Šta je novo?

Laptop Laptop ili kompjuter all in one

Koji laptop kupiti?

mladen2008

Cenjen
Učlanjen(a)
10.09.2009
Poruke
871
Poena
170
Moze li neka preporuka sta je bolje kupiti, kopjuter all in one ili laptop do maksimum 100.000 dinara? Ako bih uzeo laptop, trebala bi mi maksimalna velicina od 17.3" ili all in one 24", SSD obavezno bar od 512 GB, bar 16 ram memorije...
 
Све зависи за шта би користио, и колико ти је битна портабилност...
 
Kupio bih za cerku, standardno, filmovi, muzika, surfing ali i malo Photoshop i Premiere.
Ali im nesto cena laptopova mnogo skocila, ispada da je jeftinije all in one od laptopa. Laptop sa bar 17" nigde nisam nasao ispod 120.000 dinara.
Vec ima Asus N551JW, ali je star vise od 6,7 godina, a hard disk je uzasno spor.
 
Da, hvala, i ja se ubih trazeci, neverovatno je koliko su skupi laptopovi od 17", zato se vise razmisljam za all in one, ali nikad nisam imao iskustva sa tim, da li duze traju od laptopa ili ne.
 
Šta podrazumevaš pod "all in one" druže, jer to je konkretno termin za računar u monitoru tipa iMac od Apple-a. Ili misliš na standardni desktop računar?

Nije bilo goreg momenta za uzimanje tehnike od ovoga sada, što za desktop računare što za laptopove, nestašica, prenaduvane cene, ludilo totalno.
 
^Može pitanje?
Šta je prednost ovog all in one koncepta osim što ćeš dati više para za lošiji HW i ruku na srce uštedeti 50cm2 prostora u stanu?
 
Iskreno, nemam puno iskustva u ovome, hteo sam joj uzeti drugi laptop, ali sa vecim monitorom, jer znam da ne voli desktop kompjutere, ali me cena jako iznenadila ili ih nisam dugo pratio pa mi sada deluje skupo. A onda sam nekako naisao i na te komputere koji imaju vece ekrane, a mislim da ne deluju nista slabiji od laptopa, bar ja mislim, zato sam hteo da pitam ovde i dobijem iskustva iskusnijih, zato se opet svima unapred zahvaljujem na preporukama.
I sta je HW? :)
 
Možda da nadogradiš trenutni laptop sa ssd-om i memorijom, dok ne izađe neka akcija, a valjda će se cene malo smiriti.

All-in-one ti je više za kancelarije, sale za sastanke, učionice i slično, za kućne uslove uvek bolje laptop, koji može ako zatreba i za faks, školu, posao, putovanje. All-in-one ne može da se prenosi, a i skup je u odnosu na komponente u njemu, a i tačskrin nema velike primene u kućnim uslovima.
 
Definitivno nije vreme za kupovinu laptopa ili nekog drugog hardvera. Nisu samo 17" laptopovi poskupeli, sve je poskupelo nenormalno. Bolje je sačekati da prođe ovo ludilo sa pandemijom i rudarenjem.
Iz ličnog iskustva mislim da je kupovina laptopa bolja opcija, najviše zbog mobilnosti. Moja ćera bira gde će joj biti radni kutak i nosi laptop sa sobom. Laptop je moj prastari, ali sam zamenio HDD i stavio SSD. Radi odlično.
Ako je baš potreba za većim ekranom onda je bolje uzeti i monitor veće dijagonale (ili TV) uz laptop. Možda deluje da je skuplje, ali može da se kombinuje sa postojećim laptopom (uz upgrade hard diska i/ili memorije).
 
^ Ukratko, ako ćerka ima potrebe za mobilnošću gledaj laptop, ukoliko će biti stacionirana umesto all-in-one uzmi običan stoni računar.
Doduše, u pravu su kolege, najgore vreme za kupovinu HW u prethodnih nekoliko godina, a što je najgore kraj prenaduvanih cena se ne nazire...

EDIT: @Rick - ov predlog je možda najbolji, kupiš SSD i memoriju, to će fakat preporoditi laptop, ako joj ekran bude mali za neki konkretan posao, kupiš joj za par hiljada neki polovni monitor od 24 inča na koji može povezati laptop kad je kući i to je to...do boljih vremena...
 
15.6 incha laptop najbolje, bilo intel i5 11-generacija, ili amd ryzen 4500u, (intel je od 70000 hiljada+, amd od 80000+, i u prodavnici trazis da dodaju ram ako je samo 8GB), to je najbolja opcija u domacim firmama trenutno.
 
Nazad
Vrh Dno