Šta je novo?

Laptop se ugasi a baterija ima preko 50%

Kulijana

Zapažen
Učlanjen(a)
02.04.2022
Poruke
11
Poena
24
Pomoc narode, laaptop mi se ugasi sam kad je na bateriji, a baterija je preko 50%, nekad i ispod...i rekao bi da mi se baterija brzo prazni a nista specijalno ne radim na laptopu, procesor i7- 4 generacije MQ, kapiram da i on trosi bateriju dosta ali ne moguce da tako brzo, 45 min i baterija na 50% a pun kapacitet baterije kad se napuni...

1.jpg3.jpg
 
Čudno s obzirom da je wear level 0 , trebalo bi da baterija ima pun kapacitet , mada ko će ga znati kakve su ćelije na bateriji , da imaš neku drugu da proveriš ovako ne znam probaj Ubuntu na usb i vidi šta se dešava.
 
Probao sad sa ovim device manager i deinstalirao drajvera dva, jedan je za adapter drugi je za bateriju, kad odem u detalje pise da je driver iz 2006 godine :oops::unsure:
 
Na svim driverima od Viste do danas Windows Vista , Windows 7 , Windows 8 , Windows 8.1 , Windows 10 , Windows 11 svuda pise 21 jun 2006 ako se ne varam , na hiljade drivera to pise , mrzelo ih da promene datum , to nema nikakvu vrednost slobodno brisi.
 
Ma to je klasican problem sa li ion baterijama koje pate od pogresnog mem.efekta.
To se meni desava na tabletima tipa da je baterija na 50% kapaciteta i za koji minut sleti na 1% i tablet se gasi.
Ne mozes ocekivati dobru bateriju jer je to laptop cetvrte generacije a to je staro sigurno 8 godina sem ako nije neko stavio novu bateriju.
Dobro je da se gasi samo na bateriji inace bi bio kurslus da se gasi na AC.
 
Proverio sam ga danas bas na adapteru(AC) i ne gasi se, niti se greje tj ne prelazi 55% nista...a sto se tice baterije, takav kapacitet (full) ne moze biti od polovnog laptopa, tako da kapiram da sam ga kupio sa novom baterijom, samo pitanje kakva je...reklamiracu ako se ispostavi da ne valja...ali malo sam i zabrinut da tako brzo se trosi baterija isto, ne moguce da toliko vuce procesor...
 
Ja ne bih vjerovao puno tim programima, a plus jedno je kapacitet koji ocitava taj sotver a drugo stvarno stanje celija u bateriji.
Zar zaista mislis da je neko stavio novu bateriju na laptopu starom 8 godina?
Stare i7 zderu bateriju,to je stara arhitektura.
 
Meni na laptopu sto sam kupio skoro 12 godina star laptop , wear level je 59% brzo se isprazni ali charge level kad padne na 8% tako moze da izvuce nekad i skoro pola sata , a puni bateriju par sati bukvalno.

Čudni su putevi baterijskih ćelija.
 
EDIT: Evo upravo mi se desilo da sam nesto cackao na laptopu, a izdrzao je skoro 3h i baterija je bila na 43% i pomislio sam taman uh ok resio sam, medjutim izbaci mi na 2 sec Locking i ugasi se, i ne mogu da ga upalim tek kad prikljucim punjac...jel zna neko sta bi to moglo da bude?
 
jes' to kupio polovan laptop preko oglasa od nekog preprodavca? if so, imaš neadekvatnu (stručni termin: sranje) bateriju kakve se samo i prodaju u nas. otvori laptop i ako je na bateriji "3G" nalepnica, to je taj krš koji se kod nas prodaje. alternative nema, to ti je što ti je. ove vudu tehnike sa drajverima i kalibracijama preskoči.
 
Dobio sam novu i sa njom se ne gasi laptop, sto znaci problem je u bateriji samo se pitam kako kad pokazuje da je pun kapacitet tj kao nova! :unsure:
 
Ma na nekim baterijama na laptopovima Current Capacity u HW monitor i Wear level nekad nemaju veze sa životom , prošlo je preko 10 laptopova kroz moje ruke , realno stanje je realno stanje , vidiš sam koliko ti traje sati i to je to , naravno osvetljenje i to šta radiš na laptopu odlučuje jednim delom kolko će ti trajati baterija.
 
Dobio sam novu i sa njom se ne gasi laptop, sto znaci problem je u bateriji samo se pitam kako kad pokazuje da je pun kapacitet tj kao nova! :unsure:
Elektronika ti je bagovala to se desavalo na jednoj zamenskoj taman kad istekla garancija kod drugara.Uzeo novu a staru sam otvorio i povadio celije kapacitet 1500 do 2000mah bio po celiji sto znaci elektronika bila zveknula.
 
Dobio sam novu i sa njom se ne gasi laptop, sto znaci problem je u bateriji samo se pitam kako kad pokazuje da je pun kapacitet tj kao nova! :unsure:
Najcesce od vremena jedna celija ima manji kapacitet, ostale daju laznu nadu da je sve u redu i onda kada toj jednoj naglo pocne da pada napon laptop shvata da je baterija prazna i gasi se.
 
Nazad
Vrh Dno