Šta je novo?

Laptop ima USB-C(3.2 Gen1),da li se moze puniti tako?

_Wonderboy_

Poštovan
Učlanjen(a)
13.11.2021
Poruke
130
Poena
50

-Laptop je Toshiba Dynabook Satellite Pro C50-H10W laptop Intel® Core™ i3 1005G1.​

-Ima svoj ulaz za punjenje za original klasicni punjac,ali ima i USB C 3.2 Gen1 prikljucak. Tako pise u upustvu.
-Da li se moze puniti na USB-C sa punjacem od 66w(imam takav punjac od Honor Magic 4 lite) ili ne sme?
 

Prilozi

  • IMG_20230319_185130_300.jpg
    IMG_20230319_185130_300.jpg
    116.3 KB · Pregleda: 28
Pa ako imas obican USB C kabal na USB C ne vidim sto bi bio problem , bocni pa javi jel podrzava brzo punjeno ili sporo?
 
Pa ako imas obican USB C kabal na USB C ne vidim sto bi bio problem , bocni pa javi jel podrzava brzo punjeno ili sporo?
Nije mi jasno,ako vec stavise USB C zasto stavise obican ulaz za starije punjace za laptop. Veceras ga punim normalno, kupljen laptop sa praznom baterijom. Sledeci put probacu sa tim punjacem od 66w,valjda necu nista zeznuti.
 
Ne podrzava nikakvo punjenje, samo data. Nemas oznaku pored USB-C porta koja je indikacija da li je punjenje podrzano.
 
Xiaomi Redmi Note 9 Pro , ostavi ga i videces da se puni ali je jako sporo.
Evo vidi se lepo gore indikator kako puni:

1.jpg

2.jpg
 
Poslednja izmena:
On je pitao da li moze laptop da se puni, a ne mobilni sa laptopa.
 
Pa ako nema USB C PD Port ne moze laptop da puni. ne moze obican USB C.
 
... to sam mu i napisao
 
Ne bi, osim ako taj laptop nije nešto rađen ili pogrešno napravljen. PD pin obično nije ni povezan na ploču ako usb-c ne podršava punjenje (pd).
 
Da li bi se ostetio laptop ako bi povezao punjac na port koji ne podrzava punjenje?
Ne, probao sam na 4 laptopa koji ne podrzavaju, ima kontrolu i ne mozes sprziti. Slobodno bocni. Ono sto mozes da uradis je da kupis adapter sa usb c na taj tvoj ulaz i neki adapter ce raditi. Daje mu onda stalni napon od 20V sa tvog USB C PD punjaca, 'prevari' ga da stalno radi tako jer nema drugu kontrolu. Zato ti treba adapter. To moze samo na tim slabijim laptopovima, ne moze na onim koji traze 200W.
 
Ne, probao sam na 4 laptopa koji ne podrzavaju, ima kontrolu i ne mozes sprziti. Slobodno bocni. Ono sto mozes da uradis je da kupis adapter sa usb c na taj tvoj ulaz i neki adapter ce raditi. Daje mu onda stalni napon od 20V sa tvog USB C PD punjaca, 'prevari' ga da stalno radi tako jer nema drugu kontrolu. Zato ti treba adapter. To moze samo na tim slabijim laptopovima, ne moze na onim koji traze 200W.
ideapad sa 130w punjacom trothluje sa mi powerbank 45w npr na 65w radi ok adapteru nisam ga probao sa mi 120w dal oce on da pusti punu brzinu dok elitebook 830 g5 sa i5 7300u radi punjenje sa type c bez problema direktno.Cak i 45w mi powerbank vrsi posao kao da si zakacio jos jednu bateriju za njega.Cak sam testirao i pd triggere rade i oni na oba laptopa samo sto ne mogu na ideapad da idem test sa jacim od 65w zato sto je usb a na xiaomi 120w ali imam pd trigger sa istim ulazom pa cu kad stignem probati sa jedne strane lenovo ulaz sa druge type c ulaz za kabl pa da vidim kako limitira brzinu.
 
Nazad
Vrh Dno