, to je naj jeftinije
 
Mislim da će Virtual da bude još gora od WSL-a, probaću neki live.
 
Nazad
Vrh Dno