Šta je novo?

Laptop prekida u punjenju

banjaccx

Zapažen
Učlanjen(a)
08.11.2022
Poruke
6
Poena
11
pozz, imam laptop acer apsire 7741g, kada koristim samo google, yt radi normalno, cim upalim igricu on krene da prekida u punjenju, probao sam da vadim bateriju ali isto kada se upali igrica prekine se punjac I ugasi se, punjac je sto posto ispravan I nema prekida u njemu, pomocc.
 
Posalji tacnu oznaku laptopa do poslednjeg slovca i posalji koji punjac imas.

Moze da se desi da punjac nije fabricki i da ne puni dovoljno pa kad pokrenes zahtevnu radnju, on ne moze da dopuni, a ako je baterija slaba, onda ugasi laptop (ako sam dobro shvatio sta mislis kada kazes 'ugasi'?)

Edit: sad vidim da je to onaj bas matori model koji je star preko deceniju. Ono sto je gotovo sigurno slucaj je da je baterija mrtva a punjac ne moze da podnese 100% opterecenje i da se zato gasi. Nije taj laptop za igre, tako da se neces nesto naigrati. Verovatno je baterija losa. Imao sam pre 6.5 godina slican laptop sa istim CPU. Uvalio mi lik sa baterijom koja samo radi ako ne pokreces nista sem browsera. Cak se desavalo i na YT da se ugasi. Radilo je ok kad sam kupio novu bateriju.
 
acer aspire 7741g 17.3 hd+led lcd, ima graficku 1gb I dual core procesor i5 460m, za punjac ne znam sta da kazem tako da cu sliku da posaljem, jos jedna zanimljiva stvar jeste da kada sam rasklapao laptop da ocistim oe prasine iza kod hard diska je stajao neki uredjaj na kome pise wifi, kada ga izbodem wifi ne radi ali zato ovog problema sa punjenjem nema ali se zato laptop pregreva nenormalno, Baterija nije skroz crkla, ipak ima bas malo energije u njoj, kada je na 100 posto moze da izdrzi mozda nekih 7-8 min da se ne prikljicuje na punjac
1667944055584553761816.jpg
.
 
Pregrevanje termalna pasta da se zameni a moguce je i da imas neki spoj a to je wifi kartica sto si raskacivao a moguce je i da hladan lem na ploci pravi prekid punjenja ili adapter matoro je to ali to treba ispregledati.
 
Adapter nije originalan. Mislim, jeste original Delta ali nije za taj model, preslab je. Taj od koga si uzeo laptop je promenio adapter i stavio neodgovarajući. Budi srećan što je radio i toliko van svojih specifikacija.

2.1A je premalo za taj laptop, moraš minimum duplo. 4.74A i slično. Za model 7741 (bez G) može 3.42A, dok za G varijantu mora jači od 90W (19v, 4.74A).

KP u ruke i traži jači ORIGINALNI adapter (nikako kineze i zamenske) i 90% sam siguran da će ti to rešiti problem. Ne moraš adapter za Acer-a konkretno (može i od Asusa ako odgovara konektor), ali pošto Acer ima neki svoj bzveze standard za ulaznu iglicu, moraćeš Acer (mislim da je 5.5x1.7mm promer konektora, ali vidi i proveri sam fizički upoređujući sa postojećim).
 
Ako baš ne možeš naći punjač sa odgovarajućim dzekom nabaviš punjač bilo kojeg laptopa (ali originalni kao što iznad rekoše) odgovarajuće voltazu 19v a amperažu jaču, bar 4A s tim da amperaža može biti veća, ne smije biti manja a ako džek bude drugačiji, lemilicu u ruke i prespoji kabal sa svog trenutnog punjača, presječeš na pola i propisno zalemiš i izoluješ
 
Naći će, tih Acer (ako je taj o kome mislim) ima kao pleve po KP-u. Od 1500 pa naviše. Ali, i tvoje rešenje je validno, samo lepo da se odradi i izoluje.
 
hvala puno momci, pozajmio sam od komsije punjac posto ima acer isto I sada radi savresno samo je jos ostalo da se sredi pregrevanje, ja sam gledao po netu da treba da se ocisti unutra, sve sa ocisfio od prasine I windows sam modifikovao malo nakon reinstalacije istog I sada je bolje alI ipak nije to to, temperatura graficke ide I do 85, dok procesor ide do 95
 
Promena pasti i termalnih traka (ako ima) i na konju si. Ako to ne pomogne, onda je nešto sa kulerom ili samim cpu/gpu delom, pa tu već ide priča o isplatljivosti celog cimanja...
 
promenicu termalnu samo ne znam koju da uzmem I da li uopste vredi da sumi uzme skuplja neka ili je to skoro pa isto sve
 
Samo nemoj one najgore krš. Od jeftinijih imaš Arctic MX-4 još uvek. Ima GTron u Vranju gde navodno ima na stanju 4gr. Jesu nabili cenu, ali bolje uzeti tako nešto i biti miran (ostane ti još paste kad zatreba i zamena) nego neki kršware za 500 din i tako baciš novce.
 
Meni se na jednom Asusu desilo da je sa originalnim punjačem prestajao da puni čim pokrenem neku zahtevniju igru. Merio sam napon na punjaču i nije bilo prekida.
Na kraju se ispostavilo da su se prekinule skoro sve licne u kablu kod džeka koji ide u laptop, tako da čim laptop povuče više struje onih par celih licni nije dovoljno i napon krene da pada, pa laptop prekine punjenje. Iscimao sam se žešće dok nisam skontao šta se dešava.
 
Nazad
Vrh Dno